İşlemci sıcaklığı 100 derece

Şu anda konuyu okuyanlar (Üyeler: 1, Ziyaretçi & Botlar: 0)

Emir_

Üyecik
Cpu lar 105 te kendini otomatik korumaya alıyo ya hani kapatıyo kendini buna göre düşünürsen bence 90 100 ciddi dereceler

Emir_

Üyecik
@met 35 bilgisayara format attım benchmark testi yapıyım dedim core1 ve core 3 gene 100 derecelere çıktı core0 ve core2 max 50 ye çıkıyor işlemcide mi bi sıkıntı var acaba dediğim gibi fan yeni termal macun yeni kasa temiz fan oturmama gibi sorun yok 3 sene stock fan kullandım acaba zararmı verdi işlemciye

astegon

Profesör
Miningciler olabilir. Bu aralar ekran kartları ile birlikte yardımcı olsun diye CPU core'larına abanmışlar.

Öfff bıktım bu minigcilerden!

astegon

Profesör
Yok yok alsınlar parası ile benim için problem yok da distributed olarak bizim client cihazlarına sızıyorlar.

Misal vereyim, bir devlet kurumunun sunucuları aylarca mining için kullanıldı TR'de.

:D

astegon

Profesör
devlet para kazanıyor xd
Hayır, devlet kurumu uyumuş, "Yauuu bu ebys neden yavaş, web sayfamız eskiden daha hızlıydı, mailler neden geç düşüyo" diye hayıflanmışlar.

Bir süre bulamamışlar. Microsoft'tan gelmişler (Malum exchange server felan kullanılıyor) tespit etmişler felan.

Emir_

Üyecik
Konu işlemci sıcaklığından mining e geldi valla değişik 😂😂

Alpereni88e8

Asistan
Değerleri o programdan verdim size evet boşta cihaz sadece chrome açık
Gorev yoneticisini acip bakin bide cpu ya size hitmanpro yu onerrcegim programin 7 gunluk ucretsiz kullanimi var eger olmassa pc nizde virusleriin olmasi muhtemeldir avasti crack leyip yada baska bir virus programi pro ya cevirip tarama yapin ama tam tarama olsun biraz uzun surebilir taramayi yaptiktan sonra pc yi tekrar baslatin eger hala olmassa gorev yoneticisnden hangi programlar calisiyor bi buraya atin

Emir_

Üyecik
Gorev yoneticisini acip bakin bide cpu ya size hitmanpro yu onerrcegim programin 7 gunluk ucretsiz kullanimi var eger olmassa pc nizde virusleriin olmasi muhtemeldir avasti crack leyip yada baska bir virus programi pro ya cevirip tarama yapin ama tam tarama olsun biraz uzun surebilir taramayi yaptiktan sonra pc yi tekrar baslatin eger hala olmassa gorev yoneticisnden hangi programlar calisiyor bi buraya atin
Hocam format attım pc ye gene aynı core 1 ve core 3 bir yükseliyor bir düşüyor oyunda sürekli 100 derece

Emir_

Üyecik
Yok ilk defa duydum :D
Mesaj otomatik birleştirildi:

Teknik servis yolu gibi gözüküyo galiba

Alpereni88e8

Asistan
Peki ya evde 2. Bilgisayar ve onun ekran kartini sokup pc ye takip degerleri gosterebilirmisin

stat counter