GNU/Linux Dağıtımı Tavsiyeleri

Şu anda konuyu okuyanlar (Üyeler: 1, Ziyaretçi & Botlar: 0)

Melih Beyefendi

Doçent
İSTANBUL/Sultangazi (Türkiye Cumhuriyeti)
Ben Manjaro KDE'yi öneririm, tabi herkesin zevki farklıdır, çeşit de bol olunca linux dunyasında kombinasyonlar aşırı fazladır.
Not: Gerçi bilgisayar eskiymiş, o halde ben de XFCE öneririm.
Hocam PC 1972'de alınmış. 3 kere gitti tamire. Kasa markası da Asus. X Multi ve Compact Disc ReWritable + diyor. 2.0 USB girişi var. Sizce bu kasa nasıldır? (Biliyorsanız) bence eski biraz.

Ben Kenobi

Dekan
usb 2.0, 2000 yılında çıktı, bilgisayarınız da tahminimce 2003-2004-2005 civarı alınmış, XFCE için minimum sistem gereksinimi olarak şahsi kanaatimce i686 instruction set'e sahip bir bilgisayar yeterli ki i686 1995 yılında çıktı, yani XFCE'yi rahatlıkla kullanabilirsiniz, aynı şekilde LXDE, Mate, Enlightment, OpenBox vs vs. Kullanmakta zorlanacağınız masaüstleri ise başta Gnome ile Cinnamon sonra ise KDE olur.

Melih Beyefendi

Doçent
usb 2.0, 2000 yılında çıktı, bilgisayarınız da tahminimce 2003-2004-2005 civarı alınmış, XFCE için minimum sistem gereksinimi olarak şahsi kanaatimce i686 instruction set'e sahip bir bilgisayar yeterli ki i686 1995 yılında çıktı, yani XFCE'yi rahatlıkla kullanabilirsiniz, aynı şekilde LXDE, Mate, Enlightment, OpenBox vs vs. Kullanmakta zorlanacağınız masaüstleri ise başta Gnome ile Cinnamon sonra ise KDE olur.
Hocam bilgiler için sağolun. Kasanın içinde ki şeyler hakkında bir bilginiz var mıdır peki? Hocam isterseniz kasanın ön tarafının ve yan tarafının fotoğrafını atabilirim.

Melih Beyefendi

Doçent
stat counter