Güçlü sistem drop

Şu anda konuyu okuyanlar (Üyeler: 1, Ziyaretçi & Botlar: 0)

Sertaç5371

Asistan
Bir şey daha soracaktım bios da cpu c states, intel speed step olsun cpu spread spektrum olsun performans ve stabilite için hangileri kapatılmalı
Mesaj otomatik birleştirildi:

Sadece oyunlarda birkaç saniyelik drop yaşıyorum .Sonra hemen düzeliyor
Boştayken bilgisayarın görev yöneticisinden kullanımlara bakın hdd veya islemciyi çok kullanan uygulama varsa sebeb olabilir

Troob

Profesör
yok ddr3 değil benimkiler ddr4 ama sonuçta tek kanal ram, sebebi budur diye düşünüyorum.

Troob

Profesör
yok şimdi şöyle bu ddr3 ddr4 jenerasyon belirtmek için bi isim gibi düşün daha detayı vardır da gerek yok şimdilik. benim tek kanal çift kanal diye bahsettiğim kasanın içinde 2 tane aynı ram varsa çift kanal(belirli slotlara takılmak şartıyla), eğer bi tane ram varsa tek kanal oluyor. misal benim laptopumda 1 tane 8gb ddr4 ram var, 2. slotu boş :D

Sertaç5371

Asistan
yok şimdi şöyle bu ddr3 ddr4 jenerasyon belirtmek için bi isim gibi düşün daha detayı vardır da gerek yok şimdilik. benim tek kanal çift kanal diye bahsettiğim kasanın içinde 2 tane aynı ram varsa çift kanal(belirli slotlara takılmak şartıyla), eğer bi tane ram varsa tek kanal oluyor. misal benim laptopumda 1 tane 8gb ddr4 ram var, 2. slotu boş :D
anladıl benim bilgisayarımda da kasma oluyor örneğin cs go da monitorüm 60 hz bundan kaynaklanıyor olabilir mi?

stat counter