GRUP KUVARS//Her İnsan Yalnızdır..........TAVSİYE EDİLİR

Şu anda konuyu okuyanlar (Üyeler: 1, Ziyaretçi & Botlar: 0)


URASTÜRKÜ

Üyecik
Katılım
19 Eyl 2015
Mesajlar
2
Puanları
0
Ekli dosyayı görüntüle 13582
GRUP KUVARS//Her İnsan Yalnızdır..........TAVSİYE EDİLİR

Aşk Kuvars’la geliyor!

Herkes aşkı arıyor, kaybettiği bir şeyi arar gibi… Sanki daha dün elimizdeydi de sabah kalktığımızda ‘o değerli taş’ birden bire yok olmuş gibi… Sevgisiz sevişmeler, bitmeye mahkum başlangıçlar arasında çaresizce aramıyor muyuz bize umudu, aşkı, kalbimizdeki boşluğu dolduracak sıcaklığı getirecek ‘Kuvars’ı?
Her ışıltıyı ‘o’ sanmanın yorgunluğu omuzlarımızda birikirken, kaç kere küsüyoruz aşka... Ve soruyoruz kendimize: “Korku insana çaresizlikten mi gelir? Günler gelir geçer yitene mazi mi denir?”
Bedenler metaya, aşklar masallara dönüşürken, dost tesellileri “Zaman silermiş bütün acıları” olsa da, “geçen yılların geri gelmeyeceği”ni bilip kadehlerimizi kaldırıyor, “Koştukça yorulan, yoruldukça vurulan hayatlarımıza” mı içiyoruz?
Ama aşk hala var. Hiç beklemediğimiz bir yerde, bir zamanda karşımıza çıkmak için bekliyor; Zümrüd-ü Anka gibi Kaf Dağı’nın ardında değil, belki de bir çay bahçesinde, belki bir sinemanın gişesinde, belki de bir deniz kenarında… Aşk, mahcup, telaşlı, umutlu bekliyor bizi.
Bir kutuya koyup unuttuğumuz, babaannelerimizin kıymetli mücevherleri gibi, sessizce bekliyor onu hatırlayacağımız, ona inanacağımız günü. Tıpkı küçük, ışıltılı ve mucizelerle dolu bir kuvars taşı gibi… Elinizi uzatıp onu tutmak mümkün. Kuvars, Fransız şair Jacques Prévert’in ünlü “Bu Sevda” şiirindeki; Ey aşk! “Biz unuttuk, bari sen unutma bizi” mısrasından çıkıp geliyor, aşkı hatırlatmak için geliyor… Aşka zaman ayırın, Kuvars aşkı getiriyor…

Ekli dosyayı görüntüle 13582
Albümdeki Parçalar

1-Her İnsan Yalnızdır
2-Yıldız
3-Aşk Değilmiş
4-Hasret
5-Sahilde
6-Yeni Umutlar
7-Düşeceksin
8-Sahne
9-Naz
10-Güz Perisi

Vokal: Mutlu Arı
Gitar ve Geri Vokal: Burak Canözer
Gitar: Tayfun Yılmaz
Bas Gitar: Cumhur Emre Öğütgen
Davul: Arda Ünlüsoy

https://www.facebook.com/grupkuvars
https://twitter.com/GRUPKUVARS
http://www.kuvars.org/

 
Üst
stat counter