İyi bir hacker hangi dili kullanır?

Şu anda konuyu okuyanlar (Üyeler: 1, Ziyaretçi & Botlar: 0)


eronis

Dekan
Yasaklı
Onursal Üye
Katılım
25 Mar 2016
Mesajlar
5,466
Puanları
113
Konum
üeiü
Açıkçası programlama konusunda uzman değilim ama bence bir hacker'ın önce algoritma ve veri yapıları konusunda çok iyi bir algısı olmalı. Bunlar olduktan sonra dil farketmez. Sadece bir dilin kütüphanelerini öğrenmesi, keşfetmesi ona yetecektir. Ayrıca ne yapacağı, neyi değiştireceğine göre de farklı bir dil kullanmak isteyebilir. Kısaca kod hakkında, dil hakkında değil, bunlar hakkında endişelenir iyi bir hacker.
--- Gönderi Güncellendi ---
Eğer çok spesifik olmamı istiyorsan belki makine diline çok yakın olduğu için C diyebilirim ?
 

eronis

Dekan
Yasaklı
Onursal Üye
Katılım
25 Mar 2016
Mesajlar
5,466
Puanları
113
Konum
üeiü
@erkankarabulut
Adamlar Assembly dili ile sadece kendini çoğaltan bir virüs yazıyorlar, bu virüs sadece kendini flash belleklere kopyalıyor. Kaspersky falan antivirüs şirketleri bakıyorlar ama ciddi bir şey değil, sadece kendini çoğaltıyor. Zararlı bir etki göstermiyor diye hiçbirşey yapmıyorlar. Bir gün iranda bir nükleer silah araştırması yapan bir tesise bulaşıyor. Bu tesis internete tamamen kendini kapatmış ve çalışanlardan birisi flash'ını taktığı anda bütün araştırma verileri silinmiş. Aslında sadece o tip sistemleri hedef alan bir virüs yazmışlar ve antivirüs şirketi zararlı olmadığını düşündüğü için bu virüs ile ilgili hiçbirşey yapmadığı için araştırma verilerinin hepsi saniyeler içinde silinmiş. Assembly bilmenin yararları :D
 

MrtAltg

Dekan
Onursal Üye
Katılım
22 Şub 2007
Mesajlar
5,859
Puanları
113
1971'de John T. Draper isimli bir Vietnam gazisi Cap'n Crunch mısır gevreği kutularından çıkan düdüğün tam 2600 mHz'lik bir ses çıkardığını keşfediyor. Draper bu gevreğin tadını seviyor muydu bilinmez ama hediye olarak verilen düdükten çok memnun kaldığına eminiz. Draper böylece Amerikan telefon şirketi AT&T'nin sistemlerine girmeyi başardı. Düdüğü bir telefon kulübesinde ahizeye öttürdüğünüzde makine ya da santral bir çeyreklik attığınızı zannediyor ve bedava konuşabiliyorsunuz.
programlama bilgisi ? =sıfır
algoritma ? =sıfır
ama sonuç bir şekilde hackleme olayı varınsiz bakın gerisine
 

penguin

Profesör
Katılım
11 Haz 2009
Mesajlar
3,505
Puanları
63
Konum
Noname
Herkes değişik cevaplar vermiş. Bende öyle yapayım. İyi bir hacker matematik dili kullanır.
 

mirinkirin

Doçent
Katılım
4 Tem 2016
Mesajlar
714
Puanları
63
Konum
Gitti
59 bin tıklanma almış konu vay be:)
Usta bir hırsız en iyi nasıl çalar ?
Usta bir yalancı nasıl yalan söyler ?
 

Tubicaliskan

Asistan
Katılım
27 Haz 2016
Mesajlar
418
Puanları
43
Konum
Gotham
İlk birkaç sayfayı okudum ama ne yazık ki kayda değer pek cevap yok. Bir hacker olsaydınız bu soruyu sormazdınız. Hackerlik da sadece programlama değildir. Arkadaşın dediği gibi amaç dışı kullanmadır. Bunu ister programlama ile yaparsınız ister elektronik olarak. Yani her konuda kendini geliştirmen gerek.
 

Skyl3rd

Üyecik
Katılım
1 Kas 2017
Mesajlar
1
Puanları
1
Konum
Istanbul
Eğer sorun hala geçerliyse,
Hackerın anlamı sisteme veya kişilere zarar veren değildir. milletimizde hacker denilince orayı kıran burayı uçuran kişi canlanır aklında bi kaç arkadaş Assembly önermiş hem çok eski bir dil hemde öğrenilmesi aşırı zor bi insan 4. veya 5. öğreneceği dilde seçmesi bence doğrudur hem kaynakda bol değil.benim önerim yeni,hızlı bol kaynaklı Python dur hem hacking alanında yardımcı olur hemde web programlama ve oyun programlamada bile :D sıralayayım sana öğrenmende fayda sağlayacak dilleri.
*Python
*Php
*Html(html iyi çalışırsan 1 haftada çözersin)
*Java
*C++
bence bu diller sana yeterli olacaktır eğer web ile ilgilenmeyeceksen php html boşver yerine başka bişey koy önemli olan çok fazla dil bilmek değil bildiğin dili çok iyi kullanmak :) sana önerim dillere başlamadan önce hack toollarını öğrenmen metasploit,nmap vs (metasploit ruby ile nmap python ile kodlanmıştır.)
web dilleride önemli fake sayfa yapman için fake sayfa diyip geçme kimler düşüyor oltaya...
 

errno

Doçent
Yasaklı
Katılım
17 Tem 2016
Mesajlar
700
Puanları
93
Konum
Münster
Merhaba,

eskiden beri bu böyle arkadaşlar. "Ethical Hacker" sertifikası aldınız diye iyi hacker ilan edilmiyorsunuz. Sadece zarar veren cinsten olmadığınızı belgeliyorsunuz. Bunu da yutan olursa sizi işe alır. Alır da 24 saat gözetlenirsiniz..

Hacker tarihçesine girmeyeceğim ama aklamaya da çalışmayın lütfen. Duyanda nmap'i aşk portalı zanneder.. nmap ile ne yapılıyor sorması ayıp ? Çiçek mi dağıtıyor bu program ? Bir bakın bakalım kimler neler yapmış ve de yapıyor. Ayrıca bir insan "Güvenlik testi" yapmak yerine, neden "Hack" yapar ? Ve neden bu ismi kullanır ?..

Bunun iyi olan kısmını arıyorsanız "Güvenlik testleri" adlı konulara bakın. Güvenlik programlarının programlanma yapısına bakın.

Assembly ayrıca eski bir değildir. Assembly son derece güncel ve %100 etkilidir. Siz bilmiyorsunuz diye Assembly eski ve zor değildir.

Saygılarımla
 

Sourena

Doçent
Katılım
13 Ağu 2016
Mesajlar
880
Puanları
43
Konum
Unkown
Bazıları gerçekten komik daha programlama dili hakkında en ufak bilgisi olmayanlar burada boş boş konuşuyor..
- Web Programlama Dilleri Öğrenin:
 • Asp.net Öğrenin
 • Php Öğrenin
 • Html Öğrenin

2- Programlama Dilleri Öğrenin:
 • Delphi Öğrenin
 • C++/C Öğrenin
 • Java Öğrenin
 • Visual Basic Öğrenin
 • C# Öğrenin
 • Assembly Öğrenin


3- Web Sitesi Açıkları Öğrenin:
 • Temel Website Mantığı // Açıklar // Korunma Yolları // Dizin İşlemleri // Sesli Anlatım | THT|
 • Xss Öğrenin
 • Sql Öğrenin
 • Shell Basmayı ve İndex Atmayı Öğrenin
 • Bu Bölümü Takip Edin
 • Brute Force Öğrenin
 • Rfı Öğrenin
 • Lfı Öğrenin


4- Sosyal Mühendislik Öğrenin:
 • İkna Etmeyi Öğrenin
 • Sosyal Mühendislik Terimlerini Öğrenin
 • Duygusallık

5- Virüs Öğrenin:
 • Rat (Trojan) Nedir ?
 • Keylogger Nedir ?
 • Virüsler Hakkında Bilgi Edinin
Kısacası bol bol araştırıp öğrenin zaten siz öğrenmeye başlayınca sanal dünyayı çok farklı görüyorsunuz emin olun...
Sorunun cevabı ise en çok kullanıldığı dil pythondur.. Ve anonymous diye tanılan en büyük hacker grubu bunun gibi diller kullanmaktadır ve herkesin harcı değildir..

Ve bir önemli bilgi daha vereyim anonymous 2012-2013'de grubun asıl siteleri hackleyen yani gurubun ana beyni kısacası en bilgili kişileri yakalanmıştır..

Anonymous Official

Bu gördüğünüz anonymousun sayfası değildir ki anoymousun bir sayfası yoktu. DİKKAT EDER iseniz 2012 de youtube safyasının açıldığını görürsünüz.. Biraz önce dediğim gibi 2012 de grubun asıl kişileri yakalandıktan sonra kurulan bir sayfa.. Ve size tek soru soruyorum bankaları alt üst eden bir ton hack eylemi olan bir grup 3 .5 dolara maske satar mı sayfasından? Abone ol gibi çocukca bir şey koyar mı? İŞTE BURADAN DA GERÇEK ANONYMOUS OLMADIĞINI anlayabiliriz. o gerçek iyi insanlar hapiste... Hak için HACK yapanlar hapiste..

Zamanında birbirlerine destek veren en iyi gruplar : Redhack & Anonymous
 
Son düzenleme:
Üst
stat counter