En etkili dövüş sanatları hangileri?

Şu anda konuyu okuyanlar (Üyeler: 1, Ziyaretçi & Botlar: 0)

crow88

Dekan
cok yazı yazılmış,sözler söylenmiş,güzel yazılar var,ama sokaklar ,sokaklar cok farklı,sıstemlerın bır bırıyle karsılastırılması ıse gereksız,bu yemek terchı gıbı oluyor ,zira kımısı mercımeklı bulgur pılavı sever kımısı prınc pılavı,kımısının mıdesı yaglı etı kaldırır,kımısının mıdesı bulanır,eğer dısarda kendınızı korumak ıstıyorsanız su sozu unutmayın,bunu fılımde duydugum 2 soz teröristı yenmek ıstıyorsan onun gıbı düşüneceksin(tango ve cash) -ya konuş ya ateş et(ıyı kotu cırkın)salonlarda her gördugunuz,her yapılan teknık dısarda uygulanacak dıye bır kural yok,olmasınada ımkan olsa bıle 1 yada 2.kademeye kadar yapabılırsınız,1 tekme yeda sağlam yumruk alan kısının gerı gelmesı zordur,aslında anlatmam gereksız bu gun herde bu tur kavga vıdeoları mevcut,amma sız spor yaparsanız(yada dövüş savaş vs sanatı)sokaktakı ınsanlarla aranızdakı elbet buyuk fark olacaktır,hızlı,kısa gelen tekmeye,yumruga karsı beynınız hazırlıklı oldugu ıcın ,sokakta atılan yumruk agır cekım gıbı gelır,ama odun gıbıde durusanız kafayıda yersınız,uzak dogu sanatlarında BJJ olayına kadar yakın dogus,uzak döğüş teknıklerı arasındakı fark pek onemsenmıyordu,aslında her ıkısıde kuzey guney + - gıbı bırbırını tamamlayan unsurlardır,zaman ıcınde bu farkedıldıkce MMA turu sıstemler ortaya cıkmaya basladı,aslında bunların en kullanıslı olanlar eskı sıstem ju jıtsu(samurai savaşcıları kılıcları olmadıgı an ne yaparız)dusuncesı etkılı oluyor halıyle

sızlere su sıstem ıyı bu sıstem ıyı dıyemem,spor yada döğüş sanatlarında en önemlı etken hocadır,zira bır teknıgı sıze aktarırken,kımı 5 dk alır kımı 1 saatte ama bu o kısının zekı yada saf oldugunu gostermez o algı meselesıdır,egıtıcı kısının ona gore empatı yapıp aktarması lazımdır,okullardan bılmenız lazım hoca vardır matematıjkten,fızıkten nefret ettırır,hoca vardır matemetık ıcın ogrencı hocasını masal dınler gıbı dınler

madalya almak sampıyon olmak ıstıyorsanız begenecegınız,bedenının,ruhunuzun hosuna gıden sporu bulun,ınceleyın o yada bu ıyıdır dıyemem kımı demlı cay sever,kımı acık cay sever,kımısekerlı kımı sekersız ıcer bu sıze kalmıs

ha ben sokaklarda kendımı veya sevdıklerımı korumak ısterım dıyorsanız,once stratejıyı ogrenın,sonra yakın uzak döğüş sıstemlerınız calısın,şöyle belirteyım

judo calısın judonun kırış,boğuş,tutuş,kilit teknıklerını ıyıce ögrenın,kahverengı kemer sevıyesıne kadar cıkabılırsınız,once teakwando calısın tekmelerınız ıcın(kıloluysanız atmanız lazım tekmeler ofsayt olur) 1-2 sene kadar ,karate yapın el ayak teknıklerı oturması ıcın ,haa abı bu ısler cok uzun kısa yol yokmu dıyorsanız muai tai gıdın ama ıyı empatıı yapabılen bır hoca bulun(parayı dusunuyorsanız sıgaraya ara verın ayda 200 300 sıgara verırken o zııkımı ıcerken para gozukmuyorda salona 150 200 verıncemı gozunuze batacak

bu arada eklemeden gecmeyım bılhassa ozellıklede gures ogrenın bakın bu cok onemlı hatta sunu soyleyım gureslere gıdııyorsanız kendızı yağlı güreş musabakalarına gırın ne demek ıstedıgımı o zaman anlarsınız,bır yere gelmek ııcn baz bedeller odemek gerek oda zaman,keyfı yerlerden,kahvelerden,ıckılı vs yerlerden fregat demektır(en buyuk savasınız burda kendınızle,nefsınızle olacaktır)fılımlerın cogunda bu vurgulanır ama herkes fılım seyreder gıbı seyreder

tabı ben oğrenecem adam dovecem,mahallenın ,o sehrın dayısı kelek kesenı olacagım dersenız,sıze sunu soyleyım belkı bır seyler olursunuz,ama netıcede mezar teslımı var,game of thrones dızısınde soyle bır soz gectı,bunu unutmayın
(INSANLARA KOPEK MUAMMELESI YAPARSAN,ONLARDA ZAMANI GELINCE SANA KUDUZ KÖPEK MUAMMELESI YAPAR)

Edenhazard

Asistan
Valla sanat falan hikaye bizim buralarda hep sarılıyorlar yere düşürmeye falan calisiliyo garip bi hareketler.

Sardaukar

Doçent
Valla sanat falan hikaye bizim buralarda hep sarılıyorlar yere düşürmeye falan calisiliyo garip bi hareketler.
hiç sorma amerika gibi bir yerde olsa adamlar en azından bir gard alır eskiv falan yapar göstere bildiğince bir yumruk göstermeye çalışır

bizim burada adam elini yumruk yapıp havaya kaldırır işte başlar seni döverim tokatlarım falan karşısındaki o sırada çenesine çakınca vurma hayır abi ye döner

bjj yapan birinden durmuştum onada taksici saldırmış taksici gelmiş sarılıyım yere alayim derken o sırada boynunu bizim bjj ciye bir kaptırmış başlamış arterlerine baskı yapmaya o sırada abi öldürme beni diye ağlamış ( bildiğin ağlamış) sonra bırakınca hemen fırlamış gitmiş

crow88

Dekan
ben size aşık Veysel in türküsüyle anlatayım

Güzelliğin On Par'etmez
Bu Bendeki Aşk Olmasa
Eğlenecek Yer Bulamaz
Gönlümdeki Köşk Olmasa

Tabirin Sığmaz Kaleme
Derdin Dermandır Yareme
İsmin Yayılmaz Aleme
Aşklarda Meşk Olmasa

Kim Okurdu Kim Yazardı
Bu Düğümü Kim Çözerdi
Koyun Kurt İle Gezerdi
Fikri Başka Başk'olmasa

Güzel Yüzün Görülmezdi
Bu Aşk…

Edenhazard

Asistan
hiç sorma amerika gibi bir yerde olsa adamlar en azından bir gard alır eskiv falan yapar göstere bildiğince bir yumruk göstermeye çalışır

bizim burada adam elini yumruk yapıp havaya kaldırır işte başlar seni döverim tokatlarım falan karşısındaki o sırada çenesine çakınca vurma hayır abi ye döner

bjj yapan birinden durmuştum onada taksici saldırmış taksici gelmiş sarılıyım yere alayim derken o sırada boynunu bizim bjj ciye bir kaptırmış başlamış arterlerine baskı yapmaya o sırada abi öldürme beni diye ağlamış ( bildiğin ağlamış) sonra bırakınca hemen fırlamış gitmiş
Hahahah bizim buralar hep boylr ya

Animeci4

Üyecik
Tartışmasız MMA. Aksini iddia eden varsa etmesin. Mma çünki içinde jiujitsu(brezilya judosu diye biliriz benzer), grappling (wrestlingin bir türü) ve kickboxing barındırıyor

Sardaukar

Doçent
Tartışmasız MMA. Aksini iddia eden varsa etmesin. Mma çünki içinde jiujitsu(brezilya judosu diye biliriz benzer), grappling (wrestlingin bir türü) ve kickboxing barındırıyor
kısacası nohut üstü pilav.
Ordaki bjj ne gerçek bjj ordaki kickboks ne gerçek kick boks

daha iyi anlatmak için şahit olduğum bir hikayemi anlatayim

benim hocam 10 seneye yakın gracie bara bjj (hala yapıyor) ondan öncede judo ve luta livre yapmış birisi

işte bir gün bir kaç öğrenci geldi işte hocam ben mma yaptım bjj biliyorum gelin güreşelim dedi.

işte çocuk mu diyim adammı diyim mma şortu eldiveni giydi benim hocamda gitti direk bjj kıyafeti giydi işte başladılar sonunda mma yapan arkadaş geldi hocam biz ne bjj ne strike öğrenmişiz dedi

mma i aşağılamıyorum yada küçük görmüyorum ama o sporu icra edenlere bak boksu ayrı hocadan ayrı antreman olarak alıyor. Güreşi ayrı hocadan ayrı antreman alarak yapıyor

bu adamlar sırf içinde diye tek tip antreman yapmıyor o profesyonelerin çoğuda daha önceden strike ve grappling alt tabanları olan kişiler

Animeci4

Üyecik
kısacası nohut üstü pilav.
Ordaki bjj ne gerçek bjj ordaki kickboks ne gerçek kick boks

daha iyi anlatmak için şahit olduğum bir hikayemi anlatayim

benim hocam 10 seneye yakın gracie bara bjj (hala yapıyor) ondan öncede judo ve luta livre yapmış birisi

işte bir gün bir kaç öğrenci geldi işte hocam ben mma yaptım bjj biliyorum gelin güreşelim dedi.

işte çocuk mu diyim adammı diyim mma şortu eldiveni giydi benim hocamda gitti direk bjj kıyafeti giydi işte başladılar sonunda mma yapan arkadaş geldi hocam biz ne bjj ne strike öğrenmişiz dedi

mma i aşağılamıyorum yada küçük görmüyorum ama o sporu icra edenlere bak boksu ayrı hocadan ayrı antreman olarak alıyor. Güreşi ayrı hocadan ayrı antreman alarak yapıyor

bu adamlar sırf içinde diye tek tip antreman yapmıyor o profesyonelerin çoğuda daha önceden strike ve grappling alt tabanları olan kişiler
Yanılıyorsun gayet de gerçekler. Ben 1 yıldır MMA yapıyordum (geçen ay bıraktım) . Biz grapplingden ve bjjden turnuvalara çıkıyorduk. Ayni zamanda kickboxing de

Sardaukar

Doçent
Yanılıyorsun gayet de gerçekler. Ben 1 yıldır MMA yapıyordum (geçen ay bıraktım) . Biz grapplingden ve bjjden turnuvalara çıkıyorduk. Ayni zamanda kickboxing de
bjj den turnuvaya çıktın ?
hemde 1 yıldır yapıp.

gerçek bjj dojosunda daha 1 yıla anca vücut alışmaya başlıyor ama sen direkt bjj turnuvasına çıktım diyorsun

o turnuva murnuva değildir keklemişler seni

bjj den mavi bir kuşak anlatmıştı şu anısını
Hocam turnuvaya girdik herkesi silip süpürdük.
Aferin oğlum nasıl aldınız ?
Hocam adamlar daha doğru düzgün hareket etmesini bilmiyordu
Oğlum daha doğru düzgün hareketleri icra edemeyen adamların çıktığı yerde sizin ne işiniz var ?

git benimde hocamın ve bir çok tanıdığımın bağlı olduğu gracie bara kulübünden yada ne bileyim checkmate den bir beyaz kuşakla bir mindere gir ne demek istediğimi anlarsın

Son düzenleme:
Jeet June Do diye duymuştum. Bruce Lee'nin melez dövüş sanatı.

Bir de Krav Maga var. İsrailin orduda eğittiği dövüş sanatı diye biliyorum.

Animeci4

Üyecik
bjj den turnuvaya çıktın ?
hemde 1 yıldır yapıp.

gerçek bjj dojosunda daha 1 yıla anca vücut alışmaya başlıyor ama sen direkt bjj turnuvasına çıktım diyorsun

o turnuva murnuva değildir keklemişler seni

bjj den mavi bir kuşak anlatmıştı şu anısını
Hocam turnuvaya girdik herkesi silip süpürdük.
Aferin oğlum nasıl aldınız ?
Hocam adamlar daha doğru düzgün hareket etmesini bilmiyordu
Oğlum daha doğru düzgün hareketleri icra edemeyen adamların çıktığı yerde sizin ne işiniz var ?

git benimde hocamın ve bir çok tanıdığımın bağlı olduğu gracie bara kulübünden yada ne bileyim checkmate den bir beyaz kuşakla bir mindere gir ne demek istediğimi anlarsın
Ben çıkmadım zaten ama 2-3 yıldan 8 yıla kadar gelenler çıktı ve kazandılar da resmi bir turnuvaydı federasyon tarafından

Sardaukar

Doçent
Ben çıkmadım zaten ama 2-3 yıldan 8 yıla kadar gelenler çıktı ve kazandılar da resmi bir turnuvaydı federasyon tarafından
daha denecek bi şey yok gerisi kör tartışma olur
mma da sana bjj veya düzgün stike öğrettiklerini düşünüyorsan git gracie bara kulüpte mavi kuşaklarla bir minderde dön uçurumu göreceksin

crow88

Dekan
Hangisi güçlü karara vardınız mı,yoksa seçmelere mi gideceksiniz,bakın dalga geçmiyorum,aslında bu tartışma bitmez,döner durur,en iyisi çalışın,kendinizi geliştirin,başka sistem,stil her ne ise araştırın,salonlar eğitim ,tatbikat yeridir,sokaklar,sokaklarda,uyuşmuş bedenler,zihinler,acıyı hissetmeyen Zombiler,bir kişi iken aynı anda sokak ta toplanan gruplar ,birleşen gruplar,sizler benden daha iyi biliyorsunuz,tecrübeniz benden fazladır.
bu tartışmalara gerek yok,öğrenin ,kendinizi geliştirin.

böyle birileriyle karşılaştığınızı düşünün

stat counter