hepsiburada.com tarafından KANDIRILDIM...

Şu anda konuyu okuyanlar (Üyeler: 1, Ziyaretçi & Botlar: 0)

erknkose

Üyecik
20.11.2017 Pazartesi günü öğle saatlerinde hepsiburada.com isimli alışveriş sitesinden; 27201160 şipariş nolu MSI LAPTOP ALDIM ( MSI PE72 7RD-1228TR Intel Core i7 7700HQ 16GB 1TB + 128GB Fiyatı ). Ürünü aldığım miktar 1.804,84 TL idi. 5dk sonra ürünün ilanda satılamaz hale geldiğini gördüm. Müşteri temsilcisini aradım. Onlardan gelen yanıt ise Son ürünü satın aldınız o yüzden artık satılamıyor. Sizin siparişinizde sıkıntı yok gönderilcek içiniz rahat olsun bilgisini aldım. 1-2 saat sonra ise siparişimin iptal ediliğini mesajını aldım ve Tekrar müşteri temsilcisini aradım. Temsilci ürünün temin edilemediği o yüzden gönderilemediğini bana iletti. Aynı ürünü temsilciyle konuşurken daha yüksek fiyata satıldığını gördüğümü ilettim. Temin edilemeyen ürün 5dk sonra tekrar nasıl satılır. Sözleşmeyi iptal edemedikleri için yalandan temin edilemedi bahanesine sığındılar kısacası. Müşteri temsilciside kandırıldığımı kabullendi şikayet formu doldurduk. Geri gönüş ise 50tl lik kupon verelim konu kapansın üzerineydi. Ayrıntılar atacağım linklerde mevcut şimdiden teşekkürler..
OLAY VİDEOSU >>> HEPSİBURADA.COM TARAFINDAN NASIL KANDIRILDIM?
50TL LİK KUPON MEVSUSU . >>> HEPSİBURADA.COM TARAFINDAN NASIL KANDIRILDIM? #2 50TL KUPON VERELİM.

sdelta

Profesör
7700HQ laptopun o fiyata satılmayacağı zaten belli. Satıcı yanlışlıkla ürün fiyatını öyle girmiş sanırım, bir hata oluşmuş. Hatadan dolayı da satamayacakları ortada. Sırf seni kırmamak için laptopı 4000 tl altına verecek halleri yok. Efendi gibi hataları nedeniyle özür anlamında kupon verelim demişler. Ne yapmaya çalışıyorsun, ne saçmalıyorsun anlamadım ?

Aklınca çakallık yapıp malı ucuza kapmaya çalışıyorsun, yakışmıyor bizim insanımıza...

erknkose

Üyecik
ne alakası var
7700HQ laptopun o fiyata satılmayacağı zaten belli. Satıcı yanlışlıkla ürün fiyatını öyle girmiş sanırım, bir hata oluşmuş. Hatadan dolayı da satamayacakları ortada. Sırf seni kırmamak için laptopı 4000 tl altına verecek halleri yok. Efendi gibi hataları nedeniyle özür anlamında kupon verelim demişler. Ne yapmaya çalışıyorsun, ne saçmalıyorsun anlamadım ?

Aklınca çakallık yapıp malı ucuza kapmaya çalışıyorsun, yakışmıyor bizim insanımıza...

NE alakası var kardeşim. Ürünü ben direk hepsiburada.com'dan aldım. satıcı onlar yani. Ürün temin edilemediği için satılmıyor diyor 5dk tekrar satıyor. konuşmaları iyi dinlediğine eminmisin ?Bizim insanımıza yakışmıyor diyorsun. Amerikada neden e-ticaret daha gelişmiştir diye düşünmüyoruz konuları nerelere getiriyorsun. algıları değiştirmiyelim lütfen.
--- Gönderi Güncellendi ---
ortada dolandılman yok sen hepsiburada'yı dolandırmaya çalışıyormuşsun gibi izlenim veriyor...

Dolandırıldığımı kim söyledi ? Kandırıldım diyorum....

eWoLution

Üyecik
Benimde başıma buna benzer bir şey gelmişti. yine popüler bir mağazadan telefon alırken.. etikette yazan fiyat ile sistemde çıkan fiyat birbirini tutmuyordu. etiketteki 200 lira daha ucuzdu ve etikette yazanın parasını verip almıştım.. yani haklı olan sizsiniz. peşini bırakmayın.. yasalar kurallar var hakkınızı arayın.

o zaman Türkiye'nin en büyük kandırıkçısı Turk Telekom çoğu abonesine vaad ettiği hızı veremez kimse şikayet etmez ama bu durum o şekilde değil sen çakallık yapmaya çalıştın 4K'lık notebook 1,8K'ya verilmez.

erknkose

Üyecik
o zaman Türkiye'nin en büyük kandırıkçısı Turk Telekom çoğu abonesine vaad ettiği hızı veremez kimse şikayet etmez ama bu durum o şekilde değil sen çakallık yapmaya çalıştın 4K'lık notebook 1,8K'ya verilmez.

Yav bence bunlar sizin içinizdeki besledğiniz duygular. Bi sabah kalktım notebook fiyatına baktım ürünü gördüm aldım. Hergün ucuza yanklış fiyat girilmiş ürün arıyor olamam herhalde. Çakallık dediğine hak aramak denir tabi anlayana.... Şirketle satış sözleşmesini o ürünü sattıktan sonra istediği fiyata satsın diye imzalamıyorum. Yazık Zihniyete yazık

yigot

Asistan

ortada dolandılman yok sen hepsiburada'yı dolandırmaya çalışıyormuşsun gibi izlenim veriyor...
Bu iki arkadaş Üniversitede Temel hukuk verilmeyen bir bölümde okumuş belliki. Temel Hukuk un en bilinen kurallarından biri VERİLMİŞ HAK GERİ ALINAMAZ dır.Ürünün ödemesini kartından almışlar ve ürün depolarında var ve ürünün fiyatını yanlış girdikleri için siparişini iptal edip fiyatı düzeltip satışa sunamazlar ürününü göndermek ZORUNDALAR.Burası bir hukuk devleti tüketici haklarına başvur bankandan faturanı iste ve hepsiburada dan sipariş çıktını al SEVE SEVE Vereceklerdir ürününü.

onların ne pisikopat olduğunu bilemezsin inada binerse zarar etmlerine neden olduğunu idia edip dava açabilirler...

yigot

Asistan
Sözleşmende bölgesel hız değişikliklerine dair belli maddeler var merak etme asla bir dava açamazsın o konu hakkında.Bu olayla anlatmaa çalıştığın şeyin yakından uzaktan alakası yok.
onların ne pisikopat olduğunu bilemezsin inada binerse zarar etmlerine neden olduğunu idia edip dava açabilirler...
Bir başarısız söylem daha.O zaman da dava açacakları kişi fiyatların girdisini yapan Bilgi İşlem personeli olur.Ürünü satın alan kişiden herhangi bir şey talep edemezler.

Görkem Say

Адидже
Yönetici
Super Moderator
O bilgisayarın o fiyattan satılma gibi bir şansı yok sen siparişi verince de gerçek fiyatının o olmadığını anlayıp ürünün fiyatını değiştirmişler.Onlar da insan hata yapabilirler sonuçta.O bilgisayarın o fiyattan satılmaması gerektiğini anlayışla karşılaman gerek ortada dolandırılma gibi bir olay yok çok fazla çarpıtmışsınız.

erknkose

Üyecik
O bilgisayarın o fiyattan satılma gibi bir şansı yok sen siparişi verince de gerçek fiyatının o olmadığını anlayıp ürünün fiyatını değiştirmişler.Onlar da insan hata yapabilirler sonuçta.O bilgisayarın o fiyattan satılmaması gerektiğini anlayışla karşılaman gerek ortada dolandırılma gibi bir olay yok çok fazla çarpıtmışsınız.

Ya bende bir problem var ya sizde. Siz gerçekmisiniz. Ben dolandırıldım demedim kandırıldım diyorum ?

muratflash

Rektör
Bence de burada Hepsiburada haklıdır. 1800 e bırak o laptobı orta seviye bi telefonu bile vermiyorlar. Boşuna uğraşmayın geçin bu işleri.

atik posta

Asistan
Geçen gün bir ürün aldım. Ürün de 20-25 tl. Yani para bile değil gibi. Ürün şu gün kargoya verilecek yazdı sipariş sayfasında. O gün geçti ve mesaj atarak bilgilendirdim. Oradan satış yapan başka bir firmanın ilgisizliği. Bu durumdan dolayı hemen ürünü hızlı bir şekilde tedarikletip yolladılar ve üstüne 10 tl hediye çeki verdiler bu durum dolayısıyla. Yıllardır en güvendiğim alışveriş sitesi. Senin durumda bir şey yok. Sana 50 tl bile kafadan vermişler. Hem onlarlık bir durum değil senin olay. Ürünü satan firmanın ürünü yollamaması ya da bir hatanın olması. Burada, hepsiburada o ürünün fiyatını yanlış girdikleri için iptal ettiklerini düşünüyorum. O bakımdan 1800 küsür fiyata o ürünü temin edemeyeceklerinden, ürün temin edilemedi demişlerdir. Şu an ki fiyata baktım 7 bin tl küsür. Sen olsan 7 binlik bir ürünü 2 bine satar mıydın? Kandırılma var gibi olsa da, onlarda haklı gibi. Aslında sen de haklısın. Bir şey diyenem. Fiyat neyse odur. Bunu değiştirmekte ayıptır. Aslında haklısın da, ne yapılır bu durumda bilmiyorum.

Son düzenleme:

Ben Kenobi

Dekan
Hacı 7.2 milyarlık bilgisayarı yanlışlıkla 1.8 milyar diye yazmışlar.
Hani 2 milyarlık olsa, ilk önce 1.8 yazsalar da tam senin alacağın zaman 2 milyar yapsalar kandırılmışsın derdim .
Ama hata olmuş işte besbelli, sen bu konuyu kapat, iyi yorumlar almazsın.

Görkem Say

Адидже
Yönetici
Super Moderator
Ya bende bir problem var ya sizde. Siz gerçekmisiniz. Ben dolandırıldım demedim kandırıldım diyorum ?
Hocam bunun kandırılmak ile alakası yok esas siz anlamıyorsunuz.Sizin zaten o fiyatı gördüğünüz an şüphelenip almamanız gerekirdi belli ki bir hata oluşmuş sonuçta.Hatta adamlar size nezaket olarak 50 TL çek vermişler.Direk yanlışlık oldu deyip başlarından savabilirlerdi.Boşu boşuna marka ismi kirletilmeye çalışılmış basit bir insanlık hatası.

erknkose

Üyecik
Geçen gün bir ürün aldım. Ürün de 20-25 tl. Yani para bile değil gibi. Ürün şu gün kargoya verilecek yazdı sipariş sayfasında. O gün geçti ve mesaj atarak bilgilendirdim. Oradan satış yapan başka bir firmanın ilgisizliği. Bu durumdan dolayı hemen ürünü hızlı bir şekilde tedarikletip yolladılar ve üstüne 10 tl hediye çeki verdiler bu durum dolayısıyla. Yıllardır en güvendiğim alışveriş sitesi. Senin durumda bir şey yok. Sana 50 tl bile kafadan vermişler. Hem onlarlık bir durum değil senin olay. Ürünü satan firmanın ürünü yollamaması ya da bir hatanın olması. Burada, hepsiburada o ürünün fiyatını yanlış girdikleri için iptal ettiklerini düşünüyorum. O bakımdan 1800 küsür fiyata o ürünü temin edemeyeceklerinden, ürün temin edilemedi demişlerdir. Şu an ki fiyata baktım 7 bin tl küsür. Sen olsan 7 binlik bir ürünü 2 bine satar mıydın? Haksız bir davranışta bulunmuşsun.

ürünü direk hepsiburadadan alıyorum. onlar temin edip sayıor. kardeşim videoyu izlemeden boş keseden yorum yapmaylım lütfen...

Görkem Say

Адидже
Yönetici
Super Moderator
Geçen gün bir ürün aldım. Ürün de 20-25 tl. Yani para bile değil gibi. Ürün şu gün kargoya verilecek yazdı sipariş sayfasında. O gün geçti ve mesaj atarak bilgilendirdim. Oradan satış yapan başka bir firmanın ilgisizliği. Bu durumdan dolayı hemen ürünü hızlı bir şekilde tedarikletip yolladılar ve üstüne 10 tl hediye çeki verdiler bu durum dolayısıyla. Yıllardır en güvendiğim alışveriş sitesi. Senin durumda bir şey yok. Sana 50 tl bile kafadan vermişler. Hem onlarlık bir durum değil senin olay. Ürünü satan firmanın ürünü yollamaması ya da bir hatanın olması. Burada, hepsiburada o ürünün fiyatını yanlış girdikleri için iptal ettiklerini düşünüyorum. O bakımdan 1800 küsür fiyata o ürünü temin edemeyeceklerinden, ürün temin edilemedi demişlerdir. Şu an ki fiyata baktım 7 bin tl küsür. Sen olsan 7 binlik bir ürünü 2 bine satar mıydın? Kandırılma var gibi olsa da, onlarda haklı gibi.
Katılıyorum.Kargomun 1-2 gün geç verilmesi sonucu 10-20 TL tutarında hediye çeki aldım birkaç kere.Hangi firma bunu yapar.

erknkose

Üyecik
Hocam bunun kandırılmak ile alakası yok esas siz anlamıyorsunuz.Sizin zaten o fiyatı gördüğünüz an şüphelenip almamanız gerekirdi belli ki bir hata oluşmuş sonuçta.Hatta adamlar size nezaket olarak 50 TL çek vermişler.Direk yanlışlık oldu deyip başlarından savabilirlerdi.Boşu boşuna marka ismi kirletilmeye çalışılmış basit bir insanlık hatası.

Hocam Siz bence olayı cok küçümsüyorsunuz ben kıllandığım için müşteri temsilcisini zaten aradım. Onlarda herhangi bi hata olmadığından bahsetti ürün gönderilcek dedi. Videoyu izlemedenğiniz çok açık. Videoyu izlesin arkadaşlar ondan sonra yorum yapsın ....
Hacı 7.2 milyarlık bilgisayarı yanlışlıkla 1.8 milyar diye yazmışlar.
Hani 2 milyarlık olsa, ilk önce 1.8 yazsalar da tam senin alacağın zaman 2 milyar yapsalar kandırılmışsın derdim .
Ama hata olmuş işte besbelli, sen bu konuyu kapat, iyi yorumlar almazsın.

kardeşim ürünü hepsiburada.com direk satıyor. Ürünü bende 1800tl adım daha sonra aradım ürün kaldırıdı bi sıkıntı var mı diye yok yok dediler ürün gelicek dediler. Daha sonrada temin edilemedi diyip 7000tl satmak kandırılmak değilmdir. Ben dolandırılmdaktan asla bahsetmedim. Firmayı kötülemek çamur atma amacım yok. Demek istediğim sey yalanı yalan ile kapatıyorlar karşında tam bir muhattab bulamıyorsun. Satış sözleşmesini ben onların lehi için imzalıyorsam ne gerek var sözleşmeye. Siz bunu anlamıyorsunuz o yüzden de e-ticaretide kendimize benzettik. Ama sen açgözlüsün ama olmaz ahhh ahhh

muratflash

Rektör
i7 işlemci, 17.3 inc ekran, 128 gb ssd, 16 gb ram ve 1800 tl ohhhh iyiymiş kişki benim olsaaaaaa.

stat counter