Frida ve Diego ilk kez İstanbulda!

Şu anda konuyu okuyanlar (Üyeler: 1, Ziyaretçi & Botlar: 0)


AliA

Guru
Onursal Üye
Katılım
29 Haz 2007
Mesajlar
64,943
Puanları
0
Çok az sayıda sergilenen 40 yapıt, 23 aralıkta Pera Müzesi'nde sanatseverlerle buluşacak.Gelman Koleksiyonu'nda yer alan ve Meksika dışında çok az sayıda sergilenen 40 yapıt, 23 aralıkta Pera Müzesi'nde sanatseverlerle buluşacak

TÜRKİYE'DE İLK

Eserleriyle olduğu kadar, sıra dışı ve tartışmalı yaşamlarıyla fırtınalı ilişkileriyle ilgi çekerek, sinema ve edebiyat dünyasına da ilham veren, Meksika kültürüne damga vuran eserleriyle 20. yüzyılın efsane çifti haline gelen Frida Kahlo ve Diego Rivera'nın eserleri, Türkiye'de ilk kez Suna ve İnan Kıraç Vakfı Pera Müzesi'nde sergilenecek.

20 MART'A KADAR AÇIK

Jacquesve Natasha Gelman'ın koleksiyonunda yer alan, Meksika'nın ulusal kültür varlıkları envanterine kayıtlı ve Meksika dışında çok az sayıda sergilenen çiftin en önemli eserlerinden oluşan 40 yapıt, 20 Mart 2011'e kadar ziyarete açık kalacak.

Sanatseverleri, duyulduğu ilk andan itibaren heyecanlandıran, Berlin ve Viyana'da düzenlenen ve 2010 yılına damgasını vuran Frida Kahlo Retrospektifi'nin en gözde Kahlo yapıtlarının yanı sıra Diego Rivera'nın eserlerinin de yer aldığı serginin küratörlüğünü ise Dr. Helga Prignitz-Poda üstlendi.

AA-En son haber
 

POWER

Rektör
Katılım
5 Eki 2009
Mesajlar
10,279
Puanları
0
Resimdekinin tipine bak çay demle yanında kek olsun...
 
Üst
stat counter