GTX 1660 Ti ve Ryzen 2600 Drop Sorunu

Şu anda konuyu okuyanlar (Üyeler: 1, Ziyaretçi & Botlar: 0)

Mehmet Ali Ay

Üyecik
Evet arkadaşlar ben pubg lite ve pubg oynuyorum ve ani fps düşüşleri oluyor ve aşırı drop yiyorum artık dayanılmaz hale geldi.Monitörümden kaynaklı olduğunu düşünüyorum çünkü monitörüm 1366.768 destekliyor max. 1920.1080 monitör alsam düzelir mi? Ek olarak yazayım 8 gb ram var.

Görkem Say

Адидже
Yönetici
Super Moderator
Editor
Oyun içindeyken RAM kullanımına bakabilirsin anlık olarak. Eğer RAM tamamen doluyorsa RAM kaynaklıdır büyük ihtimalle.

met 35

Dekan
Kullanım yüzdelerine de bi bak ama driverden olıyor genelde. Geçenlerde,bi yeni makinaya en son sürücüyü yükledikten sonra inanılmaz drop ve kasmalar yapmıştı makinası,tüm oyunlarda. Komple kaldırdık. Windowsa bıraktık. Olacak iş değil ama oldu.fpsler havada uçmaya başladı. Ne kasma ,ne drop. Hepsi bitti gitti.Eski bi sürücüye gerek dahi kalmadı.
Ha birde,oyun anında playclaw,msı afterburner ,discord gibi yazılmları kapatın. Özellkle discord epey etkiliyor.

Son düzenleme:

Emir Aydın

Profesör
Ekran kartım 85-95 arası kullanılıyor lite de 50-60 arası kullanıyorum.İşlemcim de 30-60 arası kullanım normal pubg de 70-80 olabiliyor.Sanırım driver denilen şeyi kurmamışım şuan kurdum ve droplar gitti.
Ekran kartını beyin,driveri de bilgi olarak düşün.O beyin bilgi olmadan bir işe yaramaz.

Son düzenleme:
stat counter