En İyi Android Launcher Uygulamaları Tavsiyesi

Şu anda konuyu okuyanlar (Üyeler: 1, Ziyaretçi & Botlar: 0)


Uber

Profesör
Katılım
19 Ocak 2016
Mesajlar
1,856
Puanları
113
Konum
Moon
Android'in resmi uygulama mağazası Google Play Store'da en iyi launcher uygulaması diyebileceğimiz onlarca uygulama var.Peki, Google Play Store'daki en iyi launcher uygulamaları hangileri?

01-en-iyi-launcher-uygulamalari-nova-launcher.jpg


Nova Launcher
Yıllardır TeslaCoil tarafından, çok profesyonel şekilde geliştirilemeye devam edilen Nova Launcher, açık ara şu anda sizlere önerebileceğimiz en iyi launcher uygulaması.

Saf Android arayüzüne yakınlığı ile dikkat çeken Nova Launcher, geniş kişselleştirme seçenekleri ve son dönemde etkilendiği material design ile birlikte, çok başarılı bir görünüm sunuyor.

Hızlı ve çok hafif çalışmasının yanı sıra, çok kolay şekilde kişiselleştirmesi mümkün olan Nova Launcher, denemek isteyebileceğiniz en iyi launcher uygulamalarından biri.

Nova Launcher uygulamasını indir.


02-en-iyi-launcher-uygulamalari-go-launcher.jpg


Go Launcher

Yine uzun yıllardır geliştirilen en iyi launcher uygulamalarından Go Launcher, Go Launcher geliştirici ekibi tarafından çok başarılı şekilde geliştirilmeye devam ediyor.

Hızlı çalışması ve çok fazla kişiselleştirme özelliği sunan uygulama,Android'de kişiselleştirme denince akla gelen ilk uygulamalardan biri haline gelmiş durumda.

Giriş seviye cihazlarda mükemmelbeklenen performans ile çalışmasa da, orta ve üst seviye cihazlarda çok iyi sonuçlar veren uygulama, en iyi launcher uygulamalarından biri.

Go Launcher uygulamasını indir.

03-en-iyi-launcher-uygulamalari-tsf-shell-launcher.png


TSF Shell Launcher

Çok başarılı bir görünüm ve geniş kişiselleştirme özellikleri ile öne çıkanTSF Launcher, çok sevilen dahili hava durumu özellikli saat widgetı ile geliyor.

3 boyutlu olmasıyla birlikte görsel açıdan en iyi launcher uygulamalarından olan TSF Launcher, Android 2.2 üzeri sistemleri desteklemesi ile giriş seviye cihazlarda bile çok iyi sonuçlar veriyor.

TSF Launcher uygulamasını indir.
05-en-iyi-launcher-uygulamalari-apex-launcher.png


Apex Launcher

Nova Launcher kadar başarılı bir launcher olan Apex Launcher, saf Androidgörünümü ile gelen ve material design anlayışından etkilenen bir başkalauncher uygulaması.

Nova Launcher gibi kişiselleştirme seçeneklerine sahip uygulama, verimli çalışması ile dikkat çekiyor ve Android 4.0 üzeri bulunan cihazlara yüklenebiliyor.

Apex Launcher uygulamasını indir.


06-en-iyi-launcher-uygulamalari-google-now-launcher.jpg


Google Now Launcher

Google'ın Nexus cihazlarında sunduğu Google Now Launcher, uzun zamandır Android 4.1 üzeri bulunan tüm Android telefonlar için yayında.

Çok fazla kişiselleştirme özelliği olmayan uygulama, hızlı ve verimli çalışması ile dikkat çeken en iyi launcher uygulamaları arasında gösterilebilir.

Google Now Launcher indir.

07-en-iyi-launcher-uygulamalari-adw-launcher.jpgADW Launcher

Uzun zanadır Google Play Store'da olmasına karşın hiçbir önemli yenilikle güncellenmeyen ADW Launcher, Nova ve Apex Launcher'ın eski saf Android Jelly Bean görünümünü sunuyor.

Oldukça hızlı olmasına karşın halen Türkçe dil desteği olmayan uygulama, halen çok sevilen en iyi launcher uygulamalarından biri.

ADW Launcher uygulamasını indir.


20-en-iyi-launcher-uygulamalari-next-launcher.png


Next Launcher

Go Launcher geliştirici ekibinin bir diğer launcher uygulaması olan Next Launcher, TSF Launcher rakibi 3 boyutlu launcher uygulaması.

Go Launcher'ın 3 boyutlu görünümü olarakta yorumlayabileceğimiz Next Launcher, çok iyi özellikler sunuyor.

Next Launcher uygulamasını indir.

11-en-iyi-launcher-uygulamalari-smart-launcher.jpg


Smart Launcher 2

Android cihazlar için en hafif arayüz uygulamalarından Smart Launcher, uygulamaları sizler için otomatik olarak kategorilere ayıran çok hızlı biruygulama.

Hızlı çalışmasının yanı sıra farklı yapısı ile akıllı telefonlara farklı bir görünüm kazandıran Smart Launcher, en iyi launcher uygulamalarıarasında gösterilebilir.

Smart Launcher uygulamasını indir.12-en-iyi-launcher-uygulamalari-solo-launcher.jpg


Solo Launcher

Adından da anlaşıldığı gibi sade bir arayüz sunmayı hedefleyen Solo Launcher, hızlı ve hafif bir arayüz uygulaması.

Çok sayıda kişiselleştirme özelliği sunan uygulama, yüklenebilecek diğerSolo uygulamaları ile çok daha güzel bir görünüm elde etmenize yardımcı oluyor

Solo Launcher uygulamasını indir.


 
Son düzenleme:

Uber

Profesör
Katılım
19 Ocak 2016
Mesajlar
1,856
Puanları
113
Konum
Moon
14-en-iyi-launcher-uygulamalari-asus-zenui-launcher.jpg


Asus Launcher
Asus'un Zen UI arayüzünü Android 4.0 üzeri bulunan telefonlara getirenAsus Launcher, Google Now Launcher gibi çalışıyor.

Hafif ve hızlı olan uygulama, Asus Zenfone modellerindeki arayüzü, tümAndroid telefonlara getirmeyi hedefliyor.

Asus Launcher uygulamasını indir.

15-en-iyi-launcher-uygulamalari-yandex-shell-launcher.jpg


Yandex Shell
Yandex'in SPB Shell ile ortak çalışarak yayınladığı Yandex Shell, gerçekten çok akıcı şekilde çalışan başarılı bir launcher uygulaması.

Hızlı çalışmasıyla birlikte görsel açıdan da pek çok arayüz uygulamasından farklı olan Yandex Shell, en iyi launcher uygulamalarından biri.

Yandex Shell uygulamasını indir.

16-en-iyi-launcher-uygulamalari-cm-launcher.jpg


CM Launcher
Bir süredir yayında olan ve çok sevilen CM Launcher, geniş bir kullanıcı kitlesi kazanmayı başarmış durumda.

Hızlı çalışması ve sunduğu basşarılı arayüz ile beğenilen uygulama, Play Store'da 4.6 yıldız alarak pek çok popüler launcher uygulamasının önünde yer alıyor.

CM Launcher uygulamasını indir.

18-en-iyi-launcher-uygulamalari-apus-launcher.jpg


APUS Launcher
CM Launcher gibi bir süredir Play Store'da yer alan ve çok hafif olması ile dikkat çeken APUS Launcher, farklı tema seçenekleri ile öne çıkan veAndroid 4.0 üzeri cihazlara yükleyebilen en iyi launcher uygulamalarındanbiri.

unnamed.jpg


LightLaunch Launcher
Android cihazınızda bulunan widget ve tema gibi kişiselleştirme seçeneklerinden sıkıldıysanız ve sadece hızlı bir launcher uygulamasına ihtiyazımız varsa LightLaunch Launcher uygulamasını çok beğenebilirsiniz.

Sadece basit bir uygulama menüsünden oluşan LightLaunch Launcher, hiçbir şekilde ana ekran, dock, widget desteği gibi özelliklere sahip değil.

Uygulama menüsündeki uygulama ikonlarının ve isimlerinin buyutunu ayarlama ve uygulama isimlerinin rengini değiştirebilme ve duvar kağıtları dışında hiçbir kişiselleştirme seçeneğine sahip olmayan LightLaunch Launcher, bilinen en hızlı Android launcher uygulamalarından biri.

Ayrıca mükemmel derecede düşük pil tüketen uygulama, pil sorunuyaşayan Android kullanıcıları için kurtarıcı olabilir.

Android 2.0 Eclair üzeri sistemlerde kullanılabilen LightLaunch Launcheruygulaması tamamen ücretsiz olması ve titreşim denetleme dışında cihazınızdaki hiçbir veriye erişim izni istememesinin yanında 385kb boyutu ile hafıza sorunu yaşayan kullanıcıların da kurtarıcısı olabilir.

LightLaunch Launcher uygulamasını indirmek için buraya tıklayın.

(Düşük hafızalı cihazlarda kesinlikle tavsiye ederim)


 

Bepob

Profesör
Katılım
11 Ağu 2014
Mesajlar
3,671
Puanları
83
Nova launcher kullanıyorum cidden çok iyi
 

Halktan Biri

Gurular Gurusu
Onursal Üye
Katılım
30 Eki 2016
Mesajlar
9,644
Puanları
113
Nova Launcher yükledim. Güzel bir arayüz.
 

Constantin87

Profesör
Katılım
1 Ara 2013
Mesajlar
1,101
Puanları
83
Nova tam sürümü indirimli almıştım tavsiye ederim ancak günün sonunda telefonun kendi arayüzü daha iyi, sürekli olarak nedense kullanamıyorum.
 

BayMüdür

Üyecik
Katılım
2 Ağu 2018
Mesajlar
32
Puanları
8
Nova launcher'ı kullanmaya yaklaşık 1 sene önce başlamıştım hala kullanıyorum fakat gözlemlerim beni yanıltıyor mu bilmiyorum ama telefonun kendi arayüzüne göre batarya kullanımı ve şarj kullanımı daha da iyiye doğru gidiyor.İlaç gibi geldi bana:).Önceden 15 dakikada yüzde 15 harcıyorsam şuan 10 harcıyorum.Başarılı Bir Uygulama Tebrikler.
 

Vovo

Üyecik
Katılım
18 Tem 2018
Mesajlar
30
Puanları
8
Konum
Samsun
Microsoft Launcher'de listede olmalı minimal kullanışlı ve hızlı
 
Üst
stat counter