İnternet 5 dk da bir gidip geliyor

Şu anda konuyu okuyanlar (Üyeler: 1, Ziyaretçi & Botlar: 4)


Smalltouch

Üyecik
Katılım
19 Ara 2011
Mesajlar
6
Puanları
0
Beyler bıktım artık sürekli gidip duruyor ne yapabilirim yardım edin ya :hammer:
 

RunoadeS

Asistan
Katılım
27 Ocak 2009
Mesajlar
475
Puanları
0
Ne zamandan beri böyle? Belki bir çalışma vardır. Ayrıca forumu sadece erkekler okumuyordur herhalde."Beyler" diye giriş yapmışsınız.
 

rozabay

Dekan
Onursal Üye
Katılım
4 Nis 2009
Mesajlar
7,114
Puanları
48
Kastamonu / Merkez de de durum aynı. Kastamonu genelinde bir sorun olduğundan dolayı gece 11-12 ye kadar böyle devam edecek. Belki sizin oralarda da genel sorun vardır.
 

Smalltouch

Üyecik
Katılım
19 Ara 2011
Mesajlar
6
Puanları
0
Bu sabahtan beri durum böyle bundan öncede birçok sefer oldu her hafta oluyor diyebilirim önceleri modeme reset atarak düzeltmeye çalışıyodum. Nedenini öğrenmek istiyorum şuan bile korkuyorum yine gidicek diye sürekli bağlı gözüküyor. Beyler internet alışkanlığı pardon :D
 

Premium1234

Asistan
Katılım
3 Nis 2011
Mesajlar
304
Puanları
16
modeme giden kbloları kontrol et eğer kablolarda sorun yok ise sorunun kaynağı telekom bağlı olduğun santrali ara.
 
S

SDN Okuru

SDN Okuru
krds bu internetten bıktım ya nası bi internet yapıosanız
 

execute

Asistan
Katılım
15 Şub 2011
Mesajlar
469
Puanları
0
Aynı sorun bende vardı. Dakika uzun kalmıştı artık. 10-15 saniye bir gidiyordu. Arıza kaydı açtılar. Ertesi gün geldiler, ellerinde bir ölçüm cihazı hattı kontrol ediyor ama edemiyor tabi çünkü hat tam cihaza veri gönderecek tekrar gidiyor. Gelen adam gitti. Öğlen başka biri geldi oda aynı işlemi yaptı sonuç alamadı aradı santrali hattı sıfırladılar tekrar açtılar. Sonuç fos. Bana dediki modemde sorun olabilir size modem verelim onu deneyin tamam dedim. Verdiler modemi gittiler taktım modemi yaptım kurulumu sorun devam. Ertesi gün geldiler sorun hala devam ediyor. Bu sefer teknik bir arkadaş geldi elinde bir pc evdeki ağa bağlandı hatta direk modeme bağlandı açtı msdos ekranını yazıyor ping 192.168... diye arkadaş dedim ne yapıyorsun ? Özel bir test yapıyorum diyor :S Hemşerim dedim modeme ping atıyorsun ne alaka modemle pc zaten haberleşiyor bizim aradığımız internet onuda sizin vermeniz lazım şöyle bir durdu abi dedi senin pc de problem olabilir al dedi sen bu pc yi kullan 1-2 gün. Bilmesek bize orda maval okucak özel teknik vs. bilgisayar değiştirtecekler. Modemde pc de ttnete aitti. Kullandım sorun devam ediyor. 3. gün artık adamlara dalıcam kendimi hazırlıyorum. Yine geldiler dedim pc niizi alın modeminizi de alın. Bu sorunu halledemiyeceksiniz hiç girmeyin eve. Falan filan aradı santrali hattın bağlı olduğu cihazı vs. ne varsa değiştirdiler. Ondan sonra problem çözüldü. Arada bir nadir kopmalar oluyor ama oda hemen halloluyor. Biraz uzun oldu ama idare edin artık.
 
S

SDN Okuru

SDN Okuru
ya hep oyuna veya faceye girerken oluyor tam oyunuumda oynuyorum hemen gidiyor gıcık kaptım burda kar yagıyor nedeni ondanmı cünkü 1 hafta öncede böle olmşdu 3-5 saat sonra düzeldi ?
 
S

SDN Okuru

SDN Okuru
ya yeter ya 2 dakkada bir net gidiyor çözüm bulun :devil:
 

alperbelin

Üyecik
Katılım
28 Kas 2009
Mesajlar
36
Puanları
6
Aynı sorun bende de vardı, splitterı değiştirince düzelmişti splitterında sorun olabilir
 

demircan256

Asistan
Katılım
25 Haz 2013
Mesajlar
237
Puanları
18
Ttnet'i arayın teknik servise bağlanınca sorunu iletin...ordan biri sizi yönlendirecek dns numarası veriyor size onu giriyorsunuz ...ben bu şekilde şu anda sorunu çözmüş bulunuyorum deneyin birşey kaybetmezsiniz.
 

Bitn

Asistan
Katılım
2 Ağu 2012
Mesajlar
412
Puanları
16
Ayni sorun bende de vardi elektrikler gitti bir ara ondan sonrada sorunum duzelmisti :D
 
S

SDN Okuru

SDN Okuru
bendede var bu sorun lol oynuyorum bi anda gidiyor 15 saniyedende az 2 saniyede bir gidiyo ttneti arasam düzelirmi bi yöneltme yaparlarmı
 
S

SDN Okuru

SDN Okuru
kardeş teknik desteği arayarak kablolarını kontrol etmesi için biri çağırt bağlantı zayıflığından dolayı öyle bir sorun taşıyorsun
 
Üst
stat counter