Fıkralar

Şu anda konuyu okuyanlar (Üyeler: 1, Ziyaretçi & Botlar: 0)

crow88

Dekan
İşyeri için kullanılan içme suyu bitmiştir,hemen kaplumbağa Caviti çağırır ustası

-Cavit oğlum su bitmiş,hadi göreyim seni ,en acil tarafından suları doldur getir.
-peki ustam olur
der ,Cavit bidonları kaptığı gibi gider.

6 ay sonra Cavit bidonlarla dükkanın kapısının önüne varır,kapıya bir tekme vurur'ki,neredeyse kapı kırılacaktır,
hışımla,sinirli şekilde dalar atölyeye,
herkes şaşkın şekilde ne olduğunu anlamaya çalışırken,birden Cavit bağırır.

-hay !!!! Ben böyle acele işin ........é"'%^+*@▓£

kilicbaligi

Profesör
Onursal Üye
Adamın biri lüks bir erkek kuaföründe oturmuş; bir yandan sakal tıraşı yapılırken bir yandan da elleri manikürlenmektedir.
Manikürü yapan sarışın adamın ilgisini çekmekte gecikmez, Adam, sarışına "Güzelim, bu gece benimle çıkmaya ne dersin?"
Kız gülümser, "Özür dilerim ama ben evliyim."
"Boş versene" der adam, "Seninkine telefon et, bu gece işin çıktığını eve gelemeyeceğini söyle!"
"İstersen sen söyle, şu anda seni tıraş ediyor.

crow88

Dekan
kaldırımda gidiyordum,ağacın yanından geçerken 8 10 kuş ötüyordu neşeyle,Ocak ayı ama havada bahar havası,kuşlarında keyfi yerinde,cıvıldaşmaları hoşuma gitti 3 - 4 saniye durup dinleyeyim,hemde soluk alayım dedim.
O an üzerime tuhaflık çöktü,kuşların konuşmalarını anlıyordum

-lan susun,altımızda insan oğlu var

-olsun lan ne olacak,sanki ne konuştuğumuzu nereden bilecek

-lan oğlum sığır mısın,bize bakıyor,belkide anlıyor

-yuh artık,lafa bak,lan bunlar normal konuşamıyor,bizimi anlıyacak

-sus lan cıvıldak,herife bak şu bakışa,sanki bizi yemek ister gibi

-heeyyy çocuklar dikkat edin,kedi sarman geçiyor

-bırak lan şu kediyi

-niye lan,bizim için tehlikeli değil mi

-lan ne malsınız,kedi birimizi yese doyar,a haa bu insanoğlu hepimizi yese doymaz

-he ya ,hem sarman kedi salağın teki,kendini jeday sanıyor salak,geçen pencereden düştü

-ne nasıl yani,neden düştü

-dedim ya kendini jeday sanıyor,televizyondaki star trekmi,sakat tarakmı ne öyle,onu seyrediyordu

-lan bırakın onları hemen yavşamayın,bu alttaki insan gitmiyor ,biz gidelim

bir anda kayboldular,benmı ağzım açık ,sallana ,sallana tom miks deki doktor sallaso gibi yürüdüm gittim
kafam karışmıştı,bu kuşlar kim,ben kimim
sahi siz kimsiniz,sen burayı okuyan sen kimsin,neresi lan burası,kurtarın lan

Bu ufak masal ,hikaye her ne haltsa ,şu an can sıkıntısından ,22 00 22 18 arası doğaçlama yazılmıştır

copyright (C) crow88 -HŞ

kilicbaligi

Profesör
Onursal Üye
(Ambulans Şoförü Temel)

Temel, ambulans şoförü olmuş. Bir gün bir otobüs kazası çağrısı alırlar ve hemen
olay yerine giderler. Gittiklerinde gördükleri manzara çok kötü. Her tarafta
yaralılar, ölüler... Feryatlar filan yeri göğü inletiyor. Fakat adamcağızın biri
hepsinden fazla bağırıyor, inliyor. Temel de adamın yanına gidiyor ve bakıyor
adamın iki bacağı birden kırılmış. Basıyor fırçayı:
- "Ula uşağum ayuptur bu senin yaptuğun.
Şunun şurasında iki bacağın kırılmış sadece. Bak orda insanlar ölmüşler hiç ses
ediyler mi?"

crow88

Dekan
kim nedir-nereden türemiştir

süper men

aslında kendisi süpürge ile temizlik yapan biriydi,karısının korkusundan zamanla yeni güçler kazanınca ,herkes zamanla buna süpürgeci adam diye söylerken ,buda kendince havalara girip kahramanlık yapmaya başladı,ismi değişime uğrayarak süpürmen oldu,yalınız bu uçma kabiliyetini nasıl kazandı bilemiyorum,yalınız anlatılan rivayete göre ayının biri buna göz koymuş,korkudan kaçarken uçurumdan aşağı düşerken , çıkardığı kokusuz gaz buna uçma yeteneği kazandırmış.

Bat men
Kendisi varlıklı biridir biliyorsunuz,lakin hıyarın biridir,çok borsa oynar,hep kaybeder,bu yüzden kısaca batıran adam yerine batman demeye başlamış çevresi,bu hergele bir ara hindistana gidipte nirvana neneyi tanıyınca gahraman olmayı kafaya koyar,
gelir gelmez yalakasının yardımıyla,birazda paranın gücüyle 3-5 oyuncak yapar,filimcilik oynamaya başlar,işin doğrusu dövdüğü adamlarda ,borsada kendisini yolan adamlardır,korkudan maskeyi takmasının sebebi de budur,kulaklarının uzun olması ise ,alacaklılar gelirse duymak içindir,

kilicbaligi

Profesör
Onursal Üye
(Gemici)

Bir gemici geç vakit otele gelmiş. Yer olup olmadığını sormuş:
- "İki kişilik bir odada tek yatağım var", demiş resepsiyon görevlisi, "ancak pek tavsiye etmem. Çünkü öteki yatakta fena halde horlayan bir delikanlı yatıyor."
- "Ziyanı yok", demiş gemici "verin bana o yatağı..."
Ertesi sabah gemici hesabı ödemeye indiğinde otelci sormuş:
- "Nasıl uyuyabildiniz mi?"
- "Çok güzel uyudum", demiş gemici.
- "Yanınızdaki müşteri hiç horlamadı mı?"
- "Hiç horlamadı..."
- "Ama nasıl olur?" diye merakla sormuş resepsiyon görevlisi.
- "Odaya girince yanağından "Merhaba güzel çocuk" diye bir makas aldım. Sabaha kadar gözlerini kırpmadan yatakta oturdu." demiş gemici.

kilicbaligi

Profesör
Onursal Üye
(Temel İngiltere'de)

Temel İngiltere'de lüks bir otele yerleşmiş. Oda servisini açıp:

- "Tu ti, tu tu tu tu!" demiş.

Oteldekiler telaşa kapılmış bu mesaji çözmek için. Oraya buraya haber salmışlar.

Sonunda konsolosluktan bir çevirmen bulmuşlar ve Temel'in ne dediği anlaşılmış:
"- iki çay, iki yüz yirmi ikiye!"

m.yakut0

Üyecik
Aranızda Müslüman olan var mı?
Günlerden bir gün adamın birisi camiye elinde kocaman bir bıçakla camiye dalar ve cemaata sorar:
– Müslüman olan birisi var mı?
Cemaat korkudan sesine çıkaramaz, sessizlikten sonra yaşlı bir amca ayağa kalkar:
– ben Müslümanım der.
Bıçaklı adam ve yaşlı amca camiden çıkar, dışarıdaki inek sürüsünü gösterip:
– Amca şunları kurban edeceğim fakat ben beceremedim yardım edebilir misin der.
Yaşlı amca baya bir kurbanlık kestikten sonra ben yoruldum başka birisini bul der.
Adam bu sefer kanlı bıçaklı camiye girer ve sorar:
– Aranızda başka Müslüman var mı? Bıçakların kanlı olduğunu gören cemaat yaşlı amcayı kestiğini düşünür ve daha çok korkarak bir anda caminin imamına bakar, imam:
– Ne bakıyorsunuz ula birkaç rekat namaz kırdırdık diye hemen Müslüman mı olduk?

Kaynak: Komik Fıkralar | Bilgi Kitabı

kilicbaligi

Profesör
Onursal Üye
(Branda)

Bir mafya babası evli bir kadınla ilişki kurmuş. Bir gece kocası yok diye kadının evine gitmeye karar vermiş ve adamlarına "Ben içeri girdikten sonra hemen büyük bir branda ayarlayın ve pencerenin hemen altına dört ucundan gerin" demiş.

Sonra da ne yapacaklarının talimatını vermiş: "Kadının kocası gelirse kapıyı bir kere çaldırın, ben aşağıya atlayacağım, yakalanıp raconu çizdirmeyelim... Tamam mı?"

Adamları, "Başüstüne patron" demişler. Mafya babası kadının evine girmiş, tam yatağa uzandığı anda evin kapısı çalınca bizimki kendini tereddütsüz pencereden donla 4. kattan aşağı fırlatmış. Kadın üzerine alelacele bir şey alıp kapıyı açmış ki karşısında patronun adamlarından biri... "Yenge" demiş adam mahcup bir şekilde önüne bakarak, "Patrona söyle branda bulamadık!"

kilicbaligi

Profesör
Onursal Üye
(Kestirmeden)

Karadenizli atlet öğünüyordu:

-"Ben 100 metreyi tam 8 saniyede koşayurum."

-"Ciddi misin", dedi arkadaşı. "Bu bir dünya rekorudur. Nasıl yapıyorsun bunu?"

Bizimki hafifçe kasılarak cevap verdi:

-"Çestirmeden cideyurum daa..."

kilicbaligi

Profesör
Onursal Üye
(Arabam dışarıda)
Temel kırtasiyeye girmiş, tezgahtara :
-Pana pir roman lazum, demiş.
Kırtasiye tezgahtarı sormuş :
-Efendim agır mı olsun hafif mi?
Temel :
-Farketmez, nasul olsa arabam dısarudadur.

(Camdaki not)
Adamın biri arabasını park ettiği yerden almaya geldiğinde arabasına fena halde çarpılmış olduğunu görür. Camda bir not vardır: "Beyefendi ileri vitesle geri vitesi karıştırıp arabanıza çarptım. Olayı gören kimseler şu an çevremde benim bu notu yazmamı seyrediyorlar ve benim buraya adımı ve adresimi yazdığımı sanıyorlar ama ben o kadar enayi değilim...."

stat counter