Joomla 1.7 Beta 1

Şu anda konuyu okuyanlar (Üyeler: 1, Ziyaretçi & Botlar: 0)


kobenes

Üyecik
Katılım
16 Şub 2009
Mesajlar
80
Puanları
0
Joomla geliştiricileri Joomla 1.7 Beta 1 sürümünü bugün itibariyle yayınladılar. Joomla 1.6'nın yayınlanmasından sonra 6 ay geçti ve bu bundan sonra 6 ayda bir yayınlanacak olan ana sürümlerin ilki olarak yayınlandı. Bu sürümle birlikte artık Joomla 1.7'yi daha geniş manada tecrübe edebilir ve test edebilirsiniz, fakat henüz Beta aşamasında olduğu için halka açık sitelerinizde kullanmanız tavsiye edilmez...

Bu Sürüm Ne İçin?
  • Son sürüm yayınlanmadan önce, geliştiriciler ve site yöneticileri bu sürümü test ederek, gerek eklentiler açısından gerekse genel manada sistemi test edip sorunları ve problemleri raporlayabilecekler.
  • Mevcut gelişim sürecinin (sürüm geliştirme ve yayınlama süreci) hızlı bir şekilde geliştiğinin farkındalığını oluşturmak
  • Joomla 1.6.4 sürümünden Joomla 1.7.0 sürümüne göç (migrate) sürecinin test edilebilir olması ve olası sorunların tespiti
Bu Sürüm Ne İçin Değil?
Bu sürüm henüz Beta aşamasındadır bu nedenle halka açık sitelerde kullaınlması kesinlikle tavsiye edilmez! Sadece test amaçlı kullanılmalıdır.

Son (kararlı - stable) Sürüm Ne Zaman Gelecek?
Joomla 1.7 genel yani kararlı sürümü 19 Temmuz 2011 tarihinde yayınlanması planlanmaktadır. Bu tarihten sonraki kilometre taşları:
- 10 Ağustos: Joomla 1.6 misyonunu tamamlayacak ve bu tarihten sonra desteklenmeyecektir!
- Ocak 2012 Joomla'nın sonraki sürümü yayınlanacak
- Nisan 2012 Joomla 1.5 misyonunu ve ömrünü tamamlayacak

Bu süreçler gönüllü çalışanlar ve destekçiler tarafından gerçekleştirildiği için bu tarihlerde oynamalar olabileceğini lütfen gözardı etmeyiniz...

Joomla 1.7'ye Nasıl Güncelleme ve Göç Yapabilirim:
Joomla 1.6.4 sürümünden Joomla 1.7 sürümüne göç işlemini gerçekleştirmek oldukça kolay olacak. Fakat bu konudaki geniş bilgi ve yöntemler Joomla 1.7.0 sürümü ile birlikte açıklanacak.

Fakat Joomla 1.5 sürümünden Joomla 1.7 sürümüne geçiş yapmak istiyorsanız bu durumda hala jUpgrade eklentisini kullanarak 1.5 sitenizi 1.7 sürümüne göç (migrate) etmeniz gerekecektir.

Joomla 1.6'ya Ne Olacak?
Joomla 1.6 sürümlerinden Joomla 1.7 sürümlerine direkt güncelleme olanağı mevcut. Joomla 1.7 sürümünün yayınlanmasından 1 ay sonrasına kadar Joomla 1.6 sürümü kritik ve önemli açıklar için desteklenecek, fakat bu 1 aylık periyottan sonra Joomla 1.6 devri tamamen kapanacak. Yani bu dönemden sonra sadece Joomla 1.5 ve Joomla 1.7 sürümleri indirilebilir ve desteklenir durumda olacak.

Joomla 1.7
 
Üst
stat counter