Filinta: Bin Yılın Şafağında | Tüm Bölümler | Tek Parça HD | TRT1

Şu anda konuyu okuyanlar (Üyeler: 1, Ziyaretçi & Botlar: 0)


Ufuk

majestic casual
Yönetici
Super Moderator
Katılım
12 Eyl 2009
Mesajlar
8,988
Puanları
113
Konum
TürkiyeFilinta

Filinta, tarihin fısıltılarını duyan, tarihe ve adalete duyarlı insanların projesi.

Televizyon tarihinin ilk Osmanlı Polisiyesi olan Filinta, adalet, dostluk, kardeşlik kavramlarını ortaya koyan bir dizi. İlim irfan sahibi Kadılar, adaletin kılıcını 600 yıl Devlet-i Aliyye-i Osmaniye'de taşımış, dünyanın en büyük imparatorluklarından olan Osmanlı İmparatorluğu’nun yüzyıllar boyunca dirliğini sağlamış, toplumda huzuru ihtisas etmişlerdir. Filinta işte bu nedenle, Osmanlı’nın temel gücü olan hukuka bir saygı duruşudur.

Hikaye Galata Kadısı Gıyasettin Hatemi ve onun yetiştirdiği Galata Amiri Filinta Mustafa ekseninde geçmektedir. Mustafa oldukça zeki, maharetli, yakışıklı bir gençtir. Kendisi gibi öksüz ve yetim olan en yakın arkadaşı Ali ile birlikte zaptiye olarak görev yapmaktadır. Kalender ve soğukkanlı bir yapısı vardır. Damıtılmış bilgeliğini her sahnede bize gösterir. Ayrıca sarayda şehzadelere eğitim vermiştir. Sultan ile hoca- öğrenci ilişkisi vardır. Hikayemiz, Mustafa ve Ali’ye kurulan bir komplo ile başlar.

Filinta 'Bin Yılın Şafağında' İle Yeni Serüven Başlıyor

Geçtiğimiz sezon TRT1 ekranlarının en sevilen dizilerinden biri olan Filinta ‘Bir Osmanlı Polisiyesi’ ikinci sezonuna, Filinta ‘Bin Yılın Şafağında’ ismiyle 18 Eylül Cuma akşamı başlıyor.

ES Film’in yapımcılığında çekilen Türk televizyonlarının titizlikle çalışılan, yapım kalitesi en yüksek işlerinden biri olan Filinta , yeni sezonunda seyircileri için bambaşka bir dünyanın kapılarını aralayacak ve onları ekrana bağlayacak.

İlk sezonunda sektörün dünyaca ünlü isimlerini bünyesinde toplamış, yurt içi ve yurt dışında hem seyircisinin hem de sektörün dikkatini çekmiş başarılı TRT dizisi Filinta , bu sezon çıtasını daha da yukarıya taşıyacak sürprizleriyle ekrana gelecek.

Sinematografik görsel şölen ve doyumsuz aksiyonu ile TRT ekranlarından seyircisine yansıyan Filinta dizisi, Es Film tarafından hazırlanan muhteşem görsel efektleriyle izleyicisiyle keyifle buluşmaya devam edecek.

Hollywood ile yarışan görsel teknikler kullanan Filinta, seyirciyi adeta içine çekecek bir masal dünyasını büyüterek yaşatmaya devam ediyor.

En Büyük Dizi Platosu!

İzmit'te 300,000 m2 alanda ve 55,000 m2 kapalı inşaat alanında kurulan set, eski Pera’nın, tramvayına varana kadar birebir kopyasının inşa edildiği, Dünyanın Çin’den sonra ikinci, Avrupa’nın da en büyük Dizi Platosu olan İzmit Sekapark’ta kurulan Filinta dünyası, bu yıl daha farklı atmosferi ve mekanları seyircisine vermeyi vaat ediyor.

Dünya çapında bir işe imza atarak sektördeki başarısını göstermiş olan ES Film ve Filinta dizisi, hem kamera önünde hem de arkasında çalışan tüm ekibi sektörün en iyilerinden seçerek farklılığını da gösteriyor.

Geçtiğimiz sezon Türkiye’ye gelerek, Projenin danışmanlığını üstlenen ‘Lost, Prison Break, Revenge…’ gibi önemli dizilerin dünyaca ünlü yönetmeni Bobby Roth, Hollywood filmleriyle yarışacak aksiyon sahneleri için projeye imzasını atan ‘Spider Man, Titanic, Er Ryan’ı Kurtarmak’ ve birçok Hollywood yapımının ‘Second unit’ uzmanı, aksiyon sihirbazı Dusan Hyska’ ve yine dizinin makyaj danışmanlığını yapan ‘Lorenzo’nun Yağı, Çharlie’nin Melekleri, Temel İçgüdü, Jaws 3’ gibi birbirinden önemli onlarca filmin makyajlarını gerçekleştirmiş, yine alanının dünya starı David Craig Forest, Filinta’dan yolu geçen dünyaca ünlü isimlerdi.

Filinta Dünyaya Açılıyor

Birinci sezon İstanbul merkezli olan Filinta hikayesi artık dünyaya açılıyor. Kahramanlarımız İstanbul, Pera ve Galata çemberinden çıkarak Üsküp’e, Şam’a, Balkanlar’a ve daha birçok sürpriz ülkelere kadar gidecekler. Filinta topraklarımızdaki zengin hikayelerine yeni ülke sınırlarını da ekleyerek hikayesini bu yıl daha da zenginleştirecek.

Bu yıl, var olan birbirinden yetenekli kadrosuna yeni oyuncuları da ekleyen Filinta ‘Bin Yılın Şafağında’ dizisi, bu sezon da tıpkı geçen sezon olduğu gibi, yayınlanacağı gün olan Cuma akşamları TRT’nin en çok izlenen, vazgeçilmez dizilerinden biri olacak.

Yönetmenliğini Osman Kaya’nın üstlendiği, senaryosunu Altuğ Küçük’ün yazdığı TRT’nin sevilen dizilerinden Filinta ‘Bin Yılın Şafağında’ , 2. sezonunda, kahramanımız Filinta Mustafa, iyilerin ve kötülerin dünyasında, uluslararası şebekeler ve devletlerin yanı sıra, karanlık güçler ve gizli örgütlenmelerle mücadele etmeye başlıyor. Onlar, ateşin düştüğü her yerde büyük bedeller ödemeye hazırlar!

Sırlar Açığa Çıkıyor!

Karanlık sulardaki gizli oyunlar ve bunlara karşı diz çökmeyen adamlar, dizinin 2. Sezonunun büyük dünyasının sır dolu kapılarını, korkmadan ardına kadar açacağı başlıklardan birkaç tanesi…

Hainlere biat etmeyen, doğruluğu şiar edinen Filinta Mustafa’nın düşman hattı artık çok dahakalabalık… Fakat her şey, Devlet-i Aliyye uğruna olacak…

Filinta Mustafa, can yoldaşları ve kardeşleri Bıçak Ali ile Abdullah’ın yanı sıra Osmanlı’nın önemli kilometre taşlarından biri, Davut Paşa ile de yepyeni bir yola giriyor.

Babacan olduğu kadar sert, otoriter bir karakter olan Davut Paşa (Mustafa Avkıran), stratejik bir dehadır. Cesareti ile göz dolduran Davut Paşa, “Karargah” adlı gizli bir yapılanmanın başına geçerek, Filinta Mustafa’nın yetilerinden faydalanacaktır.

Bu zorlu yolda acıma duygusu sıfır, psikopat fakat müthiş bir zekaya sahip olan Celal (Rıza Kocaoğlu) tam anlamı ile Osmanlı düşmanı olarak yetiştirilmiştir. Bir toplulukta kendisini çok iyi kaybettiren ve sonrasında kurbanının işini bitiren Celal için sabır, gereksiz bir duygu. Filinta Mustafa yeni dünyanın kapılarını aralarken Celal her daim hedefinde olacak. Manastır adındaki gizli örgütte, kusursuz öldürme yeteneği ile dikkat çeken Celal’in hayatta değer verdiği tek kişi Farah’tır (Berrak Tüzünataç). Verilen görevi sorgusuz sualsiz yerine getiren Celal’in en büyük ideali Osmanlı’nın yok olması.

Bir erkek kadar güçlü dövüşen ve silah kullanan Farah (Berrak Tüzünataç) da Manastır tarafından iyi bir şekilde yetiştirilse de, acımasızlık konusunda bazen vicdanına uyuyor. Bu Celal tarafından göz ardı ediliyor. Manastırın yüzyıllardır yetiştirdiği en iyi kadın suikastçı. En büyük derdi rüyaları. Çünkü annesini hayal meyal hatırlıyor. Güzelliği ile her kapıyı aralıyor. En büyük özelliği suikastlerine kaza süsü vermesi. Ama Celal öldürme duygusunun kaybolmaması için bazı baskınlara onu da götürüyor. Ancak Filinta Mustafa ile yollarının kesiştiği noktada büyük kararlar alınacak.

Karanlık Sulardaki Kirli Oyunlar

Filinta ‘Bin Yılın Şafağında’ dizisi, yeni sezonda büyük bir dünyanın kapıları korkmadan, yılmadan ardına kadar açıyor.

TRT’nin sevilen işlerinden olan Filinta ‘Bin Yılın Şafağında’, konusu gereği bir polisiyenin içerdiği tüm suç dosyaları, ülke sınırlarını aşacak komplo teorileri, cinayetler, aksiyon, casusluk hikâyeleri ile birlikte hak, adalet, dostluk, kardeşlik ve aşk kavramlarını ortaya koymaya 2. Sezonunda da devam edecek.

Filinta ‘Bin Yılın Şafağında’ eşi benzeri olmamış bir yapım olarak her geçen gün seyircinin heyecanını, bağlılığını ve tansiyonunu ilk sezonunda olduğu gibi, yeni sezonda da yükseltmeye devam edecek. Ve hem ekran başında, hem de sosyal medyada fenomenlerini oluşturmuş bir dizi olarak her Cuma akşamı yine seyircisini ekrana kilitleyecek.

Yurt dışı piyasasının dikkatlerini üzerine çeken ve şimdiden Ortadoğu ve Güney Amerika’da gelen taleplerle yabancı kanallarda seyircisiyle buluşmaya hazırlanan Es Film’in yapımcılığını üstlendiği Filinta ‘Bin Yılın Şafağında’ dizisi, TRT’den yola çıkarak dünya ile buluşmanın gururu ve başarısını taşıyan ender diziler arasında yer alıyor.

Başrollerini Onur Tuna , Berrak Tüzünataç, Serhat Tutumluer, Rıza Kocaoğlu, Nur Fettahoğlu, Cem Uçan, Mustafa Avkıran , Suavi Eren, Mehmet Özgür, Damla Aslanalp, Hakan Yufkacıgil, Bülent Alkış, Kamil Güler, Asena Tuğal, Mürşit Ağa Bağ, Yosi Mizrahi, Wilma Elles, Ercan Demirel, Serhan Ernak, Kemal Zeydan, Ebubekir Öztürk, Ceyhun Ergin, Emre Canpolat, Alican Bayhan, Engin Yüksel, Selin Deveci, Sencer Serta Çakal, Uğur Yıldıran, Burcu Çoban, Yiğit Uçan, Mustafa Yıldıran, Gurur Çiçekoğlu, Batın Deniz Uçan, Şahin Karakuş, Özgür Onan, Yavuz Sepetçi, Onur Yaprakçı, Duru Alkış, Bartuğ Bedirhan Yayla, Muhammed Kerem Şahin’in paylaştığıFilinta ‘Bin Yılın Şafağı’ her Cuma akşamı 20.00’da TRT 1’de!

Filinta Seti

- 26 bölüm için 2500 parça kostüm tasarlandı ve üretildi.
- Her bölüm ortalama 1000 figürasyon çalışmakta.
- Dizi ekibi yaklaşık 120 kişi, plato ekibiyle 140 kişi çalışmakta.
- Plato inşaatında 5 ay boyunca 220 işçi çalıştı.
- 6 ay boyunca yaklaşık 40 kişilik heykeltıraş, sanat ekibi ve artistik hizmet ekipleri çalıştı.
- 70.000 metrekare arazinin içinde 50.000 metrekare alana yayılan iç ve dış dekorlarda çekiliyor.


Yönetmen : Osman Kaya
Yapımcı : Es Film
Tarih : Her Cuma - 20.00 - TRT1
1. Bölüm | Tek Parça Full HD | TRT1


[video=youtube;z2S0FGYglt0][/video]
2. Bölüm | Tek Parça Full HD | TRT1


[video=youtube;THL9Hi1PsnQ][/video]
3. Bölüm | Tek Parça Full HD | TRT1


[video=youtube;TO13mBpM-vA][/video]
4. Bölüm | Tek Parça Full HD | TRT1


[video=youtube;f7gFG_Se6GI][/video]
5. Bölüm | Tek Parça Full HD | TRT1


[video=youtube;yjVQWUc4BPg][/video]
6. Bölüm | Tek Parça Full HD | TRT1


[video=youtube;INi0PAoXsVI][/video]
7. Bölüm | Tek Parça Full HD | TRT1


[video=youtube;K4URtVGBd5U][/video]
8. Bölüm | Tek Parça Full HD | TRT1


[video=youtube;H9-b70GtTaA][/video]
9. Bölüm | Tek Parça Full HD | TRT1


[video=youtube;5W0YXkf9d7Y][/video]
10. Bölüm | Tek Parça Full HD | TRT1


[video=youtube;GORWEswDSEI][/video]
11. Bölüm | Tek Parça Full HD | TRT1


[video=youtube;68XqxZAxrOA][/video]
12. Bölüm | Tek Parça Full HD | TRT1


[video=youtube;LEWxodkuD_o][/video]
13. Bölüm | Tek Parça Full HD | TRT1


[video=youtube;DyLHu1TnXzE][/video]
14. Bölüm | Tek Parça Full HD | TRT1


[video=youtube;ixMGjk6pUAQ][/video]
15. Bölüm | Tek Parça Full HD | TRT1


[video=youtube;wVZwXUbIKMQ][/video]
16. Bölüm | Tek Parça Full HD | TRT1


[video=youtube;_RW_l9A7BH0][/video]
17. Bölüm | Tek Parça Full HD | TRT1


[video=youtube;tUTSUmLH8SY][/video]
18. Bölüm | Tek Parça Full HD | TRT1


[video=youtube;9jrB3g0zmTs][/video]
19. Bölüm | Tek Parça Full HD | TRT1


[video=youtube;uclZeDVAgUA][/video]
20. Bölüm | Tek Parça Full HD | TRT1


[video=youtube;7XLxtAZb1RQ][/video]

21. Bölüm | Tek Parça Full HD | TRT1


[video=youtube;soTft1333rw][/video]
22. Bölüm | Tek Parça Full HD | TRT1


[video=youtube;rQOdNbynBaE][/video]
23. Bölüm | Tek Parça Full HD | TRT1


[video=youtube;WuA1GNQa2mU][/video]
24. Bölüm | Tek Parça Full HD | TRT1


[video=youtube;Yr74kgldR-I][/video]
25. Bölüm | Tek Parça Full HD | TRT1


[video=youtube;4gVc5GsHuWU][/video]
26. Bölüm | Tek Parça Full HD | TRT1 (Sezon Finali)


[video=youtube;UY9i8UWNzAU][/video]
27. Bölüm | Tek Parça Full HD | TRT1


[video=youtube;MaZfEaVt9tM][/video]
28. Bölüm | Tek Parça Full HD | TRT1


[video=youtube;MhGLDyGCoJM][/video]
29. Bölüm | Tek Parça Full HD | TRT1


[video=youtube;xPj1iS3s2yg][/video]
30. Bölüm | Tek Parça Full HD | TRT1


[video=youtube;BvsC8U7Ms-E][/video]
31. Bölüm | Tek Parça Full HD | TRT1


[video=youtube;tzPghIH7uUw][/video]

32. Bölüm | Tek Parça Full HD | TRT1


[video=youtube;OuD21pE1LeU][/video]
33. Bölüm | Tek Parça Full HD | TRT1


[video=youtube;J2lF-3pT0x8][/video]
34. Bölüm | Tek Parça Full HD | TRT1


[video=youtube;8ogwrKcIy-c][/video]
35. Bölüm | Tek Parça Full HD | TRT1


[video=youtube;egVw1-VUi4s][/video]
36. Bölüm | Tek Parça Full HD | TRT1


[video=youtube;Sn5E1GJjCdw][/video]
37. Bölüm | Tek Parça Full HD | TRT1


[video=youtube;fpskCwuwaO8][/video]
38. Bölüm | Tek Parça Full HD | TRT1


[video=youtube;kjGSAA0HMUw][/video]
39. Bölüm | Tek Parça Full HD | TRT1


[video=youtube;pp67-jhkVIc][/video]
40. Bölüm | Tek Parça Full HD | TRT1

[video=youtube;8LgFvhbBolk][/video]
41. Bölüm | Tek Parça Full HD | TRT1

[video=youtube;BDhuRJTO90c][/video]42. Bölüm | Tek Parça Full HD | TRT1

[video=youtube;Y4oCfMx0Qrk][/video]43. Bölüm | Tek Parça Full HD | TRT1

[video=youtube;zz-BOHwZMQo][/video]


44. Bölüm | Tek Parça Full HD | TRT1

[video=youtube;kKzEaq1iuBg][/video]


45. Bölüm | Tek Parça Full HD | TRT1
46. Bölüm | Tek Parça Full HD | TRT1
47. Bölüm | Tek Parça Full HD | TRT1
48. Bölüm | Tek Parça Full HD | TRT1
49. Bölüm | Tek Parça Full HD | TRT1
50. Bölüm | Tek Parça Full HD | TRT1
51. Bölüm | Tek Parça Full HD | TRT1
52. Bölüm | Tek Parça Full HD | TRT1
 
Son düzenleme:

Ufuk

majestic casual
Yönetici
Super Moderator
Katılım
12 Eyl 2009
Mesajlar
8,988
Puanları
113
Konum
Türkiye
42. 43. 44. 45. 46. ve 47. Bölümler eklenmiştir.
 
Üst
stat counter