Interface CRC Error Count (Arayüz CRC Hata Sayısı)

Şu anda konuyu okuyanlar (Üyeler: 1, Ziyaretçi & Botlar: 0)


HyperNowa

Üyecik
Katılım
31 Eki 2019
Mesajlar
3
Puanları
1
Başlıkta belirttiğim gibi yeni aldığım 1 aylık SSD'de Interface CRC Error Count hatası (Arayüz CRC Hata Sayısı) meydana geliyor. Yeni SATA kablosu alıp değiştirdim çözüm bulamadım. Anakart'ın farklı SATA portlarına taktığımda da çözüm bulamadım, ne yapacağımı şaşırmış durumdayım. SSD'yi hızlı biçimlendirme yapmadan normal biçimlendime yaptığımda ise 20 dakikanın sonunda 275 değer daha artarak 634'den 909 da yükseldi. Sürekli arttığı için en son ki resimleri eklemedim. Acaba diyorum güç kaynağında bir sorun mu var ki Interface CRC Error Count değeri sürekli artıyor. Bir yandan da güç kaynağında sorun olsa yeni aldığım 2TB HDD'de aynı sorunları vermesi gerekirdi. Vallahi işin içinden çıkamadım. Bu konuda bilgili olan varsa lütfen yardımcı olabilir mi? 1 aydır aramadığım yer kalmadı henüz çözüm bulamadım ne yazıkki.
 

Ekli dosyalar

Son düzenleme:

HyperNowa

Üyecik
Katılım
31 Eki 2019
Mesajlar
3
Puanları
1
Samsung 860 EVO 500GB gönderdim sorun yok deyip geri gönderdiler ve servis sinirimi bozdu. Adamlar değiştirmemek için sorun yok deyip geri gönderiyorlar.
 

HyperNowa

Üyecik
Katılım
31 Eki 2019
Mesajlar
3
Puanları
1
Arkadaşlar 1 aydır aradığım sorunun kaynağını çözmüş bulunuyorum. AMD 970+SB950 Yongaseti olan anakartlarda uyumsuz birşekilde çalışmaktadır ve dolayısıyla Interface CRC Error Count hatasını vermektedir. AHCI modu yerine IDE modunu seçtiğiniz zaman ise SSD'de ciddi performans kaybına yol açıyor ve ne yazıkki bu yonga seti olan anakartı değiştirmekten başka çareniz yok.
 
Üst
stat counter