En son okuduğunuz kitap

Şu anda konuyu okuyanlar (Üyeler: 1, Ziyaretçi & Botlar: 0)


#ExYoung

Asistan
Katılım
29 Eki 2018
Mesajlar
182
Puanları
43
En son Toprak Anayı okumuştum harika bi kitap tavsiye ederim :)
 

beretta74

Üyecik
Katılım
27 Ocak 2019
Mesajlar
14
Puanları
1
en son ne okuduğumu hatırlamıyorum da genelde ,anı,araştırma ve tarih okurum.tavsiye edeceğim kitap;Beyoğlu bir zaman tüneli,feriha büyükünal yazarı :)
 

ZEUS124

Asistan
Katılım
13 Ocak 2015
Mesajlar
248
Puanları
18
Şuan okuduğum kitap dahil ise “ Muhteşem Gatsby-F.Scott Fitzgerald” değil ise “Paris ve Londra’da beş parasız-George Orwell”
 

Ufuk

creative mod
Yönetici
Super Moderator
Katılım
12 Eyl 2009
Mesajlar
9,019
Puanları
113
Konum
Türkiye
İlber Ortaylı - Bir Ömür Nasıl Yaşanır

Söz konusu kitap Hürriyet gazetesi yazarlarından Yenal Bilgici ile İlber Ortaylı tarafından gerçekleşen bir söyleşiye ait bir sohbet manasında geçen bir kitaptır. İlber hocamızın daha anlamlı bir yaşam için neler yapabilmemiz adına geçen rehber niteliği taşıyan bir kitap.

Açıkçası bunu ileride bir harita yada bir rehber olarak kullanabilirim düşüncesi ile almıştım sonrasında bu inanca sahip olduğu gördüm. Dediğim gibi ileride bir rehber olarak kullanabileceğiniz ve size hayata dair neler yapmanızı öğütleyen bir söyleşi sonrasında ders çıkarabileceğiniz noktalar mevcut. Bir seyahatname haritası olarak da kullanabilirsiniz.

 

Noktalandım

Üyecik
Katılım
15 Mar 2019
Mesajlar
5
Puanları
3
Yitik Cennet - Sezai Karakoç

Sezai Bey'in diriliş düşüncesinin vücut bulduğu kitap olarak tanımlayabiliriz kısaca. Hz. Adem'in cennetten dünyaya inişiyle başlayan insanlık serüvenini ve Peygamber Efendimiz (s.a.v) in "Ben güzel ahlakı tamamlamak için gönderildim" hadis-i şerifinde geçen güzel ahlakın oluşuşunu ve her peygamberlerin bu ahlaka kattıklarını belirli metaforlar üzerinden anlatmıştır. Şiir okumayı seven arkadaşlara da tavsiye edilir çnkü kitap düzyazı olmasına rağmen dili şiir dili gibidir.
 

mertince

Asistan
Katılım
21 Eki 2018
Mesajlar
158
Puanları
28
Bayan Peregrine'ın tuhaf çocukları serisi özellikle fantastik türünü seviyorsan kesinlikle okumalısın. Birinci kitap olay örgüsü kurulmaya başladığı için sıkıcı gelebilir ama sonraki iki kitapta aksiyon artıyor. Filmide var 2016 yapımı sanırsam.
 
Üst
stat counter