HP laptop SSD yi görmüyor

Şu anda konuyu okuyanlar (Üyeler: 1, Ziyaretçi & Botlar: 0)

Rıza01

Üyecik
Merhaba Arkadaşlar HP notebook 15-bs150nt notebookumun 500 GB HDD sini söküp Corsair 120 GB SSD taktım.orjinal Windows 10 lisansı olduğu için Windows 10 u masaüstü bilgisayarımdan indirdim ve flash belleke rufus ile uefi bir şekilde yazdım.Ancak kurulumda Sürücü yükle hatası veriyor.ssd yi masaüstü bilgisayarıma bağlayıp disk yönetiminden aktif hale getirdim ama hala aynı sonuç.Hp 3fo hatası diye geçiyor bir türlü çözümünü bulamadım yardım ederseniz sevinirim.şimdiden yardımlarınız için teşekkürler.

AmbaSSadoR

Profesör
Umut iyi bir şeydir ve iyi bir şey asla ölmez...
çözümü bu

bu şeki̇ldeki̇ sorunlarina yardimci olabi̇lmek i̇çi̇n söyleyeceği̇m adimlari taki̇p edebi̇li̇rsi̇ni̇z. önceli̇kle bu hatayi verme sebebi pcnize format attiğinizda veya sistem bozuldugunda bu hatayi verior. hddniz sağlam merak etmeyi̇n. fakat yolllari göremi̇yor bunuda şöyle tekrar göstereceği̇z. önceli̇kle format attiktan sonra butun partitionlari si̇li̇p tekrardan bölüm oluşturuyoruz. format ekraninda hddnizi gorebilirsiniz rahatlikla sonrasinda format kurulumunu tamamladiktan sonra her seferinde reset atacak. reset attiktan sonra yine bu hatayi verecek bu hatayi ilk başta geçebi̇lmek i̇çi̇n f10 i̇le biosa giriyoruz. ve burdaki boot sekmesindeki̇ uefi modunun altindaki̇ other boots optionsu açabilmek icin yukardaki̇ legacy modunu aftif etmemiz lazim aktif edildiğinde alttaki other bootlar aktif olacak ve ordan da format esnasinda dvd write işaretliyoruiz. format işlemi bittikten sonra driverlerini kuruyoruz. boot menusunde dikkat edilecek bir şey sudur. siz bu menuleri açtiktan sonra f10 ile save yaptiktan sonra kayit etmemesidir. bunuda soyle yapacagiz. kurulum tamamlandi driverler bitti. pcyi reset attigimizda 3f0 hdd hatasi alacagiz . biosa giriyoruz. boot seçeneklerinden legacy seçiyoruz. uefi deki boot menusunde os manager alttaki other boot menusunde hdd/sdd 1. sirada çikariyoruz ve f10 ile save yapiyoruz. sonrasinda reset atacak. ekrana çikan siyah ekranda 322+enter diye bir yazi çikacak bunu seri şekilde tikliyoruz. her sürümde farkli çikar ondan sonra bir daha ayarlariniz degişmeyecek. yani yaptiginiz deği̇şi̇kleri̇ kayit edecektir. denenmiştir. onaylanmiştir. yardimci olabildiysek ne mutlu bi̇zlere. bi̇lgi̇ paylaştikça çoğalir.

stat counter