Ford ve BlackBerry resmi olarak ortak

Şu anda konuyu okuyanlar (Üyeler: 1, Ziyaretçi & Botlar: 0)


O.Tolga ÖZKAYA

Boğa Burcu
Katılım
22 Ağu 2015
Mesajlar
235
Puanları
43
Konum
İzmir
Ford ve BlackBerry resmi olarak ortak...Ford ve BlackBerry geleceğin otomobillerinde yer alacak sürüş teknolojisi için resmi ortaklığa imza attı.

Teknolojinin yeni boyutlar kazandığı günümüzde bu gelişimden fazlasıyla nasibini alan otomotiv sektörünün üreticileri kendi duvarlarının ötesine bakmaya başladı. Kullanıcılara daha teknolojik donanımlar ve sürüş deneyimi yaşatmak adına geliştirilen otonom sürüş teknolojisi farklı sektörlerdeki marka devlerinin ortaklıklarına vesile oluyor. Bu ortaklıklardan biriside Ford ile Blackberry arasında gerçekleşti.

BlackBerry‘nin akıllı telefon pazarındaki çöküşünün ardından yeni bir kolda tutunma ve markayı belirli bir çıtada tutma çabaları doğrultusunda adım attıklar otonom sürüş teknolojileri Ford ile birlikte kağıt üzerinden gerçek hayata geçmeye hazırlanıyor. Hali hazırda Ford modellerinde yer alan araç içi multimedya sistemini geliştiren BlackBerry, bundan böyle Amerikan deviyle otonom sürüş geliştirmesini ortak olarak yürütecek. BlackBerry’nin piyasanın en güvenli sistemleri arasında yer alan Certicom teknolojisine sahip olması, bu ikilinin yüksek güvenlik kriterlerine sahip geleceğin sürüş teknolojisini oluşturmadaki kilit noktalarından olacak. Ford tamamen otonom sürüş teknolojisine sahip ilk modelini 2021 yılına kadar üretmeyi planlarken seri üretim olarak satışa çıkarmayı ise 2025 yılı olarak planlıyor. BlackBerry yazılımına sahip Ford otonom sisteminin ne kadar başarılı olacağını ve ne zaman gerçek hayatta göreceğimizi önümüzdeki günler gösterecek.
 

_FAUST_

Dekan
Katılım
17 Haz 2016
Mesajlar
6,449
Puanları
113
Konum
k.maraş
Linux tarzı yapacak bir çok alanda antlaşma yapıp kendisini kurtaracak bana göre Linux'un bir geleceği var ama Blackberry zor .
 
Üst
stat counter