Kamerama akü bağlamak istiyorum, yardım edin.

Şu anda konuyu okuyanlar (Üyeler: 1, Ziyaretçi & Botlar: 0)

Göktuğ Soyer

Üyecik
Arkadaşlar merhaba. Benim Black Magic Pocket kameram var yanında gelen bataryası 800 mAh olduğu için 10 dakika ancak çekim yapabiliyorum. Bende elektronikçiden bir akü aldım ve araya bir bağlantı kablosu yaptırdım. Kamera 12V girişli. Akü de 12V çıkışlı. Yalnız şöyle bir sıkıntı var;
Aküyü tam kapasite şarj edip hemen makineye takınca kamera çalışıyor. Ama akü tamamen şarjı dolu halde bir iki gün bekleyince aynı kamerayı çalıştırmıyor. Araya bir devre mi lazım? Ya da akü mü bozuk? Sıkıntı nedir arkadaşlar yardımcı olursanız sevinirim. Ya da belki şarj aletinin gücü uyuşmuyordur bilmiyorum. Bu yüzden şarj aletinin değerlerini, bağlantı kablosunu ve akü değerlerinin fotoğraflarını çektim. Aşağıdan bakabilirsiniz.
IMG_0666.jpg
IMG_0667.jpg
IMG_0663.jpg
IMG_0665.jpg

orcnd

Dekan
akü boştayken ucuna birşey bağlı değilse ve yinede boşalıyorsa akü bozuk demektir.

800 mah pille 10 dakika çekebiliyorsan bu akü full durumda iken 87.5 dk çekim süresi vermesi gerekiyor.
hiçbir zaman full dolmaz bunlar en az 60 dk süre verir en kötü halde bile.
kendi kendilerine de kısa sürede boşalmazlar.

Göktuğ Soyer

Üyecik
Şarjda bir sıkıntı yoksa ve dediğiniz gibi bir süre çalışması lazım geliyorsa dediğiniz gibi akü bozuk demektir.
Peki akü durduğu yerde akımın düşmesi, ya da enerjinin dalgalanması gibi bir durum söz konusu olur mu? Makineye aküyü direkt bu şekilde bağlamam makineme zarar verir mi?

stat counter