Hangi marka dizüstü bilgisayar kullanıyorsunuz? Memnun musunuz? ANKET

Şu anda konuyu okuyanlar (Üyeler: 1, Ziyaretçi & Botlar: 1)

Hangi marka dizüstü bilgisayar kullanıyorsunuz?

• Kullanılan toplam oy
    702

tuskilidi

Profesör
hp pavilion dv6 1375et kullanıyorum. hdd 7200 rpm diye önceliği bu modele verdim ama aldıktan sonra gördümki takılan hdd çok kötüymüş. normal midir bilmiyorum ama ekrana biraz geniş açıdan bakınca görüntü fotoğraf negatifi gibi gözüküyor. ayrıca kasasının dvd nin üst kısmına denk gelen yeri jilet gibi keskinmiş. kasanın o kısmında işçilik pek iyi olmamış. elimi kesince anladım.

32.sefo

Doçent
Acer 5740G benim laptopda.Fiyat performans olarak piyasadaki en sağlam ürünleri yapıyor.Gayetde memnunum.Teknisyen oldugum içinde pek sorun çıkarmadı daha :) Önemli olan nasıl kullanacağını bilmek gerisi boş.
Zaten kullanmasını bilmedikten sonra vaio olsa bile dayanmaz

Persona Grata

Profesör
Onursal Üye
Şu an HP Pavilion kullanıyorum. Yaşadığım bazı sorunlar yüzünden bir daha HP almayacağıma söz vermiştim ama yeni kasaları oldukça cezbetti beni. :p Önümüzdeki aylarda bilgisayarımı değiştirmeyi düşünüyorum. Şu an aklımda sadece Sony ve HP var.

ilahiyatci

Doçent
acer 3820tg kullanıyorum yaklaşık altı aydır. süper bir cihaz. 13,3 inç. netbook kadar hafif performansı süper. 4gb ram 1 gb ekran kartı i5 işlemci 8 saate yakın pil ömrü. daha ne olsun.

Champion78

Profesör
3 senedir aynı laptopu kullanıyorum: asus x51rl. asus'tan son derece memnunum. en beğendiğim özelliği ise, arka paneldeki vidaları söktüğünüzde her şeye müdahele edebiliyor olmanız. bu kolaylıktan yararlanarak, öncelikle çok önemli bir problem olan fan temizliğini birkaç dakika içinde halledebiliyorum. onun haricinde yine aynı şekilde, ram, hdd ve işlemcimi değiştirdim :D rami 1 den 2 ye, hdd yi 120 (5400) den 320 (7200) e, işlemciyi de t2330 1.6ghz den t3400 2.16ghz e yükselttim :D tek problemim ekran kartım dahili ve shader 3 desteklemiyor :(

teknik servislik bir problemim olmadı; ancak garantim bittikten sonra üretim hatası nedeniyle pilimi ücretsiz değiştirdiler :) bir klavye bir de dvd sürücü aldığım gibi, diğer parçaları hep yükselttim.

bence laptop alınırken araştırılması gereken en büyük özellik yükseltilebilir olması. laptop alacak arkadaşlar bu önerime dikkat ederlerse ilerisi açısından çok iyi olur diye düşünüyorum :)

eray045

Rektör
Onursal Üye
Ben Dell kullanıyorum, klavyesinden ve performansından memnunum. Ayrıca müşteri hizmetlerinin de çok iyi olduğunu söylemem gerek.
aynen bende Dell sahibiyim. Herşeyinden memnunum. 3.5 yıldır müüşteri hizmetlerine hiç işim düşmediğinden iyi olduğunu bilmiyorum :)

limerick

Profesör
dell xps studio 16 kullaniyorum cok super ve hizli. 2.8 core2duo 4gb ddr3 256 samsung ssd. RGB led ekran. ati 4670 1gb. super performance :)

mperk

Profesör
Ben de Asus kullanıyorum 2 senedir. Gayette memnunum sadece 64bit yüklediğim de sorun çıkardı :)
Sonra tekrar 32bit'e döndüm.
Teknik servisi de ayrıyeten çok iyi. Bataryam,şarj cihazım, hdd,ekran ne varsa değiştirtmişimdir. Adamlar hiçbirşeye kullanıcı hatası demiyor yahu :D
Ayrıyeten aylarca uğraştırmıyorlar.Ortalama 10-13. iş gününde laptop elime geçiyor.
Bir daha alıcak olsam yine ASUS alırım.Diğer alternatifim de DELL olurdu heralde.

Osicen

Üyecik
datron kullanıyorum tek kötü tarafı tasarımı diyebilirim.. bi eksiside dahili hoparlörleri biraz az ses çıkarıyor. performans ve fiyat olarak iyi bi makine.

findukfaresi

Dekan
hp pavillion dv4363 mü ne öle bişi kullanıyorum işte. bilişim çağına geçilmesiyle üretilen ilk lap top kendisi. sanırım 5. yılını doldurdu benimle

meba1905

Asistan
Apple MacBook Pro ( i7 2.66 Ghz ) kullaniyorum ve gayet de memnunum. Acikcasi artik windows' un yuzune bile bakmak istemiyorum. Artilari saymakla bitmez ama bence tek sorunu oyun piyasasi yok.

goodolddays

Адыгэ
Samsung kullanıyorum. Yaklaşık 1 yıl oldu hiç bir sorunum olmadı. Fn tuşları çok fonksiyonel ayrıca performansı muadillerine göre üst düzeyde, yazın crysis2 dahil birçok oyun oynadım ısınma sorunu fazla olmadı.
Samsung Türkiye pazarına yeni girdiği için fiyatı diğer markalara göre daha uygun.

UgurABA

Dekan
compaq cq60 listede compaq yok ama hp diyebiliriz buna :)

yumluanarsist

Rektör
HP Compaq kullanıyorum. Evet çok ısınıyor zamanla (1 yıl kullandıktan sonra filan) ama 100 derecede iken saatlerce çalıştırdığım halde hiçbir şekilde kapanmadı ya da parçaları zarar görmedi.

ByMuammeR

Asistan
toshiba kullanıyorum güzelde... bozulana kadar sorun yok eğer bozulursa teknik servis olayı pek iyi dğeilmiş galiba öyle diyorlar birçok yerde bu durumu kendim yaşamadım yaşamam da inşallah..

ahky

Profesör
Dell kullanıyorum bundan sonrakide Dell olacak büyük ihtimal.

stat counter