F Klavye mi, Q Klavye mi? Hangisini kullanıyorsunuz ya da öneriyorsunuz?

Şu anda konuyu okuyanlar (Üyeler: 1, Ziyaretçi & Botlar: 0)

Hangi klavyeyi tercih edersiniz?

• F Klavye

Kullanılan: 42 25.1%
  • Q Klavye

Kullanılan: 125 74.9%

• Kullanılan toplam oy
    167

B

ByNovem

SDN Okuru
F klavye Türkçe'ye göre ayarlanmış diyosunuz ama Türkiye'nin neredeyse tümü Q kalvye kullanıyor ayriyeten ben Q'ya alıştım hep onu kullanırım F klavyede yavaş yazıyorum hiçte bana göre değil bu nedenle alışmaya bağlı kesin bir bilgi verilmez bu konuda.

Karahindiba

Üyecik
Q Klavye iyidir.

3.5 - 4 sene önce F klavye kullanma şansını yakaladım. Üniversiteye kayıt olacaktım ve kayıt işleminde kullanılan klavye F klavye idi. Şimdi diyeceksiniz sen nasıl kullandın ? Kendini mi kayıt ettin evet ben kendi kayıt işlemimi kendim yaptım. Bilgisayar başında kayıt işlemleriyle ilgilenen kişi biraz yaşlıydı ve sanırsam o da F klavyeyi pek kullanmamış. Kayıt işlemi
sırasında tuşları ararken benim ona yardımcı olup, tuşların yerlerini işaret etmem ile

-Madem öyle gel sen yaz.

demesiyle. Hem F klavye kullanmış hem de kendi kayıt işlemimin klavyeyle yazmalı kısmını tamamlamış oldum.

soul4p

Asistan
ilk kullandığımda böyle bişey olduğunu bilmiyordum. ve değiştirmedim Q klavye.

CMYK

Profesör
Perşembe günleri iş icabı ctrl+c ctrl+v ctrl+s ctrl+w işlemini 45 dakika içerisinde 90 defa yaptığım için Q kullanıyorum ama F yazması daha zevkli Q sadece alışkanlık.

Lazzz

Rektör
Gerçekten Q klavye alışkanlık F klavyede daha hızlı ve daha hatasız yazım yapıyorum .

kani08

Üyecik
40'ından sonra F klavye'ye başladım, on parmak yazabiliyorum, herkese tavsiye ediyorum, hele de gençlere!...

carsi41

Asistan
Belki de F klavyede hızlı yazıla biliyordur ama Q klavyeye de alışmış olan biri çok hızlı yazabilir sadece alışkanlık.

Promethium

Doçent
F 'de 10 parmak kullanabiliyorum ama çoğunlukla Q kullanıyorum.

Perşembe günleri iş icabı ctrl+c ctrl+v ctrl+s ctrl+w işlemini 45 dakika içerisinde 90 defa yaptığım için Q kullanıyorum ama F yazması daha zevkli Q sadece alışkanlık.
F klavyede Q klavyeye göre "C" ve "V" tuşlarının yerleri birbirleriyle değiştirilmiş yani F 'dede rahatlıkla kopyala yapıştır yapabilirsiniz.

_FAUST_

Dekan
Genelde daha çok Q klavye kullandığımız için F klavye tavsiye etmem.:)

Tubicaliskan

Asistan
Oyunlardaki tuş kombinasyonu (Wasd) F klavyede de aynı oluyor ama harflerin konumu aynı olmuyor.

stat counter