Hangi diziyi izliyorsunuz? Çukur/Söz

Şu anda konuyu okuyanlar (Üyeler: 1, Ziyaretçi & Botlar: 0)

hangi dizi daha iyi

• Kullanılan toplam oy
    10

mountain63

Üyecik
hangi diziyi izliyorsunuz?

bir diziyi bilmek için replklere bakmak gerekir.(tarantino)

çukur replikleri

söz replikleri

nayino

Asistan
pazartesi akşamları başka izlenecek dizi falan olmadığından söz dizisini takip ediyorum.
ama çok sıkıcı geçiyor.yani öyle pek zevk vermiyor
çukur dizisine başta biraz bakmıştım aynı çekilde oda bana sıkıcı geldi

Fragger

Dekan
Çukuru çok met ediyorlar ama hiç izleyesim gelmiyor. Söz dizisi ise bir kaç bölümünü izledim bu tür asgeri diziler şuanda ülkedeki milli değerleri sömürmek amaçlı yapıldığını düşünüyorum ne yazık ki...

mountain63

Üyecik
Çukuru çok met ediyorlar ama hiç izleyesim gelmiyor. Söz dizisi ise bir kaç bölümünü izledim bu tür asgeri diziler şuanda ülkedeki milli değerleri sömürmek amaçlı yapıldığını düşünüyorum ne yazık ki...
haklısın ama çukur biraz daha iyi .en azından godfather uyarlaması

|SeYYaH|

Rektör
Ne yazık ki her iki dizinin de saatleri çakışmış. Lakin ben önce SÖZ'ü izliyorum, daha sonra da internet üzerinden ÇUKUR'u izliyorum. Her ikisi de güzel, izlenmeye değer diziler.

|SeYYaH|

Rektör
bu tür asgeri diziler şuanda ülkedeki milli değerleri sömürmek amaçlı yapıldığını düşünüyorum
Fragger çok yanlış düşünüyorsun kardeşim. Hem de çok yanlış! Farkında mısın bilmem ama aynı zaman içinde ve bir anda aynı amaca hizmet eden üç farklı dizi yayına başladı. Söz, İsimsizler ve Savaşçı. Biz bu dizilerden bir zarar gördük mü? Hayır... Peki yararını gördük mü? EVET! Özellikle İsimsizler ve Söz dizilerindeki kurgu ve diyaloglar milli ve manevi bilincin oluşmasında çok büyük hizmet ettiler ve etmeye de devam ediyorlar. Milli ve manevi bilinç deyip geçme; Milletimizin, ülkemizin geleceği açısından bunun çok büyük bir önemi vardır. Hemen bütün dünyayı esareti altına almaya çalışan Hedonizm ve Nihilizm gibi nesilleri zombileştiren akımlara karşı bu tür gayretler her türlü takdirin üstündedir. Bu üç dizinin de aynı zaman diliminde yayın hayatına başlamasını tesadüf olarak görmedim ben. Burada -hükümetin değil- Türk devletinin manipülatif bir müdahalesinin olduğuna inanıyorum. Çünkü her devlet gerekli gördüğü yerde ülkenin, milletin geleceğini düşünmek zorunluluğu hisseder. Gerçi İsimsizleri 26. bölümde final yaptırdılar ama diğer ikisi bir şekilde yoluna devam ediyor.

Hülasa bu tür hizmetleri birileri parayla da yapsa, her ne amaçla yaparsa yapsın ben ona Allah razı olsun derim. Yaptığı hizmet faydalıysa gerisi teferruattır, adına ne koyarsan koy.

bilicimustafa12

Türkü'ler Sevdamız...
Moderatör
Söz ilk sezon iyidi sonra sıkıcı olmaya başladı. Tercihim Çukur'dan yana :D

stat counter