Forum kuralları hakkında.

Şu anda konuyu okuyanlar (Üyeler: 1, Ziyaretçi & Botlar: 0)


The Judge

Profesör
Katılım
22 Şub 2015
Mesajlar
1,102
Puanları
83
Konum
.not Found
4- Yeni bir konu açarken başlıkların konuya uygun ve açıklayıcı olması şarttır. "Yardım", "İmdat", "Acil" gibi başlıklar yerine daha anlamlı başlıklar seçilmelidir.
Arkadaşlar genel anlamda dikkatimi çeken bir sorundan bahsetmek istiyorum.
Herhangi bir konuda yardıma ihtiyacı olan kullanıcılar direkt olarak hesap açıp forum kurallarını okumadan konu açmaya yöneliyorlar.
Haliyle konular genellikle "Yardım lazım, Acil yardım, Çok acil v.b." başlıklarıyla oluşturuluyor ve bu kural alıntılanarak konu kapatılıyor.
Özellikle yeni kullanıcılar en azından ilk 10 konularını açmaya çalıştıkları zaman bu ve bunun gibi önemli kurallar küçük bir bildirim halinde konuyu açmadan gözükse ve kullanıcının sorununa yardımcı olsak, modlar konuyu kapatmak ile uğraşmasalar :D

Şimdi yazdıklarımı okuduktan sonra bazı yerler gereksiz gelecek farkındayım, forum kurallarını okumak zorundalar v.s. fakat forum kurallarının yeni kullanıcılar tarafından önemsenmediğini de hatırlatmak isterim :)
 

rise

Linux, Windows,...
Yönetici
Moderatör
Katılım
12 Ocak 2009
Mesajlar
8,939
Puanları
113
Konum
İZMİR
Özellikle yeni kullanıcılar en azından ilk 10 konularını açmaya çalıştıkları zaman bu ve bunun gibi önemli kurallar küçük bir bildirim halinde konuyu açmadan gözükse ve kullanıcının sorununa yardımcı olsak,
Olması gerekeni yakalamışsın, çözümü de göstermişsin. Teşekkür ederiz.

@Fatih Toprak, @by efsane
 

by efsane

[email protected]
Yönetici
Admin
Katılım
10 Ara 2008
Mesajlar
14,765
Puanları
113
Konum
Elazığ
Normalde yeni üyelere bir PM gitmekte @Hakkı Alkan 'dan. o PM'de forum kuralları da yazıyor. Ancak dediğiniz şeyi de yapma imkanı varsa yapalım, araştıralım.

Bir de, moderatörlerin bahsi geçen konuları kiltilemesi aslında yanlış. Düzeltilip devam ettirilmesi gerek.
 
Üst
stat counter