Hemanjiom Hastalığına Dikkat Etmelisiniz

Şu anda konuyu okuyanlar (Üyeler: 1, Ziyaretçi & Botlar: 0)


webmasteryolcu

Üyecik
Katılım
22 Nis 2011
Mesajlar
81
Puanları
8
Selamun aleyküm değerli arkadaşlar özellikle anne babalara bir uyarı yapmak istiyorum. Yeni doğan bebeklerde görülen damar benleri yani Hemanjioma karşı dikkatli olmaları konusunda.

Doğuşta Meydana Gelen Bir Hastalıktır
Hemanjiom doğum sonrası oluşur ve ilk etapta küçük bir kırmızı nokta olarak ortaya çıkan hastalık iki farklı gelişim süreci vardır.Kendiliğinden Geçebilir Yada İlerler
İyi huylu tümör olarak adlandırılan Hemanjiomlar bebekelerde bir süre sonra kendiliğinden kaybolabilir. Yada ilerleme sürecine girer. İşte asıl sıkıntı burada başlar ilerleyen hemanjiom için zaman geçirmeden tedavi süreci başlatılmalıdır.Hemanjiom Nerde Görülür?
Damar olan her yerde görülür değerli arkadaşlar, çünkü adı üstünde damar beni damar hastalığı, yüzde, gözde, kalçada farklı noktalarda olabilir.

Karaciğerde Hemanjiom
Bu biraz daha tehlikeli olduğunu söylemeliyim. Genelde farklı hastalıkların teşhisi esnasında tesadüfen farkedilen karaciğerde hemanjiom yalnızca ameliyatla tedavi edilir. Hemanjiomlu bölge alınması gerekebilir.Aktaracaklarım bu kadar bu hastalığı kanser gibi görmeyin tedavisi mümkündür. Hastalık hakkında daha fazla bilgi için KAYNAK: http://www.hemanjiom.net
 
Üst
stat counter