İnternet neden gidiyor?

Şu anda konuyu okuyanlar (Üyeler: 1, Ziyaretçi & Botlar: 0)

WhiteHawk

Profesör
Arkadaşlar başlık basit gibi görünse de benim sorunum splitter ile ilgili.Telefon geldiğinde yada telefon ettiğim zaman internet kesiliyor.Yani splitter görev yapmıyor.Üç tane splitter denedim,bağlantılar doğru.(modem,phone ve line girişleri)ancak ne yaptıysam bu sorunu çözemedim.Tüm kablolar yeni.Paketim ise net limitsiz 8 megabit.Yardımcı olabilecek arkadaşlara şimdiden teşekkürler.

EropaKING

Profesör
Valla güzel kardeşim aynı sorunun değişik bir versiyonu da bende vardı...
Bizdeki durum şuydu: internet en fazla bir saat dayanıyor ve daha sonra hemen kopuyordu. VE bu sürekli oluyordu. Gel gör ki ne zaman telefondan arama yapsak, bizim ev telefonunu arasak ya da bizim ev telefonunu meşgüle alsak internet tekrar düzeliyordu.
Santrale defalarca sorduk, sorunun kendilerinden değil bizden kaynaklandığını söylediler. Splitter da herhangi bir sorun yoktu.Kablolarda, modemlerde de aynen herhangi bir sorun görünmemekteydi. Geriye bir tek ev içindeki telefon hattı kalmıştı.
Sonra farkettik ki kablolar evin bütün odalarına dağıtılmış ve o kadar çok dallanıp budaklanmış ki artık hat interneti taşıyamaz olmuş. Biz de bir elektrikçi çağırarak sadece tek bir odaya ve tek bir kablo üzerinde hattın geçmesini sağladık ve artık sorunsuzca çalışan bir telefon ve internetimiz var :)

Senin, benim yaşadığımız gibi durumlarda yapılacak ilk şey SANTRAL i ya da INTERNET SAĞLAYICISInın teknik elemanlarını arayarak Hattınızda herhangi bir sorun olup olmadığını öğrenmek. Eğer ki santralde bir sorun yoksa bilin ki sorun sizin ev hattınızdaki kablolardadır. Telefon hattınızı bir elektrikçiye gösterip mümkün olduğu kadarıyla evin içinde az kablo ile ve TEK bir hat üzerinden sistemi kurmaya çalışın.

InşAllah bu işlemleri yaparsanız herhangi bir sorun yaşamazsınız.

neet

Guru
Onursal Üye
Valla güzel kardeşim aynı sorunun değişik bir versiyonu da bende vardı...
Bizdeki durum şuydu: internet en fazla bir saat dayanıyor ve daha sonra hemen kopuyordu. VE bu sürekli oluyordu. Gel gör ki ne zaman telefondan arama yapsak, bizim ev telefonunu arasak ya da bizim ev telefonunu meşgüle alsak internet tekrar düzeliyordu.
Santrale defalarca sorduk, sorunun kendilerinden değil bizden kaynaklandığını söylediler. Splitter da herhangi bir sorun yoktu.Kablolarda, modemlerde de aynen herhangi bir sorun görünmemekteydi. Geriye bir tek ev içindeki telefon hattı kalmıştı.
Sonra farkettik ki kablolar evin bütün odalarına dağıtılmış ve o kadar çok dallanıp budaklanmış ki artık hat interneti taşıyamaz olmuş. Biz de bir elektrikçi çağırarak sadece tek bir odaya ve tek bir kablo üzerinde hattın geçmesini sağladık ve artık sorunsuzca çalışan bir telefon ve internetimiz var :)

Senin, benim yaşadığımız gibi durumlarda yapılacak ilk şey SANTRAL i ya da INTERNET SAĞLAYICISInın teknik elemanlarını arayarak Hattınızda herhangi bir sorun olup olmadığını öğrenmek. Eğer ki santralde bir sorun yoksa bilin ki sorun sizin ev hattınızdaki kablolardadır. Telefon hattınızı bir elektrikçiye gösterip mümkün olduğu kadarıyla evin içinde az kablo ile ve TEK bir hat üzerinden sistemi kurmaya çalışın.

InşAllah bu işlemleri yaparsanız herhangi bir sorun yaşamazsınız.
çok işime yaradı verdiğin bilgi :)
bende de çok sık oluyor bu kopma...

WhiteHawk

Profesör
Çok teşekkür ederim kardeşim.Dediklerin akla ve mantığa uygun.Hatları kontrol ettirmekte fayda var.Tekrar teşekkürler.

EropaKING

Profesör
Çok teşekkür ederim kardeşim.Dediklerin akla ve mantığa uygun.Hatları kontrol ettirmekte fayda var.Tekrar teşekkürler.
Rica ederim..InşAllah yardımcı olabilmişimdir.
Dediğim gibi bizim sorunlarımıza benzer problemlerin kaynağı; ya Santraldir ya da KAblolama sistemidir. InşAllah en yakın zamanda sizde bu sorundan kurtulursunuz :)

çok işime yaradı verdiğin bilgi :)
bende de çok sık oluyor bu kopma...
Internette tıpkı bizim yaşadığımız gibi, bu sorunu yaşayan birçok kişi var...Ve birçoğu da şans eseri telefonun meşgül olması halinde internetin geri geldiğini farketmiş..
Ama şu bir gerçek ki bu KESIN bir çözüm değil...Sadece günü kurtarmaya yönelik ve sinir bozucu bir yöntem.
En güzeli sorunun gerçek kaynağına inip problemi ortadan kaldırmak. Bu da ilk etapta KABLOLAMAdan geçiyor.
InşAllah sizde en yakın zamanda bu sorundan kurtulursunuz. :)

S

SDN Okuru

SDN Okuru
bende internet sokak lambaları yanınca gidiyor sokak lambaları kapanınca geliyo sabah var akşam yok ! bi yardımcı olur musunuz??

S

SDN Okuru

SDN Okuru
vallah aynısı bende ya :eek:hmy: benim internet 5 dk da bir gidiyor:( hatlardamı yoksa sipliterdamı sorun :mad:

stat counter