İstanbul'da kaçırmamanız gereken müze ve galeriler

Şu anda konuyu okuyanlar (Üyeler: 1, Ziyaretçi & Botlar: 0)


Snickers

Profesör
Katılım
8 Tem 2017
Mesajlar
1,075
Puanları
83
Konum
İstanbul

İstanbul’daki müze ve galeriler yazlık sergilerini açmaya başladı. Kimisinde de sergiler bitti bitecek. Sizin için kaçırmamanız gerekenleri derledik. Kültür-sanat ajandanıza bu sergileri mutlaka ekleyin...

BİR KAZI HİKAYESİ


Koç Üniversitesi Anadolu Medeniyetleri Araştırma Merkezi yeni sergisi ‘Bir Kazı Hikâyesi: Çatalhöyük’ü açtı. 25’inci yılında Çatalhöyük’le ilgili verileri ve kazı sürecinin perde arkasını oraya gitmeden görebilirsiniz. Sergide kimi buluntuların 3D yazıcıyla yapılmış prodüksiyonlarını görme ve sanal gerçeklik teknolojisiyle zamanda yolculuk yapma şansınız da var. Kapanış tarihi 25 Ekim.

AĞIZDAN AĞIZA

Berlin merkezli Slavs and Tatars sanat kolektifinin son 10 yıldaki üretimlerinin kapsamlı bir seçkisi niteliğindeki sergi ‘Ağızdan Ağıza’, Varşova ve Tahran sunumlarının ardından SALT Galata’da açıldı. Üç kata yayılan araştırmada Türk dillerdeki tarihi kaymalar, politik ve toplumsal dönüşümlerle ilişkilendiriliyor. Sergi, 27 Ağustos’a kadar SALT Galata’da.

EROTİK DOĞA VEÇİFTGÖRÜ

Pera Müzesi sergileri çifter çifter getiriyor, sanatseverler de bayram ediyor! Müzenin yeni iki sergisi var, Çiftdüşün: Çiftgörü ve José Sancho: Erotik Doğa. Orwell’ın 1984’ünden ismi esinlenen Çiftdüşün’de metin ve imge arasındaki çok yönlü ilişkiyi sorgulatan eserler yer alırken Erotik Doğa’da kendine has üslubuyla Kosta Rika sanatında önemli bir yer edinen José Sancho’nun doğadan esinlenerek yaptığı heykelleri sergileniyor. Son gün 6 Ağustos.

ARŞİVDEN SEÇMELER

İFSAK üçüncü kez arşivlerinden derlediği fotoğraflardan bir sergi açtı bugün. Google’a baksanız bulamayacağınız fotoğraflar, kesinlikle görülmeli. 1959’dan bu yana 30’dan fazla ünlü fotoğrafçının karelerinin yer aldığı sergi 28 Eylül’e kadar açık.

SOSYOMANYA

Bozlu Art Project, 26 Ağustos tarihine kadar ‘Sosyomanya’ isimli sergiye ev sahipliği yapıyor. Sergi, günümüzde patolojik seviyeye varan sosyal medya kullanımının bireylerin iç dünyasındaki yansımaları ve toplumsal ilişkilere etkisine odaklanıyor.

OLA KOLEHMAİNEN

Soyut karakterli çalışmalarıyla tanınan, uluslararası çağdaş fotoğraf sanatının en önemli temsilcilerinden Ola Kolehmainen’in çalışmalarından oluşan ‘Sinan Projesi’ sergisi odağına Bizans ve Osmanlı mimarisinin başyapıtlarını ve kültürlerarası diyalogu ele alıyor. 3 Eylül’e dek Borusan Contemporary’de.

Kaynak: İstanbul'da kaçırmamanız gereken müze ve sergiler | Kültür-Sanat Haberleri
 

ladder

Asistan
Katılım
5 Haz 2011
Mesajlar
140
Puanları
28
vay vay hocam BÜYÜK hizmet . emeğine sağlık :cool:
 
Üst
stat counter