İnternet üzerinden araç alırken hangi sitelere bakmalıyız?

Şu anda konuyu okuyanlar (Üyeler: 1, Ziyaretçi & Botlar: 0)


biarabam

Üyecik
Katılım
23 Tem 2019
Mesajlar
1
Puanları
3
Hepimiz araç alırken İnternet üzerinden bazı sitelere bakarak araç fiyatı karşılaştırıyoruz.
Peki sadece bilindik siteler dışında başka sitelere veya gruplara bakmalı mıyız? Bu şöyle bi durum değil mi?
bir dolu e-ticaret sitesi var. aynı ürünü farklı fiyatlara satıyorlar biz hep bilindik olanları kullanıyor muyuz? Kullanamıyorsak neden ikinci el araba için aynı şeyi yapmayalım.
Diyeceksiniz aradığımı tek sitede buluyorum. Bunu yapan biz değil miyiz? Araç satacağız tek siteye veriyoruz Biz tüm sitelerde ilan ver desek satma olasılığımız artmayacak mıdır. tamam az kişi gelecektir diğer sitelerden fakat nereden biliyoruz oradan gelen adama satmayacağımızı ?
 
Son düzenleme:

teytey

Üyecik
Katılım
29 Tem 2019
Mesajlar
1
Puanları
1
Bu konuda size katılıyorum. Araba ilanı vermek istediğimizde yok üye ol yok telefonunu aktif et yok sen gercekten bu musun gibi bir dolu istekte bulunuyorlar. Onlarıda anlıyorum sonuçta piyasada bir sürü dolandırıcı var. Ama şu biliyor olmamız lazım artık 2.el araba alırken cok dikkatli olmalıyız.
Bunlar
  • Tanımadığınız kişilere KESİNLİKLE para göndermeyiniz.
  • Alacağınız veya kiralayacağınız aracı görmeden, hiç bir sebeple kaparo, vb. benzeri bir ödeme gerçekleştir meyiniz ve/veya aracı satın almayınız.
  • Tanımadığınız kişilere TC kimlik numarası ve cep telefonu numaraları kullanılarak yapılabilen para transferlerini gerçekleştir meyiniz.
  • Para ödemesi ile ürün teslimini (araç devir işlemini) aynı anda yapınız.
Sonuç araba satarken dikkatli olmalıyız. Bununla birlikte aracımızın ilanını verirken tek yere bağlı kalmamalıyız. Diğer alternatiflerinide kullanmalıyız.
Şöyle düşünmek lazım semt pazarına gittiğinizde en önde en iyi ürünler ve pahalı ürünler olur. ama sonlara doğru gittiğinizde aynı kalitedeki ürünü daha ucuza alma şansınız vardır. Yani aynı 2.el arabayı veya benzerini daha ucuza bulabilirsiniz. Bu durumda sizde arabanızı pazarın sonunda eklemenizde bir sakınca yok. Yani sadece belli sitelere ilan vermekle kalmamak lazım. Her her yerede ilan vereceğiz birşey diyede yok. google da ararız araba ilanı ver diye gelen sitelere bakarız gerçekten aktif mi ilan giriliyor mu bizde ilan vermeliyiz. Böyle tekelliği kırabiliriz.
Bu sitelerden biride biarabam.com
 
Üst
stat counter