Hasarsız kaza

Şu anda konuyu okuyanlar (Üyeler: 1, Ziyaretçi & Botlar: 0)

Cylx

Üyecik
Merhaba arkadaşlar. Bu akşam arkadaşım araçtan inerken arkadan gelen aracın aynası benim aracın kapısına çarptı ve aynanın dış kabında kırılma oldu. Bir parçası yere düştü. Benim araçta bişey yok Allahtan. Karşı taraf tutanak tutmak istedi. Tuttuk. Şimdi sorum şu;

Adam aynasını benim sigortadan yatıracak, benim tramerimde bu kaza gözükür mü?

Seneye sigorta yaptırırken fiyat kazaya bağlı yükselir mi?

Tuyanağın resmini çektim, ikimizde imza atmayı unutmuşuz. Bu sorun olur mu?

AMC

Profesör
Gözükür muhtemelen çünkü benim aracıma vurmuşlardı benim aracımdada yazdı karşı tarafın aracınada ekledi ücreti.

Cylx

Üyecik
Senin aracında çıkması normal. Sen onarım yapmışsın. Bende hasar olmadığı için onarıöa gitmeyeceğim

Logithx

Profesör
Tutanak tutulduğu zaman iki araçta da kayıt çıkar sigortadan yapılan arabada hasar yazar suçlu olan taraftada kayıt çıkar ama hasar yazmaz bilgi amaçlıdır bu araç kazaya kartışmıştır gibisinden..

Creative

Superman
Yönetici
Super Moderator
Muhtemel hasar gerçekleştiği için sizin tramer kayıtlarınızda trafik sigortanızdan dosya açılacağından dolayı hasarınız gözükecektir. Ancak siz aracınız üzerinde her hangi bir işlem yaptırmadığınız için sizin aracınızın üzerinde kasko üzerinden bir kayıt çıkmayacaktır. Yani tramer kayıtlarına göre sadece arka tarafta trafik sigortanızın kaydı tutulacak. Tramer sorgulama yaptığınızda sms ile vs. sizin üzerinize o hasar ile ilgili bir kayıt çıkmaz.

Trafik sigortanızın bir daha ki seneye hasarsızlık indiriminden yüksek ihtimal ile yararlanamayacaksınız.

stat counter