Google Play Store'da "Bu uygulama cihazınız için optimize edilemiyor" Hatası nedir?

Şu anda konuyu okuyanlar (Üyeler: 1, Ziyaretçi & Botlar: 0)

Usain

Dekan
Yönetici
Mod. Adayı
Android sürümünüz kaç?

BRAVQHEART

Üyecik
Bende Bilmiyomda Takma Kafaya Böyle Şeyleri
Mesaj otomatik birleştirildi:

Bende Bilmiyomda Takma Kafaya Böyle Şeyleri

Usain

Dekan
Yönetici
Mod. Adayı
Günümüzün eskisinde kalmış malesef. 9.0 kullanılıyor...

Administraktör

Foruma iz bırakmış olma dileğiyle...
Yönetici
Mod. Adayı
Konu başlığındaki uyarı %99 tablet kullanıcılarına verilir.

Administraktör

Yönetici
Mod. Adayı
Hocam bende bu hatanın sebebini soruyorum. Benim telefonda (S4) sadece bu oyunda sıkıntı var. Diğer oyunlarda ve uygulamalarda yok. Sebebi nedir ki hocam?
Bu uyarı ekran en bon ve dpi ayarları ile ilgili. Tabletlerin en boy oranları bazenleri standartlardan farklı olduğu için ve genelde büyük ekran az piksel stratejisi izledikleri için grafiklerde kayma vs olmaması için ayrı optimize gerekiyor. Bu yüzden genellikle tabletlerde karşılaşılan bir uyarı. S4 de çıkması saçma.

genel izleyici kitlesi

Üyecik
Yasaklı
Merhaba hocalarım. Telefonumda oyunlar arası bazen boş boş takılıyorum. Ama görüntüde olan hatta altını çizdiğim yerdeki hata canımı sıkmaya başladı. Hocalarım sizce bu hata neden çıkar? Bir şeye etki eder mi? Teşekkürler.
Android 5.0 hocam. Yükseltilmiş sürümü.
Aynen hocam. GM Discovery olayından sonra kendime uygun 1 fiyata S4 aldım.

Hocam sizce bu hatanın sebebi nedir?
Hocam bende bu hatanın sebebini soruyorum. Benim telefonda (S4) sadece bu oyunda sıkıntı var. Diğer oyunlarda ve uygulamalarda yok. Sebebi nedir ki hocam?
Okurken yoruldum. Her mesajda bir "hocam" var. Bu arada telefonunuz güncel bir telefon değil ve bu sorun genellikle tabletlerde çıkar.

Administraktör

Yönetici
Mod. Adayı
Bu bir hata değil. Telefonunuz maalesef o uygulamalar için yeterli olmadığından dolayı indiremiyorsunuz.
Bu uyarı indirmeye engel bir uyarı değil. Sadece çözünürlük ve dpi ile alakalı bir utarı. Bu utarıyı alan insan uygulamayı yada oyunu sorunsuz indirebilir.

Melih Beyefendi

Doçent
İSTANBUL/Sultangazi (Türkiye Cumhuriyeti)
Hocam 5.0 çok eski bir sürüm doğaldır. millet android 9 kullanıyor.
Yakında da Android R çıkacakmış hocam. Sızdırılmış arayüz görüntüleri var.

Bu uyarı indirmeye engel bir uyarı değil. Sadece çözünürlük ve dpi ile alakalı bir utarı. Bu utarıyı alan insan uygulamayı yada oyunu sorunsuz indirebilir.
Hocam görüntüde pikselleşme gibi sorunlar optimize ile ilgilidir. Değil mi? Bazı yerlerde öyle diyorlar idi.

Administraktör

Yönetici
Mod. Adayı
Yakında da Android R çıkacakmış hocam. Sızdırılmış arayüz görüntüleri var.

Hocam görüntüde pikselleşme gibi sorunlar optimize ile ilgilidir. Değil mi? Bazı yerlerde öyle diyorlar idi.
Aslında söylemeyecektim ancak insanlar boş boş yardım etmeye çalışıyor söylemeye karar verdim. Siz s4 kullanmıyorsunuz. Bir tablet kullanıyorsunuz. Neden bu tarz bir yalan söyleme ihtiyacı duydunuz anlamadım amcak resimdeki cihaz bir tablet

1.si resimdeki cihazda navigation bar da tuşlar ortalı. Bu cihazın tabletolduğunu gösterir.

2.si s4 de navigation bar bulunmaz. Bunun yerine telefonun altımda 3 adet tuş bulunur.

3.sü Aldığınız uyarı büyük ekramlı cihazlarda rastlanılan düşük dpi ve büyük ekrandan kaynaklı sizin deyişinizle pikselleşmenin belirtisidir. Bu güne kadar hiçbir telefonda bu tarz bir uyarı ile karşılaşılmamıştır. Hele ki s4 gibi büyük ekranı bulunmayan telefonlarda hiç karşılaşılmaz.

Şimdi bize açıklar mısınız? Neden tablet kullandığınızı baştan belirtmek yerine arkadaşları bu kadar yordunuz?

Melih Beyefendi

Doçent
İSTANBUL/Sultangazi (Türkiye Cumhuriyeti)
Aslında söylemeyecektim ancak insanlar boş boş yardım etmeye çalışıyor söylemeye karar verdim. Siz s4 kullanmıyorsunuz. Bir tablet kullanıyorsunuz. Neden bu tarz bir yalan söyleme ihtiyacı duydunuz anlamadım amcak resimdeki cihaz bir tablet

1.si resimdeki cihazda navigation bar da tuşlar ortalı. Bu cihazın tabletolduğunu gösterir.

2.si s4 de navigation bar bulunmaz. Bunun yerine telefonun altımda 3 adet tuş bulunur.

3.sü Aldığınız uyarı büyük ekramlı cihazlarda rastlanılan düşük dpi ve büyük ekrandan kaynaklı sizin deyişinizle pikselleşmenin belirtisidir. Bu güne kadar hiçbir telefonda bu tarz bir uyarı ile karşılaşılmamıştır. Hele ki s4 gibi büyük ekranı bulunmayan telefonlarda hiç karşılaşılmaz.

Şimdi bize açıklar mısınız? Neden tablet kullandığınızı baştan belirtmek yerine arkadaşları bu kadar yordunuz?
Hocam aslında evet. Tableti işim için kullanıyordum. (Şu anda bıraktım.) Sorunu size belirtmek için telefonum S4 kullandım. Yorduysam da kusura bakmayın. Üzdüysem,kırdıysam, vaktinizi çaldıysam kusura bakmayın. Bu çok büyük 1 laf. Hatırlattığınız için sağolun hocam. 😢 Üzgünüm.

Hocam aslında evet. Tableti işim için kullanıyordum. (Şu anda bıraktım.) Sorunu size belirtmek için telefonum S4 kullandım. Yorduysam da kusura bakmayın. Üzdüysem,kırdıysam, vaktinizi çaldıysam kusura bakmayın. Bu çok büyük 1 laf. Hatırlattığınız için sağolun hocam. 😢 Üzgünüm.
Hocam birde siz sayın forumdakiler sayesinde "Asistan" rütbesine yükseldim. Hocam birde S4 telefonuma screen shot uygulaması ile öyle altını çizip ok yaptım. Kafsnızdaki tüm soru işaretlerini giderebilmişimdir inşallah. Ben birkaç gün yokum.

Kararsız23

Doçent

Boşuna mod adayı yapmamışlar sizi.

stat counter