Google Chrome reklam engelleyicileri kısıtlamaya hazırlanıyor.

Şu anda konuyu okuyanlar (Üyeler: 1, Ziyaretçi & Botlar: 0)

Ben Kenobi

Dekan
Zamanım olmadı, şu eklentilerin neden alt katman reklam engelleyicilere göre daha etkili olmadığı açıklayamadım.
Hala zamanım pek yok, kısaca şöyle bahsedeyim.
Https üzerinde yapılan veri aktarımlarında gerçekleştirilen kriptolama, veri içeriğinin reklam olup olmadığının tespiti konusunda bu tür programların elini bağlar ve oldukça kısıtlar ancak url tabanlı, dns tabanlı ve ip tabanlı filtrelemeler gerçekleştirilebilir ki onlar da get request yerine post request içerisinde body kısmına alınırsa yine şifrelenmiş olur ve kolayca bypass edilebilir.
Ayrıca reklam engelleyicileri tespit eden anti-ad blockerlara karşı da çaresizdirler, reklam engelleyici tespit ettiğinde site içeriğini saklayan veya bozup işlevsiz hale getiren reklamlara karşı da yapabilecekleri güçlü bir çözümleri yoktur.
Ancak tarayıcılar son içeriği göstermeden önce şifrelenmiş bu içeriği kendisinin belirlediği key ile açtığından eklentiler yüzde yüz kontrol sağlayabilir, içeriğin hash değerlerini hesaplamadan tutun her bir div altındaki en ufak alana dahi erişim yetkisi olur ve bu bağlamda çok daha esnek ve güçlüdürler.

spybot

Guru
Onursal Üye
Sıkar yoksa firefox'a geçeriz chrome bey :D

tablet illet oluyor sanki chrome da canlıtv donuyor pcde iyi cpu ,gpu çoşmasa...

Türkçesever

Profesör
Kullandığın cihaz, 2014 senesi öncesininse, olabilir.

Bu arada şunu da belirteyim, ben Firefox'u varsayılan ayarlarında kullanmıyorum, inceleyip test ederek, gerek gördüğüm ayarları kendime göre değiştirip kullanıyorum. :)
Emin değilim ancak Mozilla Firefox'un gördüğüm kadarıyla varsayılan ayarları gizlilik için pek iyi değil.

Arandomguy

Asistan
Hayatının darbesini yer Google :D Google'a hayranız ama Adblock'a daha çok :p

stat counter