Fanı Doğru mu Taktım ?

Şu anda konuyu okuyanlar (Üyeler: 1, Ziyaretçi & Botlar: 0)

aligznn01

Asistan
Bilgisayara ek fan almıştım taktım ama şuan fan dışarı üflüyor ters mi taktım yoksa doğrumu ?

met 35

Dekan
O, diğer fan veya fanların durumuna göre belirlenir. Hiç fan yoksa ,taktığın dışarı üflemeli . Bir fan var ve dışarı üflüyorsa,bu taktığın içeri üflemeli, vs vs . şeklinde gider.

PARAzitCELL

Dekan
Aslında fanların geometrik konumlarına göre fanlar içeri veya dışarı üflüyolar ama standart kasa fanları iki adet olsa da dışarı üfler, kasa da hava akımı için giriş pencereleri vardır çünkü. Ama kasanın fan yerleri çok önemli burda, mesela üste içe üflemeli, altta dışa vermeli ... Kasanın altta kalan yeri eğer içe üflemeli olursa kasanın içi toz - kıl deryası olur :)

PARAzitCELL

Dekan
Yönleri bu şekilde olmalı nereye taktığınıza göre değişiyor.

Ekli dosyayı görüntüle 79755
Bu kasada psu aşaığa yer alıyor, eğer psu üstte ise anakart aşağıda kalıyorsa hava akış sistemi kasaya göre tekrar düşünülür. Kasadan kasaya fark vardır, yani ... Tekrar yazayım en alt yani taban ızgaralarına fan takılmamalı çünkü kıl tüy toz ne varsa içe atar.

aligznn01

Asistan
Bu kasada psu aşaığa yer alıyor, eğer psu üstte ise anakart aşağıda kalıyorsa hava akış sistemi kasaya göre tekrar düşünülür. Kasadan kasaya fark vardır, yani ... Tekrar yazayım en alt yani taban ızgaralarına fan takılmamalı çünkü kıl tüy toz ne varsa içe atar.
aynn öyle anakart altta psu üstte hemen psu nun altına taktım fanı ama dışarı üflüyor doğrumu

stat counter