KMPlayer Adım Adım Kurulum ve Ayarlar

Şu anda konuyu okuyanlar (Üyeler: 1, Ziyaretçi & Botlar: 0)

HRNKC

Profesör
uzay montajı da yapayım mı? :D
:D:D yok yok

yazdığım işlem safhalarını baz alırsan rahat 1-1,5 filmlik süreyi çöpe atarsın... sen k-lite cısın zaten, diğerlerini kurup pc ni çöplük etmene gerek yok... k-lite da birde dxva yı aktifleştirdin mi filmin tadına doyum olmaz :laugh:

Darknes$

$
Onursal Üye
Her Km Player kurduğumda bu konuyu arıyorum :D

topalsolucan

Rektör
geçenlerde km player ın son sürümü için bir konu açılmıştı. bu konuyu onunla birleştirelim. bu başlığı her gördüğümde acaba hangi player diyorum.

overclocking

Üyecik
KMPlayer bence Dünyanın en iyi medya oynatıcısıdır. Dikkat ettiyseniz video oynatıcısı demiyorum.

K-Lite Codec i beğenmeyen yoktur. Eskiden beri Divx işinde olanlar bilirler. K-Lite ın anlamı Kazaa Lite dır.
KMPlayer ın anlamı ise Kazaa Media Player dır. Kalkıp da kimse kusura bakmasın ama KMP ile diğer playerları karşılaştırmayın.
Yanına yaklaşamazlar..

TV Kartınız mı var. Açın KMP yi içeriden BDA TV aç deyin. Tv kartını çalıştırsın. Web kameranız varsa açın KMP yi. WDM TV aç deyin. Webcam i açın, isterseniz kayıt yapın.
Hiç bir oynatıcı KMPlayer ın yapabildiklerini yapamaz. Ayarları iyi yapın. En iyi görüntü kalitesini alırsınız. Benim tavsiyem Modern değil de Klasik temayı seçin.

ramses55

Üyecik
Webtv izlemek için url girdiğimde 80004005 diye bir hata kodu veriyor, http ya da mms hiç bir urlyi açmıyor. Oysa öteki playerlerde (vlc, windows vb.) aynı url ile izleyebiliyorum. Nerede hata yapıyorum? Yardımlarınız için peşinen teşekkürler.

desperado64

Rektör
bunu prog dvb gibi kullanabilirmiyim. kanal araması nasıl yapılıyor acaba?
onu bilmiyorum işte ama WDM/BDA ayarları filan orayı kurcukla derim. Modern temanın altında 1'den 9'a kadar kanal numaraları var. Elimde Tv kartı olmadığı için fazla yardımcı olamayacağım :)

topalsolucan

Rektör
1 saattir wdm ve bda hakkında sıfırdan araştırma yapıyorum. 2-3 siteye üye oldum, sayfalarca yazı okuyup bir kaç da dosya indirip kurdum ama sonuç hala sıfır. ne okuduklarımdan en ufak bir şey anladım, ne de kurduğum dosyaları neden kurduğumu biliyorum. burası neresi, ben kimim :D

neanaok

Üyecik
merhaba arkadaşlar elimde tv ve radio url leri var KMplayer url yazınca mesela mms://95.0.159.138/TV1 bunu nasıl kaydederim oynatma listesine aynı uydu kumandası gibi ismini nasıl degiştirebilirim favorilere nasıl alabilirim istedigim tv kanallarını çok uraştım yapamadım böle secenek varmı bilen varsa bana yardım edebilirmi.

--- Mesaj Güncellendi ---

merhaba arkadaşlar elimde tv ve radio url leri var KMplayer url yazınca mesela mms://95.0.159.138/TV1 bunu nasıl kaydederim oynatma listesine aynı uydu kumandası gibi ismini nasıl degiştirebilirim favorilere nasıl alabilirim istedigim tv kanallarını çok uraştım yapamadım böle secenek varmı bilen varsa bana yardım edebilirmi.

efka_vasi

Asistan
bende kullanıyorum kmplayer ancak haricen codec yükleyip seçtiğim zaman codesiz görüntüden daha bozuk çıkıyor. bende codeği kaldırmak zorunda kalıyorum. bilgisayarımın donanımsal özelliklerinden mi acaba bu durum..

overclocking

Üyecik
Ben yıllardır harici kodekle kullanıyorum. Önce Klite Mega Codec Pack yükle. Sonra KMPlayer kur. Zaten KMPlayer "Kazaa Media Player" demek. Klite Mega Codec'te "Kazaa Lite Mega Codec" demek.
Kendi şeyini niye tanımasın. KMP yi sonra kur. Kodekten sonra...
Önce KMP yü yüklüyorsun. Kurulurken Codec var mı bakıyor. Baktı yok ona göre kuruyor kendisini. Sonra sen üzerine Codec yükleyince KMP nin düzenini bozuyor.
Kodekleri önce yükle ki KMP kurulurken kodeklerin yüklü olduğuna bakıp kurulumunu onu baz alarak yapsın...

stat counter