Google Ne Zaman Kuruldu?

Şu anda konuyu okuyanlar (Üyeler: 1, Ziyaretçi & Botlar: 0)


Ufuk

creative mod
Yönetici
Super Moderator
Katılım
12 Eyl 2009
Mesajlar
9,007
Puanları
113
Konum
Türkiye
Google, 4 Eylül 1998 yılında özel bir şirket olarak kuruldu. 19 Ağustos 2004 tarihinde ise bizlere arz edildi. Google Inc. internet üzerinden arama yapmış olduğumuz reklam teknolojileri ve arama motorları için yatırımlar yapan çok uluslu bir Amerikan anonim şirketidir. Kârının büyük bir kısmını AdWords programı aracılığı ile reklamlardan elde etmektedir.

Google, Larry Page ve Sergey Brin tarafından kurulmuştur. Kurulduğu yıllarda Stanford Üniversitesi'nde doktora öğrencisi oldukları zaman içerisinde kurmuşlardır.

Google hayatımızın bir parçası diyebilir miyiz?

Kurucular Google için 2024 yılına kadar birlikte çalışma kararı almışlardır. Google'ın dünya çapında veri merkezlerinde bir milyondan fazla sunucuda çalıştığı, bir milyardan fazla arama isteğine cevap verdiği ve kullanıcıları tarafından oluşturulan verinin gün başına yirmi dört petabayt olduğu tahmin edilmektedir.


Alexa, internet üzerinde en çok ziyaret edilen web sitesi olarak Google.com'u göstermektedir. YouTube, Blogger ve Orkut gibi Google'a ait diğer siteler ve çok sayıda uluslararası Google sitesi ise en çok ziyaret edilen siteler arasında yer almaktadır.


:: Google.com adresini günde kaç kez kullanıyorsunuz?
 
Son düzenleme:

The Zoe

Asistan
Katılım
22 Eyl 2016
Mesajlar
276
Puanları
28
Konum
Sakarya
Günde en az 5 yada 6.

Çoğu zaman Espanol forumlarında takılırım.
 
Üst
stat counter