Google, Yeni ve Türkçe “SEO Başlangıç Kılavuzu” Yayınladı

Şu anda konuyu okuyanlar (Üyeler: 1, Ziyaretçi & Botlar: 0)


Arif Akkoyu

Üyecik
Katılım
1 Kas 2017
Mesajlar
31
Puanları
8
Konum
izmir
SEO’nun tüm webmasterlar için kayda değer olduğu aşikar. Başarılı bir internet sitesi temellendirmek için SEO ile yatıyor, SEO ile kalkıyoruz. Bu yatış ve kalkış süreçlerinde internetin muntazam kaynaklarını ve bilgili birine benzeyen abilerin görüşlerini alıyoruz. Bilgi alışverişimiz sırasında “Acaba Google bu konu hakkında ne düşünüyor?” diye düşünmeden de edemiyoruz. Neyseki artık geceleri ve gündüzlerimizi Google’ı anlamaya çalışmak yerine olayın temellerini ve birçok ipucunu kavrayabileceğimiz yeni bir “SEO başlangıç kılavuzu” var.Google’ın aslında zaten yıllardır yayınla olun hali hazırda bir SEO Başlangıç Kılavuzu vardı. Cila olarak da Google, bu rehberin yanı sıra Web Yöneticisi Akademisi kaynaklarına göz atmamızı öneriyordu. Bugün yayınlanan yeni kılavuzla birlikte hem eski SEO Başlangıç Kılavuzu yayından kaldırılıyor hem de işlevi sona erdiği için Web Yöneticisi Akademisi’nin fişi çekiliyor.

SEO Başlangıç Kılavuzu’nun İçeriği Nedir?
Kısaca SEO kılavuzun SEO’yu bilen bilmeyen herkesin faydalanabileceği Google önerileri ve görüşlerinden oluştuğunu söylemek mümkün. Yenilenen kılavuz;

  • SEO nedir veya ne değildir?
  • Sitenizi nasıl arama motoru dostu yapabilirsiniz?
  • Kullanıcı dostu bir internet sitesinin özellikleri neler olmalı?
  • Arama motorları internet sitelerindeki içerikleri nasıl tarıyor?
  • Google hangi tarzdaki internet sitelerinden elektrik alıyor?
  • Güvenli bir internet sitesi nasıl oluşturulur?
Soruları başta olmak üzere daha birçok soruya ışık tutuyor. Güncel kılavuzda eski kılavuzda yer almayan arama motoru optimizasyonu ihtiyacı, yapısal veri biçimlendirmesi, ve mobil uyum konuları için de ek bir bölüm eklemesi yapılmış.

Türkçe dahil 9 dilde yayınlanan yeni SEO Başlangıç Kılavuzu’na buraya tıklayarak erişebilirsiniz.

Google’ı anlamak isteyen ve SEO’ya ciddi önem veren webmasterların fırsat buldukça mutlaka rehbere göz atmasını öneriyoruz. Bazen doğru bildiğiniz yanlışları görmek adına bu tarz kılavuzlar kilit araçlara dönüşebiliyor.
 
Üst
stat counter