hepsiburada.com tarafından KANDIRILDIM...

Şu anda konuyu okuyanlar (Üyeler: 1, Ziyaretçi & Botlar: 0)

Görkem Say

Адидже
Yönetici
Super Moderator
Hocam Siz bence olayı cok küçümsüyorsunuz ben kıllandığım için müşteri temsilcisini zaten aradım. Onlarda herhangi bi hata olmadığından bahsetti ürün gönderilcek dedi. Videoyu izlemedenğiniz çok açık. Videoyu izlesin arkadaşlar ondan sonra yorum yapsın ....
Hocam orada birimler arası iletişim anında oluşmuyor maalesef.Müşteri hizmetleri orada o ürünün o parayı hakedip etmediği ile ilgilenmez size o ürünü ulaştırmakla ilgilenir o yüzden öyle cevap vermiştir.Daha sonra hata anlaşılıp oradaki çalışan kişide bilgilendirilir ve hata düzeltilir bu kadar basit.Konu gereksiz uzuyor.

erknkose

Üyecik
Hocam orada birimler arası iletişim anında oluşmuyor maalesef.Müşteri hizmetleri orada o ürünün o parayı hakedip etmediği ile ilgilenmez size o ürünü ulaştırmakla ilgilenir o yüzden öyle cevap vermiştir.Daha sonra hata anlaşılıp oradaki çalışan kişide bilgilendirilir ve hata düzeltilir bu kadar basit.Konu gereksiz uzuyor.
Kardeşim benim anlatmak istediğim durum şudur. Hepsiburada direk kendi sattığı ürün üzerinden bunu yapıyorsa. Diğer mağazaları siz düşünün. Türkiye'de e-ticaret bumudur? Fiyat esnekliği istediğini yapabilme kabileti getiriyor adamı. Savunduğunuz şey cok saçma fiyattan kıllanmalıydınız savunmamı kendim almalıyım. Ben zaten güvenli ticaret sitesinden ürün alarak önlemimi almışım. Sizin verdiğiniz cevaplar bana cok garip geliyor. Söylediğiniz hersey benim önlem almam ve bilmem gerekir adına onlarınki ufak şeyler. Sizi anlayamıyorum iyi geceler...

atik posta

Asistan
Arkadaşlar. Bir ürüne fiyat konur. O fiyatı bir müşteri görür ve alır ise, o fiyata satılmıştır. Yani fiyat neyse odur. Bu her yerde böyledir. Hatalı fiyat koymuş iseler, bu onların sorumluluğundadır ve müşteri hangi fiyattan almışsa, o fiyattan satmak zorundadırlar. Yalnız burada kandırmak yerine adam gibi bu hatalı davranış ve fiyat olayını anlatsalardı, müşteri zaten anlayışlı davranıp "tamam" derdi. Bence erknkose haklı. Aynı durum bizim de başımıza gelse, hakkımızı aramaya çalışırız.

muratflash

Rektör
Cihazın fiyatı $1,599.00
Dolar 1 TL olsa ve vergi ile kargo toplamı 200TL olsa olur aslında.
Yaa şimdi bu konunun boyutu çok büyük. Bu konu siyasete dayanır. Ancak şu an iktidarda iktidar partisi değil de muhalefet partisi olmuş olsa dolar 1 tl olmaz. Boşuna hayal görmeyelim. Haa nasıl dolar 1 tl olur?. Bir ülke tamamen kalkınmış olursa gelişmiş olursa dünyada sözü geçiyor güçlü kuvvetli bi ülke olursa işte o zaman dolar 1 tl olabilir. Buda sadece iktidar partisiyle alakalı bi durum değildir. O ülkenin toplumunun insanlarının çok çalışıyor çok çalışkan olması gerekir. Şu an biz toplum olarak çalışıyormuyuz?. Kesinlikle hayır hepimiz kıçımızı koltuklara koymuşuz boş laf yapıyoruz. İktidar partisine sallayıp duruyoruz. Bunun tek sorumlusu iktidar partisi falan değil. İstersen mehalefet partisi başta olsun değişen ne olacak ki?.

Ben Kenobi

Dekan
Yaa şimdi bu konunun boyutu çok büyük. Bu konu siyasete dayanır. Ancak şu an iktidarda iktidar partisi değil de muhalefet partisi olmuş olsa dolar 1 tl olmaz. Boşuna hayal görmeyelim. Haa nasıl dolar 1 tl olur?. Bir ülke tamamen kalkınmış olursa gelişmiş olursa dünyada sözü geçiyor güçlü kuvvetli bi ülke olursa işte o zaman dolar 1 tl olabilir. Buda sadece iktidar partisiyle alakalı bi durum değildir. O ülkenin toplumunun insanlarının çok çalışıyor çok çalışkan olması gerekir. Şu an biz toplum olarak çalışıyormuyuz?. Kesinlikle hayır hepimiz kıçımızı koltuklara koymuşuz boş laf yapıyoruz. İktidar partisine sallayıp duruyoruz. Bunun tek sorumlusu iktidar partisi falan değil. İstersen mehalefet partisi başta olsun değişen ne olacak ki?.
Bu konu hakkında konuşmam ben.
Ama sadece şunu diyebilirim, en azından İstanbul yerine Anadolu şehirlerine daha fazla yatırım yapılırdı, inşaat sektörü yerine bilişim ve sanayi sektörlerine daha fazla yatırım yapılırdı, tarım ve hayvancılık ise dışarıdan et ve buğday ithal edecek duruma büyük ihtimal gelmezdi, rantçılar ve komisyoncuların payı bu kadar yüksek olmaz ve asıl payı üretenin kazanmasına dikkat edilirdi, ABD ve Avrupa'ya bu kadar bağımlı haldeyken, nota üstüne nota verip kabadayılık yerine en azından ilk aşamada bu bağımlılıkları giderici az da olsa önlemler alınır sonra kabadayılık yapılacaksa yapılırdı, İrandan tehlikeli para aktarımları yerine daha az riskli ve orta vadede güvenli işler yapılırdı, Suriye ve İran'da arabulucu rolü üstlenilir ve gücümüzün yetmediği işlere girmezdik.
Bu konuşmamış halim.

Ortadoğu ülkelerinin petrolü var diyip duruyoruz halbuki bizde daha değerli birşey var, boğaz köprüleri.
%1 komisyon bile alınsa (ki bu komisyon zaten hakkımız çünkü oradan geçen her geminin bize başta güvenlik olmak üzere maliyeti var) biz onlardan daha zengin dahi olurduk.
Üstte dalga geçtiğiniz adam bile bu durumu düzeltmek için elinden geleni yapacağını söylemişti.
Madem uluslarası arenada riskli politikalar izliyoruz, bari onun bunun toprağına dadanacağımıza, yasal olmayan para transferleriyle uğraşacağımıza, kendi hakkımız olanın peşine düşebilirdik.

Görkem Say

Адидже
Yönetici
Super Moderator
Bu konu hakkında konuşmam ben.
Ama sadece şunu diyebilirim, en azından İstanbul yerine Anadolu şehirlerine daha fazla yatırım yapılırdı, inşaat sektörü yerine bilişim ve sanayi sektörlerine daha fazla yatırım yapılırdı, tarım ve hayvancılık ise dışarıdan et ve buğday ithal edecek duruma büyük ihtimal gelmezdi, rantçılar ve komisyoncuların payı bu kadar yüksek olmaz ve asıl payı üretenin kazanmasına dikkat edilirdi, ABD ve Avrupa'ya bu kadar bağımlı haldeyken, nota üstüne nota verip kabadayılık yerine en azından ilk aşamada bu bağımlılıkları giderici az da olsa önlemler alınır sonra kabadayılık yapılacaksa yapılırdı, İrandan tehlikeli para aktarımları yerine daha az riskli ve orta vadede güvenli işler yapılırdı, Suriye ve İran'da arabulucu rolü üstlenilir ve gücümüzün yetmediği işlere girmezdik.
Bu konuşmamış halim.

Ortadoğu ülkelerinin petrolü var diyip duruyoruz halbuki bizde daha değerli birşey var, boğaz köprüleri.
%1 komisyon bile alınsa (ki bu komisyon zaten hakkımız çünkü oradan geçen her geminin bize başta güvenlik olmak üzere maliyeti var) biz onlardan daha zengin dahi olurduk.
Üstte dalga geçtiğiniz adam bile bu durumu düzeltmek için elinden geleni yapacağını söylemişti.
Madem uluslarası arenada riskli politikalar izliyoruz, bari onun bunun toprağına dadanacağımıza, kendi hakkımız olanın peşine düşebilirdik.
Siyaset konuşmaktan hiç haz almam ama ben de şunu eklemek isterim ki bu ülkenin geleceği gençler ise önce eğitim düzeltilmeli.Sen gelecek nesline iyi bir eğitim veremiyorsun ki o adam iyi yerlere gelip ülkeni kalkındırsın.Bunu geçtim zamanında yurt olayı malum örgütün elinde olduğu için şehirlerde yeterli yurt yok bu öğrenciler ne yapacak?Yurt olsa 6 kişilik odalar var görseniz ahır gibi it bağlasanız durmaz.Bu adam burada yaşayıp nasıl ülkesine katkı versin ve nasıl ülkesi hakkında olumlu şeyler düşünsün?Yurt çıkmadı evde kalalım diyorsun öğrenciyim diyince 500 TL olan kira oluyor sana 800-900 TL.Yurtlarda yemek olayı gayet yeterli ondan yana şikayet yok ama internet olayı tam bir facia.300 kişiye bağlanmış 8mbit internet tek modemden sadece foruma girmem 2-3 dk alıyor.Ben bilgisayar mühendisliği öğrencisiyim internet benim için çok önemli ama bir video bile açıp izleyemiyorum.Şimdi bu şartlar altında kalan adam nasıl iyi şeyler düşünsün.Değer verilmiyor ki.

REOSTA9

Üyecik
4-5 sene önce i7 işlemcili laptop almıştım ben de.. O zamanlar 2bin 2bin200 falanken 1500 e düşmüştü.. Sipariş verdim geldi geldikten sonra ürün sürekli arızalandı ilk geldiğinde kasasının kapağı aralıkti (yani muhtelemelen açılmış bir ürün ama sıfır diye satılıyordu) ve 6ayda 1ay kullanamadım neredeyse.. Sonra Pc öldü para iade ettiler.. Ama 2-3 ay da onun için uğraştım.. Hepsiburada bunu yapıyor o günden beri 5tl lik bile alışveriş yapmam..

Arkadaşa dolandırıcı muamelesi yapmanız saçma.. Bir ürün alırken kampanyaları vs takip edip ucuza almak istemesi normal.. Hepsiburadayi savunmanız tuhaf geldi.. Yanlışlıkla düşük fiyat vermiştir diye bir sey yoktur.. Fiyat etiketi neyse o fiyata satılır..

erknkose

Üyecik
OHH SABOTE DE TTİNİZ KONUYU :) SİYASETL
4-5 sene önce i7 işlemcili laptop almıştım ben de.. O zamanlar 2bin 2bin200 falanken 1500 e düşmüştü.. Sipariş verdim geldi geldikten sonra ürün sürekli arızalandı ilk geldiğinde kasasının kapağı aralıkti (yani muhtelemelen açılmış bir ürün ama sıfır diye satılıyordu) ve 6ayda 1ay kullanamadım neredeyse.. Sonra Pc öldü para iade ettiler.. Ama 2-3 ay da onun için uğraştım.. Hepsiburada bunu yapıyor o günden beri 5tl lik bile alışveriş yapmam..

Arkadaşa dolandırıcı muamelesi yapmanız saçma.. Bir ürün alırken kampanyaları vs takip edip ucuza almak istemesi normal.. Hepsiburadayi savunmanız tuhaf geldi.. Yanlışlıkla düşük fiyat vermiştir diye bir sey yoktur.. Fiyat etiketi neyse o fiyata satılır..

AH BE KARDEŞİM. KRALDAN ÇOK KRALCI OLMUŞ İNSANLAR. 50tl al sus mantığında herkes. Yakışmıyor falan diyorlar. Hak aramak haksızlık olmuş insanlarca. Benim düşünmem lazımmış var mı böyle bir dünya ? teşekkür ediyorum.

kandırılma yok sistem hatası olmuş sen uyanıklık yapıp almaya çalıştın sistem kendini korudu satışı iptal etti yanlış bişey yok satıcı ben olsaydım iptal etmezdim ...

Androkur

Üyecik
Kandırılan kardeşim. Konuyla ilgili %100 haklısın. Burada seni eleştirip olayı meşru kılmaya çalışan arkadaşların çoğu shiftdelete personelidir. Bu site Hepsiburada.com'a reklam yapıyor zaten. Reklam içerikli videoları vs. mevcut. Seni tiye alan yorumlar yapan Muratflash denen arkadaş sitenin ortaklarından biridir zaten. Tiye aldığı yorum ektedir.
67985

Görkem Say

Адидже
Yönetici
Super Moderator
Kandırılan kardeşim. Konuyla ilgili %100 haklısın. Burada seni eleştirip olayı meşru kılmaya çalışan arkadaşların çoğu shiftdelete personelidir. Bu site Hepsiburada.com'a reklam yapıyor zaten. Reklam içerikli videoları vs. mevcut. Seni tiye alan yorumlar yapan Muratflash denen arkadaş sitenin ortaklarından biridir zaten. Tiye aldığı yorum ektedir.Ekli dosyayı görüntüle 67985
Açıkçası bilmeden yorum yapmışsınız. Buradaki moderatörlerin hiçbir şekilde ofis ile bağlantısı yoktur yani biz SDN elemanı sayılmayız. Forumda gönüllü olarak çalışıyoruz. Hepsiburada'nın reklamının olması bunu değiştirmez orası ofis ile bağlantılı çünkü. Neredeyse 1.5 yıllık konunun hortlatılması da ilginç tabi.

o gün de bugün de o notebook'u o paraya alamazsın artık lcd paneli bile vermezler...

Androkur

Üyecik
Açıkçası bilmeden yorum yapmışsınız. Buradaki moderatörlerin hiçbir şekilde ofis ile bağlantısı yoktur yani biz SDN elemanı sayılmayız. Forumda gönüllü olarak çalışıyoruz. Hepsiburada'nın reklamının olması bunu değiştirmez orası ofis ile bağlantılı çünkü. Neredeyse 1.5 yıllık konunun hortlatılması da ilginç tabi.
Bilmeden yorum yapmıyorum ben de bilgisayar mühendisiyim bu yapıların nasıl işlediğini yıllar öncesinden bilirim. Tam olarak çalışanı sayılmasanız da onlardan talimat alıyorsunuz.
Görünen fiyat yanlış ise bunun sorumlusu kendileridir. Üstlenmek zorundalar. Çalıştığım firmada bir projenin keşfini yanlış çıkardığımız zaman müşteriye yanlış keşif çıkarmışız bize 10k avro daha ödeme yapmanız gerekiyor diyemiyoruz. Zararına da olsa sözleşmeye uyup projeyi eksiksiz teslim ediyoruz. Kurumsallık bunu gerektirir. Ayrıca tedarik edilemedi deme gibi bir lüksleri yok sitede olan tüm ürünler stokta olmak zorunda. Hepsiburada.com ve bütün satıcıları bu şekilde çalışır. Ben de uzun yıllardır online alışveriş yapan biriyim son zamanlarda Hepsiburada.com'dan alışveriş yapmaya başladım ve kendisinin satıcısı olduğu ürünlerde benzer bir durumla karşılaştım. Bu konuyu araştırırken rastladım vatandaşın haksız bir eleştiriye maruz kalıp tiye alınması beni rahatsız etti. Dayanamayıp üye olup yazdım. Saygılar,

ertan2002

Asistan
Ben konuyu acan arkadasi hakli buluyorum. Bir cogunuz görse siz de alirsiniz.. Mesela gecen gün yabanci bir sitede 1000 küsür dolarlik bir fotograf makinesini 200 küsür gibi bir seye koymuslardi yani %80-90 gibi bir indirim vardi ki bahsettigim fotograf makinesi de iyi bir makine ve cok kisa sürede bitti.. Bu firmadan bir sürü insan alisveris yapiyor o yüzden yanlis da girilse adamlar göndermek zorunda. Cünkü hata onlarin hatasi, kullaniciyi ilgilendiren bir tarafi yok. O yüzden "göndermeme" gibi bir lüksleri olamaz. Maalesef bizim gibi ülkeler kölelik düzeninde yasadigi icin böyle seylerin varligini bile kabul edemiyor. Ben burada bir ürün alirim, kullanirim ve begenmem sorgusuz sualsiz iade ederim, kimse de ya ürünü acmissiniz kullanmisiniz biz bunu almayiz demez. Türkiye'de paketi actiginda bile artik ürünü iade edemiyorsun, tüketici mahkemesine gidip ugrasman lazim ki onun da bir limit var.. Kisaca insana verilen deger ile ilgili.. Türkiye'nin bu seviyeye gelmesi yüzyillar sürecek gibi. Gecen haftalarda arkadaslara bir televizyon siparisi verdim 48 inc. Servis gelip kurulumunuyapmis, keske 55 inc alsaydik dedik, sordum, yok actiniz artik geri alamayiz dediler. Ayni durumu ben burada yasaydim, direk tv yi alir büyügünü alabilirdim..

Burda bir telefonun bozuldu diyelim, atiyorum digitec diye bir firmadan aldin, verirsin servisine, 2 gün icerisinde sana ürünü geri vermezlerse, o telefonun aynisinin yenisini verirler hemen. Iste biz buna kalite diyoruz. Tabi insanlar da bu durumu suistimal etmiyor. Buna da medeniyet diyoruz.
Bir özelestiri yapiyorum, yanlis yerlere cekilmesin, gözlemledigim seyler böyle.

Androkur

Üyecik
Yanlış girmesi onun problemi değil üstelik ürün gönderilecek diyip sonra yok tedarik edilmedi diyip ondan 5 dk sonra da tekrar satışa koyarak asıl çakallığı Hepsiburada.com yapmıştır. Siz de işinize gelmediği hedef şaşırtmaya çalışıyorsunuz. Adamı tiye alarak yıpratmaya çalışıyorsunuz üstelik şimdi de "çakallık yapıyordu" hakaretvari söylemleriyle okuyucuların algısını değiştirmeye çalışıyorsunuz. Böyle yaparak sitenize olan güvenirlilik okuyucular tarafından sorgulanacaktır. Telefonlar için yaptığınız inceleme videolarında bazı model telefonları gereğinden fazla övmenizin sebebi nedir? Bunun karşılığını o telefonun üreticisinden alıyor musunuz? Acaba yaptığınız inceleme videolarında sadece karşılığını aldığınız telefon modellerini mi tanıtmaya çalışıyorsunuz?

mantık dışı bir fiyata satılamıcağı ortada hatta sözleşmede hatalı fiyat satışı iptal eder yazar yani o çakallık yapıyor...

Androkur

Üyecik
Ben de bun
Ben konuyu acan arkadasi hakli buluyorum. Bir cogunuz görse siz de alirsiniz.. Mesela gecen gün yabanci bir sitede 1000 küsür dolarlik bir fotograf makinesini 200 küsür gibi bir seye koymuslardi yani %80-90 gibi bir indirim vardi ki bahsettigim fotograf makinesi de iyi bir makine ve cok kisa sürede bitti.. Bu firmadan bir sürü insan alisveris yapiyor o yüzden yanlis da girilse adamlar göndermek zorunda. Cünkü hata onlarin hatasi, kullaniciyi ilgilendiren bir tarafi yok. O yüzden "göndermeme" gibi bir lüksleri olamaz. Maalesef bizim gibi ülkeler kölelik düzeninde yasadigi icin böyle seylerin varligini bile kabul edemiyor. Ben burada bir ürün alirim, kullanirim ve begenmem sorgusuz sualsiz iade ederim, kimse de ya ürünü acmissiniz kullanmisiniz biz bunu almayiz demez. Türkiye'de paketi actiginda bile artik ürünü iade edemiyorsun, tüketici mahkemesine gidip ugrasman lazim ki onun da bir limit var.. Kisaca insana verilen deger ile ilgili.. Türkiye'nin bu seviyeye gelmesi yüzyillar sürecek gibi. Gecen haftalarda arkadaslara bir televizyon siparisi verdim 48 inc. Servis gelip kurulumunuyapmis, keske 55 inc alsaydik dedik, sordum, yok actiniz artik geri alamayiz dediler. Ayni durumu ben burada yasaydim, direk tv yi alir büyügünü alabilirdim..

Burda bir telefonun bozuldu diyelim, atiyorum digitec diye bir firmadan aldin, verirsin servisine, 2 gün icerisinde sana ürünü geri vermezlerse, o telefonun aynisinin yenisini verirler hemen. Iste biz buna kalite diyoruz. Tabi insanlar da bu durumu suistimal etmiyor. Buna da medeniyet diyoruz.
Bir özelestiri yapiyorum, yanlis yerlere cekilmesin, gözlemledigim seyler böyle.
Ben de buna değinmek istedim. Ben İspanyol bir firmada çalışıyorum sözleşme yapıldıktan sonra projede ön göremediğimiz ya da atladığımız bütün ürünlerin maliyetlerini biz karşılıyoruz. Ya biraz daha para verirsin ya da yapamayız demiyoruz. Hepsiburada.com bu konuda %100 kusurlu. Buradaki kralcı arkadaşlar da sırf kendi çıkarları için haklı kullanıcıyı yerden yere vurmuşlar. Şikayetini itibarsızlaştırmaya çalışmışlar. Türkiye'deki bazı kurumsal firmaların gücünden dolayı onlara boyun eğmemiz isteniyor. Buradaki arkadaşlar da şikayetci arkadaşın dediği gibi kraldan çok kralcı. Millet olarak bireysel menfaatten önce toplumsal menfaatleri gözetmemiz gerekir. Bireysel menfaatlerin peşinden koşmak kişiye sürekli ve kalıcı bir fayda sağlamayacaktır. Bugün bir kişinin faydalandığı şeyden yarın başka biri faydalanacak. Ama toplumsal menfaatleri gözetirsek hepimiz kazanırız. Türkiye'de kurumsallık demek baş belası demektir. Ellerine düştün mü yandın. Ne hakkını savunabiliyorsun ne de çözüm yolu bulabiliyorsun.

stat counter