İyi bir hacker hangi dili kullanır?

Şu anda konuyu okuyanlar (Üyeler: 1, Ziyaretçi & Botlar: 0)

unmedico

Doçent
iyi bir hackerın dil bağımlılığı yoktur her dil aynıdır az çok.Dilin mantığını öğrenir ve asla öğrenmekten vazgeçmez..

S

SDN Okuru

SDN Okuru
kardeşim c dili başlangıç dili olur mu ya :D
php bir betik dilidir

S

SDN Okuru

SDN Okuru
ıyı bır bılgısayar programcı olmak ve guvenlık acıklarını elde etmek ıstıyorsan
once acık bulacagın kodlamının kodunu bılmen daha sonrada
bu kodun nasıl yazıldıgını bılmen gerekır
sıstem sızmak ıcın algorıtmasını bılmen gerekıyor algorıtma da kısıye gore duzenlene bılır bunun ıcınde sıstemı ıyı tanıman
veya ıyıce arastırman gerekıyor
sana su sekılde bır ornek vereyım ıyı bır hacker nasıl olur en azından ornek olsun elınde
varsayımlardan yola cıkalım bır bılgısayara gırmek ıstıyorsun yada bır kac bılgısayara gırmek ıstıyorsun farketmez
kıtlen meraklı bır kıtle ve hacker olmak ıstıyor sende bır program yazıyorsun ve bu program client olarak ınternet uzerınden ag baglantısı kuruyor ve sen bunu msn patlatıcı veya facebook kırıcı dıye kıtleye yayıyorsun
dırek vay dıyorlar ve senın yazmıs oldugun client dosyasını bılgısayarlarına ındırıyorlar
ve sende client dosyalarını ındırenlerın bılgısayarına gırıyorsun ıste bu bır mantık

ne yaptık burda ?
hacker olmaya calısanlara yonelık bır saldırı duzenledık ve kısısel verılerıne sızmıs olduk
ıste hacker olmak ıstıyorsan once sıstemı arastırmalı daha sonra kıtleyı arastırmalı ve en son olarakda mantık yuruterek
kıtleye saldırı duzenlemelısın
beyaz veya sıyah secım sana kalmıstır... once herkes saldırı amaclı baslar daha sonra guvenlıge doner olay

ama hacker hacker dır amacın ne olursa olsun dogru yoldan sasma....

yontemler kısmına gelınce bır cok yontem ıle kısısel verılere sıza bılırsın kısının maıl adresını alabılırsın vs vs vs vs
ne yapmak ıstedıgını bılmen sart ama

golevez

Üyecik
çok aydınlatmalık bir olay yok arkadaşlar. Olay programlama dilinden ziyade işletim sistemine hakimiyette. Programlama işin küçük kısmı. DDOS atacaksanız yazarsınız program ama bunun için dil çok büyük önemde değil. Zira DDOS da hacking değil :)

Demem o ki bu iş öyle forum köşelerindeki iki kıçı kırık uygulama ile olan işler değil. Disiplinli, ve sabırlı incelemelerin sonucu.
Galiba forumdaki hackeri yakaladık arkadaşlar :)

S

SDN Okuru

SDN Okuru
Bu varsayımının gerçek olması için tüm üyelerin Hacker olmadığını tek tek ispatlaman gerekir.
Kimse çıkıp da zaten ben Hackerım demez, kendini ifşa etmez meraklanma :D
Sen Kendini ifsa etmissin ama , burada hacker yok denince hemen balik gibi atlayip cevap yazmissin :)

golevez

Üyecik
şu bilgisayar sistemleri kendi dilimizde olsa neler yaparız da biz Türkler. Bilgisayar ile ilgili herşeyden biraz anlıyorum ama şu programcılığı bir türlü çözemedim gitti.
http://www.mavi1.org/videolar.htm

soruyu soran arkadaş da şu videoları izlesin. birçok program birçok yöntem kullanıldığını hemen anlayacaktır.

S

SDN Okuru

SDN Okuru
Hacker Olmak İcin olaylara farklı acıdan bakmak gerekir yani farklı farklı diller bilmeli öncelıkle programalama mantıgını öğreniniz sonra her dil kolay gelıcekdir. 1 ve 2. sv diller dışında. C#, JavaScript, Pyton, php vb. diller bilmeniz yetmiyor yanı sıra Veritabanı programcılıgı ve İşletim Sistemlerini İyi Bilmeniz Gerekir... ve gelelim zor ve zevkli olan dillere ''Assembly ve Fortran'' Asembly: Direk İşlemciye Hitap Eden ve küçük boyutlarda virüs oluşturabilirsin. Fortran: Diyer Dillere Ağır Basan MATEMATİK'sel İşlemleri ile İleri Seviye Güvenlik duvarları oluşturmaya veya şifrelerini kırmaya yarıyabilir.

_X_

Tüm Hakları Yalnızlığıma Aittir!
Güzel Bi Konu
ve Güzel Bi Tartışma Paylaşma Olmuş
Her Yorum Birbirinden Güzel ve Orjinal Espriler Çıkmış.
Bana Kalırsa Önce
C++ Öğren Ardından VBasic'e Geç
Php'nin Suyunu Çıkar
Zamanla İhtiyaç Duyman Gerekenleri
Kendinde Görecek ve Yöneleceksin.
Ama Belirttiğin Gibi İngilizcenin Olmamasından Ötürü
Orta Seviyeyi Aşacak Düzeyde İngilizceni Geliştir.

MasterFather

Profesör
:D güzel bir dil kullanır.diye espri yapacaktım vazgeçtim.şaka bir yana kullandığı dilin önemi yok.

ibo5151

Asistan
ben kendimi ifşa ediyorum , itiraf ediyorum ben hackerim :D

S

SDN Okuru

SDN Okuru
Neden herkes hep iyi hekırları örnek alıyor. kötü hekırların başı kelmi ? onlarda anılmak isterler elbette.

Uzun zaman önceleri C ve Lisp başa baş gidermiş tercih konusunda. Sonra Kevin Mitnick yakalanmış ve sorgulamasında Perl tercih ettiğini itiraf etmiş. Bütün Hekır özentileri bir süre Perl Amblemli ve Hacker yazılı T-Shirt'ler ile dolaşıp durmuşlar. Bana da birileri bir kaç kez şifreli mesaj göndermişlerdi. Mesajlardanda virüs çıkmıştı ve vb ile ilgili dll hatası vermişlerdi. ben sıradan bir vatandaşım ve bana kimse özenmiyor. Ama bazen özentilerin kuyruklarına basmak gibi bir kötü alışkanlığım var, ve onlarda bana kalıptan yapma virüsler gönderebiliyorlar. Benim tercihim Basic. Henüz öğrenme aşamasındayım. Bazen çok sıkıcı olabiliyor, bazende eğlenceli. Bir şeylere özenmek, bana şimdiye kadar hiç bir şey kazanmadı. 70 li yıllarda Batılılar bir karakter bunalımına girmişlerdi ve herkes kendi kimliğini arama çabasına katılmıştı. Hindu felsefesi Batıyı ele geçirmişti. Onlar kimliklerini bulamadılar. Sadece saçmaladılar durdular ve fıkra konusu oldular. Kimlikbunalımı kötü bir şey. Herkes birisi olmak ister, ama hiç kimse kendi olmak istemek. Çünkü kendisini değersiz ve önemsizmiş gibi algılar. Sizlerde sanırım hekır olmak istiyorsunuz.

phpdjango

Üyecik
fazla söze gerek yok. deep web. dark web. bu internet aleminin yeraltı dünyasıdır. burada gerçek kiralık hacker lar
assembly dili uzmanları . . hacklenen server dökümanları. banka kredi kartı bilgi satışları. yalnız .com. yada diğer uzantılı siteler yoktur burada seviye seviyedir. ulaşılması güçtür sitelere. .union uzantılıdır. bu yazdıklarım sadece bir kaçıdir. devlet bilgileri casus lar kiralık katiller. uyuşturucu satışı siteleri. ne ararsanız var . BİRİ GERÇEK HACKER MI dedi. işte burası dibi olmayan bir kuyu. sadece tor isimli browser ı indirmeniz kurmanız. ve ondan sonra union uzanlıtı sitelerin listesini bulmanız lazım. birde bu sitelerin anlık adresleri değişenleri var. üye olursan bir kere sonra sana mail atıyolar adreslerini. hackerlerin yada programlama dökümanları nın sığınak yeridir .
programlama öğrenmek isteyen arkadaşlar. burası derya dır . 8 senedir profesyonel programcı olarak çalışıyorum. pic için assembly dos unix platformu c c++ c# java python yeteri kadar biliyorum.
HACK YAPMAK KIRMAK İSTEDİĞİN SİTEMİN AÇIĞINI BULABİLMEN İÇİN O SİSTEMİN YAZILDIĞI YAZILIM DİLİNİ ÇOK İYİ BİLMEN GEREKİYOR. örnek bir bigisayarın işlemcisini hack leyeceksin . bunun için assembly uzmanı olman yeterlidir. işlemciye direk hükmedersin bu da senden önce yazılan yazılım kaldırıp senin yazılımını oraya kurman demektir. assembly candır. cana giden damardır. o damardan her türlü girebilirsin.

Toughwolf

Asistan
Oncelikle hacker ile ne kastettigini soylemen gerekiyor. Bilgisayar dunyasinin disindaki kisiler icin hacker kelimesi elektronik saldirganlari ifade etmek icin kullaniliyor. Ancak sektor icinde, bir sorunu hizli bir sekilde genelde dolayli yollarla cozenler icin kullaniliyor. Facebookun ve Googlein kendi yazilimcilarina hacker demesinin, hackathon yarismalarinin ismindeki hackin sebebi de bu.

Sordugun sorunun cevabina gelirsek, bir hacker ya en iyi bildigi dili ya da belli bir durum icin kullanilabilecek en iyi dili kullanir.

Ornek vermek gerekirse, (Ilgi alaninin Black ve White hackerlar oldugunu varsayarak) bir network saldirisi yapmak istediginde acik portlari test etmek istersin. Bu konuda en ideali scripting dilleridir. Pyton veya Perl ile hizli bir sekilde otomasyon kodlari yazabilirsin. Bir agi sniff edeceksen C/C++, Java, C#, VB vs. kullanabilirsin. Saldirdigin bir web sitesi ise XSS icin javascript, Sql injection icin sql, web sitesinin kodlandigi dile gore PHP, ASP, ASP.NET, Java kullanabilirsin. Kisacasi kullanilacak dil sisteme, zevke ve ihtiyaca gore degisir.

Onceden belirttigim gibi, hacker bir sorunu hizli bir sekilde cozen kisiye denir. Black hacker icin sorun sisteme ulasamama iken, White hacker icin birisinin sisteme ulasabilir olmasidir. Bir sistemin genelde en zayif halkasi insandir(kullanicilardir). Eger kullanici isletim sistemi veya yazilim updatelerini yapmadiysa bu aciklardan sisteme girebilirsin.

Kullanicilar genelde ayni sifreleri kullanirlar. Eger hacklenmis veri tabanlarinda benzer kullanici adi veya email varsa bunlari deneyerek kullanicinin hesabina erisilebilir. Veya daha basiti kullanicinin internette paylastigi diger bilgilerle sifresi genelde baglantilidir. Bunlar ve bunlarin kombinasyonlari kullanarak sisteme erisilebilir. Bu sosyal muhendilik calismalari cok az veya kod yazilmadan da sisteme erisimi saglayabilir.

Black hackerlarin yaptigi herseyi white hackerlarin da dusunmesi gerekir ki, bu konuda koruma saglayabilsinler.

Can-K.

Doçent
Neyi hackleyeceksin o önemli.

İnternetle ilgili ise html,php gibi diller.Normal bilgisayar ise assembly , c gibi diller.Dikkatinizi çekerim Windows vs. sistemler bu dillerle yazılıyor.

stat counter