İstanbullulara müjde!

Şu anda konuyu okuyanlar (Üyeler: 1, Ziyaretçi & Botlar: 0)


AliA

Guru
Onursal Üye
Katılım
29 Haz 2007
Mesajlar
64,943
Puanları
0


İstanbul Boğazı’ndan geçecek olan Çamlıca-Etiler teleferik hattından sonra 2 kilometre uzunluğundaki Sarıyer-Beykoz hattı da devreye girecek. Haliç hattında da Eyüp-Sütlüce arasına teleferik projesi geliyor.

İstanbul’un gelecek planlarında dev inşaatların yanı sıra altyapı ve ulaşım çalışmaları da etkili rol oynayacak. Önümüzdeki dönemde yeni projeler hayata geçirmeyi planlayan İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB), özellikle ulaşım alanında atağa kalkmaya hazırlanıyor. Bu kapsamda Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş’ın açıkladığı Zincirlikuyu ile Çamlıca arasındaki teleferik projesiyle ilgili tartışmalar sürerken, yeni bir teleferik hattı daha ortaya çıktı. İBB’nin planlarına göre Boğaz’da Rumelihisarı ile Otağtepe arasında yeni bir teleferik hattı yapılacak. 2 kilometre uzunluğa sahip olması planlanan projenin tamamlanma tarihi ise 2023 olarak belirlendi.

İLKİ 2015'E YETİŞECEK

Milliyet'in haberine göre, daha önce açıklanan ve Etiler’den başlayıp, Çamlıca’da bitmesi planlanan ilk teleferik hattının da Zincirlikuyu’dan başlamasına karar verildi. Zincirlikuyu, Altunizade, Çamlıca arasında olacak 8 km’lik bu proje 2015’te hizmete açılacak. Belediye ayrıca 3 kilometrelik Eyüp-Sütlüce arasında Haliç’e teleferik hattı yapmayı da planlıyor. Bu hatlar tamamlandığında İstanbul’da Maçka ve Eyüp’teki teleferiklere yenileri eklenmiş olacak.

"PENDİK HATTI" 2017'DE GELİYOR

Marmaray projelerine de hız veren belediye, 9 km’lik Sabiha Gökçen Havalimanı-Pendik Marmaray bağlantısını 2017’de hizmete alacak. 3.5 km’lik Ataköy Marmaray-Atatürk Havalimanı Marmaray bağlantısını da yine 2017’te açacak. Belediyenin tramvay projeleri arasında ise 3.5 km’lik Edirnekapı-Vezneciler Tramvay hattı yer alıyor. Hattın tamamlanma tarihi 2018 olarak belirtiliyor.

BEYOĞLU İLE ŞİŞLİ HAVADAN BİRLEŞECEK

Büyükşehir Belediyesi’nin dikkat çeken diğer projelerinden biri ise Havaray hatları. İBB’nin açıkladığı yatırım planına göre, şehrin birçok noktasında hayata geçirilecek Havaray projeleriyle, alternatif ulaşım araçları devreye girecek. Projeler arasında 5.8 km’lik Beyoğlu-Şişli Havaray Hattı, 7.2 km’lik Sefaköy-Kuyumcukent-Havalanı Havaray Hattı ve 5.5 km’lik 4. Levent-Gültepe-Çeliktepe-Levent Havaray Hattı bulunuyor.Avrupa yakası dışında Anadolu yakasında da Havaray projeleri yer alıyor. Buna göre, Kartal-D/100 yoluna 3 km’lik Havaray Hattı yapılacak.

Ayrıca, 7.7 km’lik Sabiha Gökçen Havaalanı-Formula Havaray Hattı ve 3.6 km’lik Maltepe-Başıbüyük Havaray Hattı bulunuyor. 11.1 km’lik Ataşehir-Ümraniye Havaray Hattı da projeler arasında yer alıyor. Bu hattın 2023’te tamamlanması planlanıyor.

YENİ 'METRO' HATTI YOLLARDA

İBB aynı zamanda yeni metro projeleri geliştirmeye devam ediyor. Bu kapsamda Anadolu yakasının ilk metrosu Kadıköy-Kartal hattını hizmete açan belediye, ikinci metro olan 20 km’lik Üsküdar-Sancaktepe metrosunu ise 2015’te hizmete sokacak. Ayrıca metro hattının uzatılmasını amaçlayan 4.5 km’lik Kartal-Kaynarca metrosu da yine 2015’te tamamlanacak.

3.55 km’lik Şişhane-Haliç Metro Köprüsü-Yenikapı Hattı 2013 sonunda açılacak. 0.7 km’lik Yenikapı-Aksaray Raylı Sistem Hattı ise 2014’te hizmete alınacak. Ayrıca 3.3 km’lik Levent-Rumeli Hisarüstü Mini Metrosu’nun inşaatına başlayan belediye, bu metroyu ise 2015’te bitirecek. 3 km’lik Başakşehir 4-Kayabaşı metrosu da 2018 yılında açılacak.

33 km’lik Halkalı-Olimpiyat-3. Havaalanı metrosu 2018’de yapılacak. Bağcılar-Halkalı arasındaki 9.4 km’lik Hafif Metro 2020 yılında bitirilecek. 15 km’lik Başakşehir-Kayabaşı-Olimpiyat Köyü arasında yapılacak Raylı Sistem Hattı 2018’de ve 12.5 km’lik Bağcılar-Esenyurt Raylı Sistem Hattı ise 2022 yılında hizmete alınacak.

BAKIRKÖY COŞACAK

Belediyenin yeni projeleri arasında özellikle Bakırköy’deki gelişmeler dikkat çekiyor. Buna göre planlar arasında 25 km’lik Bakırköy-Esenyurt Metro Hattı bulunuyor. Hattın güzergâhları arasında Bahçelievler, Küçükçekmece, Avcılar ve Beylikdüzü yer alıyor. Hattın inşaatına 2013’te başlanacakken, 2017 yılında tamamlanması planlanıyor.

9 km’lik Bakırköy(İDO)-Bahçelievler-Bağcılar Hattı ise 2017’de açılacak. 7 km’lik Yenikapı-Bakırköy Metro Hattı ise 2018’te tamamlanacak.

Belediye, farklı ilçelerde de metro çalışmalarına hız verdi. Buna göre, 8 Ekim’de ihalesinin yapılması planlanan 18 km’lik Mecidiyeköy-Mahmutbey Hattı 2017’de tamamlanacak. Ayrıca 6.5 km’lik Kabataş-Mecidiyeköy Metro’su 2019’da açılacak.

13 km’lik Ataköy-İkitelli Hafif Metrosu 2020’de açılacak.

Milliyet
 

mdkbet

Profesör
Katılım
13 Kas 2006
Mesajlar
2,520
Puanları
48
projeler gelmeye başladı
av sezonu açıldı:)
 

Nemre

Profesör
Katılım
26 Nis 2011
Mesajlar
2,583
Puanları
38
Balık sezonu açılmıştı zaten eylülde.şimdi avlanma zamanı.Oltalar salınmaya ağlar serilmeye başladı.Hayırlı işler Devletüm.
 

EropaKING

Profesör
Katılım
29 Tem 2009
Mesajlar
1,656
Puanları
0
Ne de olsa BELEDİYE hiç çalışmıyor değil mi...Ondan göstermelik işler yapmaları gerekiyor seçim vaktine yaklaşırken..

Haliç'i b*k götürüyor, Sahillerde park falan da yok, yollar yapılmamış, ışıklarımız hep sönük, çöplerimiz de toplanmıyor zaten..
Ayrıca metrobüs diye birşey yok, yeni metro hatlarımız da açılmadı... Çünkü İstanbul belediyesi çalışmıyor.. Ama sweçim vakti gelince göstermelik bir kaç dandik proje ortaya atmaları gerekiyor..

Yahu Birşeyleri eleştirirken biraz İNSAF ve VİCDANla da eleştiri yapmak lazım.. Muhalefet yapmak ayrı komik duruma düşmek ayrı.. Bir tane adam gibi belediyecilik anlayışına sahip birini çıkaraydınız da sizde biraz AVA ÇIKABİLSEYDİNİZ...

Balıkmışta, Avmışta, Sezonmuş...

Ben 30 senedir Küçükçekmece de yaşıyorum. Ve bu 50 yıldır Çekmece belediyesinin başındaki Malum Şahsiyetler 1 çivi çakmamışlar. Ama şu an gidin de bakın bakalım son iki dönemde Belediye seçimlerini kazanan AZİZ YENİAY neler neler yapmış..

Adamlar parayı cebe atıyor mu?.. MUHAKKAK..
İhaleleri kendi adamlarına veriyorlar mı?..BÜYÜK BİR İHTİMALLE..
Ama her ne olursa HİZMET ediyorlar mı.. KESİNLİKLE..

Hizmet yapan bir muhalefet belediyesi görene kadar boş konuşmalardan uzak durmak en iyisi.. HANGİ BELEDİYELERİN NE KADAR ÇALIŞTIKLARI HEPİMİZ MALUMU.. O yüzden istediğimiz kadar av da desek koyun da desek millet yerel seçimlerde HİZMETE BAKMALI.. Boş laflara değil.. Gördüğümüz kadarıyla bu adamların projeleri genelde BOŞ LAFLA Kalmıyor... Öyle ya da böyle yapılıyor..

Muhalefet bu adamları durdurmak istiyorsa B*k atmak yerine İŞ İCRAAT FAALİYET yapacak... Çözüm bu kadar basit..
 

XAFER37

Profesör
Katılım
17 Kas 2011
Mesajlar
1,333
Puanları
38
Seçim yatırımı olsun olmasın sonunda bittğimde işimize yarıyacak, güzel olacak.
 

IThelp

Profesör
Katılım
11 Nis 2011
Mesajlar
4,318
Puanları
0
Arkadaşlar AKP'li değilim Hata sevmem ama lakin AKP politika ve siyaset de beceriksiz olsalarda ama Belediyeciliği Hepsinden bin kat iyi kimse AKP'nin Belediyeciliğine laf söylemesin o konuda cok başarılılar.
 

7.43

Dekan
Katılım
11 Haz 2008
Mesajlar
8,974
Puanları
83
Muhalefet bu adamları durdurmak istiyorsa B*k atmak yerine İŞ İCRAAT FAALİYET yapacak... Çözüm bu kadar basit..
Buna yürekten katıldım. Üstelik yıllarca milletin manevî değerlerini hiçe saydılar ve geldikleri nokta ortada. Tabiî şimdikiler de millî değerleri "ayaklar altına" alıyor.
 
Üst
stat counter