En iyi Laptop markaları hangisi?

Şu anda konuyu okuyanlar (Üyeler: 1, Ziyaretçi & Botlar: 0)

Arkadaslar size gore en iyi laptop hangisi

• Kullanılan toplam oy
    1,711

HardPlayer

Üyecik
mantık yok kardeşim ne diceksin başka. asus, özellikle de dell kendilerini bu konuya (dell-laptop & asus-hem laptop hem de ekran kartı) atamış iki önemli marka olarak ün sağlamışlardır. he asus satılıyor ve baya da modeli var Türkiyede fakat dell'i herkes tanımıyor ve fazla modeli de yok. bunlardan en önemlisi alienware modeli. dell'in oyuncular için özenerek tasarladığı bir model ki Türkiyede satışı yok. ben de şuan dell kullanıyorum ve gayet memnunum. bir de ssd olsa tam olacak yani. bu marka konusunda söylemek istediğim şey ise, her markanın asıl işine bakılması ve sadece Türkiyede tutulma oranına değil, yabancı ülkelerde de o markanın nasıl tutulduğunu bilmek gerekir açıkcası. yani bir marka düşünüyorsanız, ( bu sadece pc için değil ) diğer ülkelerdeki tutulma oranını da hesaba katmak lazım.

Burk.Clik

Profesör
Asus Notebook sektöründe gerçekten başı çeken bir firma. Soğutma konusunda üstlerine tanimam ama fiyatları yüksek biraz. Ayni zamanda Toshiba da neredeyse ayni fiyatlara laptop satiyor ama ayni performansi veremiyor neden o fiyatlara sattıklarıni anlamiyorum. Dell de kasa kalitesi olarak dizayn olarak güzel laptoplar üretiyor fakat Türkiye sınırları içinde fazla yaygın değil maalesef. Türkiye de Alienware satilsa çok daha popüler olurlardi

anystopmr

Asistan
Her marka bazı modelleri ile ön planda olur yani marka ismine değil fiyat ve özelliklerine göre Laptop alınmalıdır.Ben şuan SAMSUNG ATIV BOOK 2 kullanıyorum özellikleri,üst düzey değil ama bütçeme göre gayet memnunum seninde kriterin bu olmalı

Burk.Clik

Profesör
Her marka bazı modelleri ile ön planda olur yani marka ismine değil fiyat ve özelliklerine göre Laptop alınmalıdır.Ben şuan SAMSUNG ATIV BOOK 2 kullanıyorum özellikleri,üst düzey değil ama bütçeme göre gayet memnunum seninde kriterin bu olmalı
Biraz haklısın ama bazi markalar laptop yerine tost makinesi satiyor

Ritchie

Asistan
en iyi fp laptopu ASUS gerçekten çok sağlam uzun süre kullanım sağlayan pcleri var ve makul fiyata

en iyi fp oyun laptopu Monster dir Viktor da alternatif olabilir

çok para veripte sırf markaya para vermenin anlamı yok, bu laptoplar en iyileridir fiyatlarına göre

HardPlayer

Üyecik
Aslında markanın önemi her şeyden önce gelmeli bence. örnek olarak da sana 'Casper ya da Packard bell vs Dell veya Asus örneğini verebilirim. Bu markalar arasında dağlar kadar fark vardır (aynı özelliklerde olsalar bile). Casper parçalardan çalan bir markadır. çoğu kasasında ram, ekran kartı ve usb girişleri en aza indiriyorlar. yani 2-3 sene sonra pc'ne ekleme yapmak istediğin zaman ram'ini, ekran kartını falan arttıramıyorsun. Bu da tüketiciyi ne kadar düşündüğüne bağlı ve markanın kalitesine. üretici markaların kalitesi de bunlarla sınırlı değil tabii ki. Kasa da kullanılan parçalar, dizayn vs. aklınıza ne gelirse. İşte bu yüzden markaların önemi fazla.

emrah08

Üyecik
Tasarımcılar için Apple.
Günlük işlerde kullanmak için Asus,Dell.
Oyuncular için Msi ve Monster.

FBK

Doçent
Profesyonel bir notebook teknisyeni olarak yazıyorum bunları.

acer ve hp piyasada casper ve experden sonra yer alan en dandik makinalardır. asus lenovo sony gibi markalara nazeren en çok arıza veren cihazlardır bunlar. toshiba ise orta halli bir cihaz ne iyi ne kötü. hangi teknik servise giderseniz gidin hepsinin hurdalığı acer,casper,exper,hp ile doludur. çünkü en çok arıza veren cihazlardır. power katından verdiği arızalarıyla meşhur acer'a göre chipset hatalarından ömrümüzü yiyen hp daha iyidir bana göre.

eğer bugün bir cihaz alacak olsam. önce sony sonra asus ve lenovaya bakardım. çünkü sony'nin tasarladığı anakartlarda ki elektronik şaheser başka bir hiç bir anakartta denk gelemeyeceğiniz bir elektronik mühendislik harikasına dayanır. her bir kurtuğu mosfet katını başka bir mosfet katıyla destekler böylece ani yüksek amper çekimlerde mosfet iç havzasında ki cam çatlaklarına engel olur. atıyorum sony bu mosfetleri tanesi 13 tl ye gelen cinsten kullanıyorsa asus gidio AO serisi kulllanır oda 7 liralık malzeme. iş casperle expere geldiğinde (yani pegatrona) nerdeyse 1 liraya bile gelmeyen mosfetler zayıf smd kapasitörler bulunur her birinde. sony nin tek büyük hatası amd chiplere bulaşmaktı. keşke bulaşmasalardı. amd chipler bana göre sadece masaüstü cihazlardan kullanılmalı. M seri bir ati ekran kartı kesinlikle tercih edilmemeli.

Profesyonel bir notebook teknisyeni olarak yazıyorum bunları.

acer ve hp piyasada casper ve experden sonra yer alan en dandik makinalardır. asus lenovo sony gibi markalara nazeren en çok arıza veren cihazlardır bunlar. toshiba ise orta halli bir cihaz ne iyi ne kötü. hangi teknik servise giderseniz gidin hepsinin hurdalığı acer,casper,exper,hp ile doludur. çünkü en çok arıza veren cihazlardır. power katından verdiği arızalarıyla meşhur acer'a göre chipset hatalarından ömrümüzü yiyen hp daha iyidir bana göre.

eğer bugün bir cihaz alacak olsam. önce sony sonra asus ve lenovaya bakardım. çünkü sony'nin tasarladığı anakartlarda ki elektronik şaheser başka bir hiç bir anakartta denk gelemeyeceğiniz bir elektronik mühendislik harikasına dayanır. her bir kurtuğu mosfet katını başka bir mosfet katıyla destekler böylece ani yüksek amper çekimlerde mosfet iç havzasında ki cam çatlaklarına engel olur. atıyorum sony bu mosfetleri tanesi 13 tl ye gelen cinsten kullanıyorsa asus gidio AO serisi kulllanır oda 7 liralık malzeme. iş casperle expere geldiğinde (yani pegatrona) nerdeyse 1 liraya bile gelmeyen mosfetler zayıf smd kapasitörler bulunur her birinde. sony nin tek büyük hatası amd chiplere bulaşmaktı. keşke bulaşmasalardı. amd chipler bana göre sadece masaüstü cihazlardan kullanılmalı. M seri bir ati ekran kartı kesinlikle tercih edilmemeli.
macera için alınır amd'li apular fiyasko olmuş hd6870m'i bile süremiyorlarmış...

Tys23

Dekan
Laptop olarak Asus,Msi,Lenovo bu firmalar özellikle lenovo sonradan patlama yaşadı asus zaten yıllardır var. Hp , toshiba , samsung , packard bell , acer , bunlarda biraz geride kaldılar . Dell var ama o muamma çok iyi pc yapıyolar ama bazıları ısınıyor bazıları pahalı ama en iyi servis desteği Dell'de var benim bildiğim.

uye_ol

Üyecik
Bence sağlamlık ve uzun yıllar dayanıklık adına asus derim.şu ana kadar beni hiç üzmedi

Akif52

Profesör
beyler monster pekı nasıl ? oyun pc si ama çok iyi bence.

Tys23

Dekan
Monster oyun ve workstation laptoplarıdır ve gayet performanslılar ancak malzeme kalitesi ve sağlamlığı o kadar iyi değilmiş.

Mustafa.Demiral

Profesör
Ben Monster kullanıcısıyım. Kasa kalitesi Msi veya Asus kadar iyi değil tabi fakat normal kullanılabilecek bir kasaya ve kaliteye sahip. Soğutması'da yeterli. Aşırı derecede ısındığı takdirde soğutucu takılır. Performansına ise söyleyecek laf yok :)

Tys23

Dekan
Ben Monster kullanıcısıyım. Kasa kalitesi Msi veya Asus kadar iyi değil tabi fakat normal kullanılabilecek bir kasaya ve kaliteye sahip. Soğutması'da yeterli. Aşırı derecede ısındığı takdirde soğutucu takılır. Performansına ise söyleyecek laf yok :)
Aynen katılıyorum.

stat counter