Geleceğe yönelik sistem. Intel mi Amd mi ?

Şu anda konuyu okuyanlar (Üyeler: 1, Ziyaretçi & Botlar: 0)

ForeverPower41

Profesör
bu devirde ileriye dönük diye biley yok intel den bi 6 ay sonrada onun yenisi çıkar
Mesaj otomatik birleştirildi:

1 seneyi görmez patır patır herşeyin yenisi geliyor
Peki Ryzenin en önemli özelliklerinden birisi nedir ?3 nesildir aynı soket yapısını kullaniyor,4. Nesil içinde aynı soketin kullanılabileceğini dair bir takım söylentiler duydum,intelde hangi soket böyleydi ?

PsikoMoon

Üyecik
Yasaklı
8. ve 9 nesil öyleydi takılabiliyordu sen kendini bi kandırma içerisindesin para sıkıntısı çekmeyen ülkelerde amd yi bilen yok jahrein mithrain wtcn bile intel kullanıyor amd yi yayın 2. pc olarak kullanıyotlar pek güc gerektirmesin diye kimse amd ile oyun oynamaz çünkü ücü yetmez

amd ucuz anca yayıncı ölü pc olarak kıllanıyor mantıgındalar 😂

oyun yakalama ekran yakalama en basit pc lerin bile yapacagı şey 2. pc kullanarak şimdi bunuda anlamassın araştır

ForeverPower41

Profesör
8. ve 9 nesil öyleydi takılabiliyordu sen kendini bi kandırma içerisindesin para sıkıntısı çekmeyen ülkelerde amd yi bilen yok jahrein mithrain wtcn bile intel kullanıyor amd yi yayın 2. pc olarak kullanıyotlar pek güc gerektirmesin diye kimse amd ile oyun oynamaz çünkü ücü yetmez

amd ucuz anca yayıncı ölü pc olarak kıllanıyor mantıgındalar 😂

oyun yakalama ekran yakalama en basit pc lerin bile yapacagı şey 2. pc kullanarak şimdi bunuda anlamassın araştır
Yalnız ben 3 hatta belki 4 nesil boyunca aynı soketten bahsediyorum sen 2 nesil aynı soket diyorsun,çok alakasız konustun,bak şimdi Intel 10. Nesil için yeni soket cikarticak en fazla 2 nesil destekliyor Intel yani geleceğe dönük filan değil.
AMD ucuz ve ucuz olduğu kadar da güçlü.Sen intelin ile devam et bakalım nereye kadar gideceksin.

Bunu da anlamazsın dediğin aeylerin kitabını yazdım ben,sanırım sen Teknosa çalışanı filanain bu kadar kendine guveniyorsun,bir insan ancak bu kadar AMD düşmanı olabilir.

PsikoMoon

Üyecik
Yasaklı
i9 9700k gibi bir işlemci bile ryzen 9 3900x perişan ediyor i9 9900k dan bahsetmiyorum bile şimdi hepinizde ryzen 9 3900x mi var yoksa basit basit 3600x türü mü kullanıyorsunuz kullanıyordanızda yazık Kalitelisini iyisini kullanmak varken

kötü mal alacak kadar zengin değilim

ben oyunlarda başarılı olun istiyorum yaptıgınız işlerde başarılı olun kafanızı yok donma yok kasma yok niye böyle oldu olmasın diye neyse

Utku Cabir

Önce O inandı.Sonra Millet inandı. İşte Zafer Anı!
Yönetici
Moderatör
Aptal kelimesini kullanırken iyimser olduğunuzu düşünmek istiyorum ve uyarı vermiyorum.

Sizi bu İntel Fanboyluğuna iten nedir sadece onu merak ediyorum?

PsikoMoon

Üyecik
Yasaklı
ben kacar maden bu kadar fanboyum daha intel kelimesi bile etmicem hadi kolay gelsin

ForeverPower41

Profesör
i9 9700k gibi bir işlemci bile ryzen 9 3900x perişan ediyor i9 9900k dan bahsetmiyorum bile şimdi hepinizde ryzen 9 3900x mi var yoksa basit basit 3600x türü mü kullanıyorsunuz kullanıyordanızda yazık Kalitelisini iyisini kullanmak varken

kötü mal alacak kadar zengin değilim

ben oyunlarda başarılı olun istiyorum yaptıgınız işlerde başarılı olun kafanızı yok donma yok kasma yok niye böyle oldu olmasın diye neyse
AMD kasıyor mu ?????????
R5 3600 = 1400TL
I7 8700K =3000TL
Ama bak bakalım oyunlardaki performans nasıl,sen o kadar zenginsen git I7 8700K al güzelce kazıklan,kutusundan fan çıkımıyor gidip bir de 200 TL fanına para vereceksin bunu da unutma,ben gidip 1400TL ye R5 3600 ümü alırım seninle de aynı performansı alırım mis gibi oyunumu oynarım.

Aptal kelimesini kullanırken iyimser olduğunuzu düşünmek istiyorum ve uyarı vermiyorum.
Hakaretin iyimseri olabilir mi? Bu forumda marka arkası yalamak, hakaret ve bilimum şey serbest sanırım. Ben iyi niyetimden bu arkadaşa hakaret etmeden cevap vermeye çalışıyorum ancak bu ve bunun gibileri forumda barındırmanız sizin aleyhinize olur, söylemesi.

Utku Cabir

Önce O inandı.Sonra Millet inandı. İşte Zafer Anı!
Yönetici
Moderatör
ben kacar maden bu kadar fanboyum daha intel kelimesi bile etmicem hadi kolay gelsin
Yayıncılara göre konuşuyorsunuz. Yayıncıların o sponsorluklardan kazandığı para işte böyle düşünmenize neden oluyor.
Biz burada fiyat peformans açısından hangisi cebe daha uygunsa onu öneriyoruz. Bunun ötesi yok. Bundan önce biz de intel öneriyorduk. Çünkü o daha iyiydi fiyat performans açısından. Ryzen çıktığından beri intel aynı işlemcileri ısıtıp ısıtıp önümüze koymaktan ileri gidemedi. Neden daha az güç tüketen, daha az ısınan 7nm işlemci varken gidip İntel alıp önereyim?

Hakaretin iyimseri olabilir mi? Bu forumda marka arkası yalamak, hakaret ve bilimum şey serbest sanırım. Ben iyi niyetimden bu arkadaşa hakaret etmeden cevap vermeye çalışıyorum ancak bu ve bunun gibileri forumda barındırmanız sizin aleyhinize olur, söylemesi.
Doğru söylüyorsunuz. Suç bende. Bundan sonra uyarınızı dikkate alacağımı belirtmek isterim.
Keyifli forumlar diliyorum.

Szayel

Asistan
@Zayıf Zehir Hamsteri , amd için anakart ve işlemci önerini alabilir miyim ?
2600 olsun istiyorum ama ileride 3600e dönebileyim. Bir yerde gördüm amd serisini ve oc olmadan aşırı sıcaktı. Şöyle ki önde 3 fan arkada 1, cam kapak ve 2 derece daha ısınsa el ile tutulamaz hale gelecek.

Oc nedir hiç araştırmadım bilmem. Tavsiye eder misin bu konudada fikrini istiyorum. Nedir nasıl yapılır vs.

stat counter