Klima Tavsiyesi

Şu anda konuyu okuyanlar (Üyeler: 1, Ziyaretçi & Botlar: 0)

9köy

Asistan
Samsung iyidir.

Samsung serisine bakmanızı öneririm,ben hayatım boyunca telefon,televizyon hep Samsung kullandık ve sıkıntı olmadı.

Şunları inceleyin bütçenize uygun olanları var.

http://www.netteenucuz.com/?kategori-30-KLiMA.html=&mrk=3&cid=30&typ=&brw=&src=&stock=&kactane=21&gclid=CLH28YGAtbMCFUpd3godb3oALQ

Regal'de olabilir,araştırırsanız.
liveru dostum, samsung iyidir ama dünyadaki yüksek cop li klimalarını getirmiyor ve türkiyede oturmuş değil. türkiyedeki ürnlerde fena değil diyor kliamcı arkadaşlar ama servis durumu çok kötü.

regal ve vesteli kesinlikle tavsiye etmem arçelik alırm gene yanaşmam bu vestel grubuna.

Mat35

Asistan
Benim bir Atasözüm var can da bu sıralarda kullanıyor :biggrin: Her marka herşeyi yapamaz.

sebastiantr

Profesör
Yuh arkadaş takım tutar gibi çok biliyormuşcasına yok Mitsubişi bu işin piri, yok Daikin in üstüne yok.

Parasını sizmi vereceksiniz?

Evet Daikin Mitsubişi bu işlerin piri ama fiyatları ortada senede kaç gün kullanacaksınız ki o paraları vereceksiniz?
Tabi para kendi ceplerinden çıkmayınca tavsiye de kolay oluyor.

Bu konuda donanım haber forumlarda çok bilgili vatandaşlar mevcut.
Eğer almadıysanız ve halen almak niyetindeyseniz. Uygun fiyat kategorisinde sizin bütçenizde alacağınız en iyi markalar;
Zibro (japon malıdır, ben almadığıma bin pişmanım)
Midea
Gree
Uğur (yerli malı servis avantajı da vardır).

Onun dışındaki klimalara hiç bakma derim.
Vestel, Arçelik, Beko, LG evine bile sokma.

Samsung alınabilir ama İstanbul da servis çiledir. Yazın bir klima kurmaya 35 gün sonraya gün veriyorlar ve o gün gelirler mi? Allah büyüktür.
Baymak Elite görüntü olarak iyi ben kullanıyorum, ama ucuz etin yahnisi yavan olur. Servisi de eh işte...

Ek not: Kalitesiz markaların sakın inverter serisi klimalarına para falan vermeyin yazık günah.

Jomolocco

Doçent
Yuh arkadaş takım tutar gibi çok biliyormuşcasına yok Mitsubişi bu işin piri, yok Daikin in üstüne yok.

Parasını sizmi vereceksiniz?

Evet Daikin Mitsubişi bu işlerin piri ama fiyatları ortada senede kaç gün kullanacaksınız ki o paraları vereceksiniz?
Tabi para kendi ceplerinden çıkmayınca tavsiye de kolay oluyor.

Bu konuda donanım haber forumlarda çok bilgili vatandaşlar mevcut.
Eğer almadıysanız ve halen almak niyetindeyseniz. Uygun fiyat kategorisinde sizin bütçenizde alacağınız en iyi markalar;
Zibro (japon malıdır, ben almadığıma bin pişmanım)
Midea
Gree
Uğur (yerli malı servis avantajı da vardır).

Onun dışındaki klimalara hiç bakma derim.
Vestel, Arçelik, Beko, LG evine bile sokma.

Samsung alınabilir ama İstanbul da servis çiledir. Yazın bir klima kurmaya 35 gün sonraya gün veriyorlar ve o gün gelirler mi? Allah büyüktür.
Baymak Elite görüntü olarak iyi ben kullanıyorum, ama ucuz etin yahnisi yavan olur. Servisi de eh işte...

Ek not: Kalitesiz markaların sakın inverter serisi klimalarına para falan vermeyin yazık günah.
guzel aciklamassin eyv ama sonucta bu klima her yil degismiyor kaliteli bir klima alipta onu uzun sure kullanmak varkan adi sani belli olmayan insana guvence vermeyen cogu 1 yil icinde bozulan mala para veresin ?

30 metre kare senin odaya 15.000lik yeter

sebastiantr

Profesör
guzel aciklamassin eyv ama sonucta bu klima her yil degismiyor kaliteli bir klima alipta onu uzun sure kullanmak varkan adi sani belli olmayan insana guvence vermeyen cogu 1 yil icinde bozulan mala para veresin ?
Saydığım markaları tanımaman senle alakalı bir durum. Bu konuda yapabileceğim birşey yok.
Klima konusunda bilgili kime sorarsan sor bu markaları o fiyata daha iyisi yoktur der.

9köy

Asistan
Saydığım markaları tanımaman senle alakalı bir durum. Bu konuda yapabileceğim birşey yok.
Klima konusunda bilgili kime sorarsan sor bu markaları o fiyata daha iyisi yoktur der.
uğru yerli bir markadır. klimalrı mideaya yaptırdığını hatırlıyorum.

zibro evet japon olanlarıda vardır midea ve gree ye yaptırdıklarıda vardır.. rakam olarak haklısınız ama alındımı birkez alınması durumu çok doğru.. birde servis durumu var isterse en iyi klimayı alın servis vakum yapmayıp düzgün kurmayıp anında klimanızın canını okuyabilir bu açıdan. elimizden geldiğince bilgilenmek şart. her şeyin hayırlısı .

Mat35

Asistan
Asıl bunlara paranızı verirken dikkat edin..
Güzel bir uyarı, artık insanlar ben mitsubishi alacağım yada daıkın alacağım diye dolaşıyor.
Ama model bazında aramayı düşünemiyor, artık eskisi gibi ver ordan klima demek için düşünmek lazım.

engerex

Dekan
Yuh arkadaş klimalar artık ısıtmada yapıyormuş. Klima dediğin zaten hem ısıtma hem soğutma yapar. Bunlardan biri eksikse zaten o klima değildir.
Ayrıca yazın veya kışın 4-5 saat kullanmakla inverter almamak arasında bir bağ kuramadım.

Klima alırken COP değerine dikkat edin. Rakam ne kadar yüksekse o kadar iyi. 3-6 arasında değişiyor.

Mat35

Asistan
Inverter klimanın ekonomikliği uzun saatler kullanımla ortaya çıkıyor, aç kapa ile bir fark olamayacağı için ustalar gerek yok diyor.
6 COP değerli klima 5.000 tl civarı.

barbunyaza

Asistan
vestep comfort plus. hem ısıtmada hem sogutmada a sınıfı 15binlik gecen hafta aldım 1200 lira. 30m2 için uygun bence düşünülmesi gerekir.

not vesteli 2 senedir yazlıkta kullanıyorum soğutmasından çok memnunum model aklımda değil ama gri olan zaten tek gri var sanırım.

Makro_24

Üyecik
Selam
Kullanımış olduğunuz mitsubishi inverter klimanın kodunu yazabilir misiniz

9köy

Asistan
Selam
Kullanımış olduğunuz mitsubishi inverter klimanın kodunu yazabilir misiniz

kime sordunuz birader mesajı görmüşken bende yazim dedim bende mitsubishi kullndığım için.

ben mszgc35va mitsubishi electric kullnıyorum. 2007 model. şuan aynı klima mszge35va olarak satışta.

wolkhy1903

Profesör
güncel hadi...sogutma için hangisini önerirsiniz bütçe 1100 tl... ayda maksimum 50 tl yakacak 9-10 saatlik kullanımda...

21olcaybaba21

Doçent
Mitsubishi 2.ise daikin hem ucuz hem iyi bişey istiyosan sigma ama mitsubishi ile yarışamaz bile kesinlikle mitsubishi

stat counter