html belgesini çalıştırmak için notepad a tarayıcı nasıl eklenir?

Şu anda konuyu okuyanlar (Üyeler: 1, Ziyaretçi & Botlar: 0)

PAMUK8919

Üyecik
merhabalar.

html belgesini hazırladık kaydettik diyelim ,çalıştırmak için notepad deki tarayıcı listesine chrome yi veya firefoxu nasıl ekleyebiliriz?

teşekkürler

PAMUK8919

Üyecik
kusura bakmayınız "sebük" menüsü ne demek bilmiyorum. biraz daha detaylı yazmanız mümkün mü? birde şöyle bir problem var, notepada güncelleştirme penceresinde yer alan tüm sekmeleri işaretleyerek yükledikten sonra notepad malesef çalışamaz hale geldi ,yani düzgün çalışmıyor sürekli hata veriyor ,donuyor felan bu böyle olunca benim de çalışmalarım aksadı birkaç gündür

birde dreamweaver diye bir program varmış bu ücretsiz bir yazılım mı acaba ?

bununla çalışma daha kolay oluyormuş sanırım.

ayrıca androidde yazdığım html belgesindeki javascript kodlarını , notepadin html görüntüleyicisi görmüyor.

yardımlarınız için çok teşekkürler

SinHa

Üyecik
Hocam ücretsiz notepad++ var. Hemen hemen bütün dilleri destekliyor. HTML asp php gibi dillerde renkli göstererek işinizi kolaylaştıracaktır.

ozmen_celik

Asistan
kusura bakmayınız "sebük" menüsü ne demek bilmiyorum. biraz daha detaylı yazmanız mümkün mü? birde şöyle bir problem var, notepada güncelleştirme penceresinde yer alan tüm sekmeleri işaretleyerek yükledikten sonra notepad malesef çalışamaz hale geldi ,yani düzgün çalışmıyor sürekli hata veriyor ,donuyor felan bu böyle olunca benim de çalışmalarım aksadı birkaç gündür

birde dreamweaver diye bir program varmış bu ücretsiz bir yazılım mı acaba ?

bununla çalışma daha kolay oluyormuş sanırım.

ayrıca androidde yazdığım html belgesindeki javascript kodlarını , notepadin html görüntüleyicisi görmüyor.

yardımlarınız için çok teşekkürler
Ya kusura bakmayın iphone dan yazmıştım otomatik sözlük ve düzeltme açık olduğundan böyle saçma sapan bir kelime yazmış.

Notepad++ ı açın orda yukarıda menüler var menülerde çalıştır yazar. ona tıklayınca size ne çalıştırayım der ona göre seçip ok diyin. Hatta şöyle diyim size notepad++ öyle gelişmiş ki .exe bile çalıştırıyor.

Unutmayın html çalıştırmak için html dosyası olması lazım yada kodların html olması lazım. Böylelikle size tarayıcı soracaktır oradan da istediğiniz tarayıcı seçebilirsiniz.

iyi forumlar

PAMUK8919

Üyecik
notepad++ de dediğim sorunları yaşıyorum şu an.güncelleştirme yaptım ve çalışamaz hale geldi.
program kaldır dan kaldırdım ve tekrar yükledim ama aynı sorun devam ediyor.

ben linuxa geçmeyi düşünüyorum ama...emin değilim sonuçta bilgisayarımın kalitesi düşük Ubuntu nedir? - Ubuntu Türkiye Wiki

bu adreste hem ubuntu hem windows aynı bilgisayarda olsa dahi performansı düşürmez diyor acaba doğru mu ki.

sırf html/php ve javascript çalışmak için bu yapılmalı mı emin olamadım.

özetle notepad++ im şu an üstte yazılan nedenlerden hep hata veriyor.

çok teekkürler.

ozmen_celik

Asistan
dostum soru içinde soru farklı alakasız sorular soruyorsun sanırım bayağa aklın karışık.

1. nodapad++ ta hiç bir sorun yok tamamen senden kaynaklı birşey o yani kullanamamandan. Çünkü tarif ettiğim şekilde çalışmaması için hiç bir neden yok.

2. Linux en az sistem gereksimi isteyen bir işletim sistemidir. Ayrıca bootable kurarsan hiç bir şekilde cpu ram vs ikiye bölmez daha performanslı çalışır.

3- html/php gbi işlerini linuxta da wamp serverdi sanırım emin değilim onu kurup çalıştırabilirsin.

4- derleyici olarak vs studio code var onu tavsiye eederim hem windos hem linux hemde macosx için.

5- hangi dillerde tıkanıyor sorun alıyorsan bu baştan derslerini dinlemen gerektiğini gösterir.

umarım yardımcı olabilmişimdir.

iyi forumlar

PAMUK8919

Üyecik
hımm doğrudur kusura bakmayınız biran kafamkarıştı. aynı anda birçok şeyle de ilgilendiğim için ...

ben bidaha yükleyeyim notepad++ yi ,olmazsa fotoğrafını çekip atayıp problemin.

çok teşekkürler.

ozmen_celik

Asistan
hımm doğrudur kusura bakmayınız biran kafamkarıştı. aynı anda birçok şeyle de ilgilendiğim için ...

ben bidaha yükleyeyim notepad++ yi ,olmazsa fotoğrafını çekip atayıp problemin.

çok teşekkürler.
Komple kaldır sonra pc restart at sonra birdaha kur. Bu arada sistemin kaç bit ise srümünü kur notepad++ ın. Kendi sitesinde mevcut

iyi forumlar

ozmen_celik

Asistan
dostum ekran resmini bilgisayardan alıp yollarmısın printscreen tuşuna basarak hatanın resmini çekip buraya cevap kısmına yapıştır.

gözlerim kanadı böyle ayrıca anlaşılmıyor

iyi forumlar

PAMUK8919

Üyecik
valla bunu daha önce denedim ama sanıyorumprintscreen tuşu bu bilgisayarda çalışmıyor...

ozmen_celik

Asistan
Allah yardımcın olsun ne diyim printscreen tuşun mekanizma oalrak bozuk değilse sen birşekilde ayarlarını bozmuşsundur notepadd++ içinde bu söz konusu.

ben şuan birtane html dosyası indirdim ve kodlarını notepad++ a yapıştırıp debug aldım yani çalıştırdım sorunsuz calısıyor.

sistemim 64 bit bendekide 7.1 in 64 bit olanı. Yani dediğim gibi senin sistem dosyalarınıda bozmuş olabilirsin yada doğru sistem türünde indirmiyorsundur ( bit olarak ) yada bir dıosya silmişsindir ki bu dll kütüphanesinden onu bulamıyor yada erişim için izin istiyor ama sen administrator oalrak oturum acmamışsındır pc de ve programfiles yad sisteme kuran dosyalara erişimi engelliyordur.

iyi forumlar

ozmen_celik

Asistan
Team ver bakayım merak ettim. Buraya team id ve geçici şifre oluşturup yazarsan girip yardımcı olmaya calsırım.

Genelde kimseye team ile bağlanmam ama busefer böyle olsun bakalım.

bekliyorum

iyi forumlar

PAMUK8919

Üyecik
malesef bu teklifinizi reddetmek durumundayım. (haddizatında nasıl yapacağımı da bilmiyorum o dediğinizi.)
anlayışınız için müteşekkir olacağım.
ben bilgisayarıma, bu saçma sapan hatayı gideremediğim için sanıyorum linuxu yükleyeceğim (.iso kalıbı hazır.

herşey için teşekkürler.

ozmen_celik

Asistan
Vaay bak reis senle özel ilgilenio fırsat kaçmaz
hehe eyv kardeşim sadece amacım karşıdakine neyi yanlış yaptığını ve birdaha aynı yanlışı tekrarlamamak adına bilgisayar araştırmasını sağlamak.
Çünkü karşımdakinin gerçek anlamda bihaber olduğunu düşünüyorum.

sanırım haklıyım ?

iyi forumlar :)
Mesaj otomatik birleştirildi:

Konu sahibine gelirsek linuxta kursanız macosta kursanız öncelikle bilgisayar işletmenlik oalrak genel pc bilgileri sonrada derleyiciler sonrada dilleri öğrenmeniz lazım yoksa değişen birşey olmayacaktır.

stat counter