Kod yazmak için raspberry pi uygun mudur?

Şu anda konuyu okuyanlar (Üyeler: 1, Ziyaretçi & Botlar: 0)

godzilla87

Üyecik
Ben realistim ve ona göre tavsiye veririm.Eğitim gibi önemli şeyleri varken arkadaşımızın hayatını başka hayaller üstüne inşa etmemeliyiz.Ve dediğiniz gibi derslerden arta kalan zaman diye birşey yok.Bu bilgisayar işlerine gömülen insanların derslerinin zayıfladığına birinci elden şahidim var kardeşim gibi.Arkadaşımızın yaşı 14 ve eğitiminin baharında.Bence önemli olan eğitim temelini sağlama oturtması.Herkes olumlu yönden bakıyor.Ya arkadaşımız kodlarla uğraşırken 2-3 yıl süre zarfı sonrasında hevesinden vazgeçerse eğitimindeki boşluğu kim tamamlayacak.Kısacası benim görüşüm bu istesenizde istemesenizde.
realizm dediğin nedir tam olarak? eğitim önemli demişsin de eğitim demek, lisede okutulan dersleri ezberleyip testlerini çözmek mi? bu konu çok uzun tartışılacak mevzu ama yeri burası değil. Bilgisayardan sorun yaşayan kişiler ayırdıkları zamanı gereğinden fazla tutmalarından dolayı.

kaldı ki programcılığın mantığı analitik zeka gerektiren bir şey. problemi anlama, elindeki sınırlı kaynaklarla ona çözüm üretme becerini geliştiren bir şey. bu hayatının her alanında ona fayda sağlayacak bir şey.

eğer kendisine bu alanda bir kariyer yapma niyeti varsa bu yaşta başlamanın çok ama çok avantajını görecek.

ortaokulda bu işlere başlayan arkadaşım var. oyun da oynadı, ders de çalıştı. itü'yü kazandı. 7 senede bitirdi ama bitirdiğinde önemli şirketlerin kendisi ile çalışmak istediği bir yazılımcıydı.

bu çocuk ders çalışacak, üniversite kazanacak, sonra iyi kötü bir işi olacak. sonra ne olacak peki?

murat, aynen devam arkadaşım.

Manchikof

Üyecik
Hocam respberry' n varsa boşver kod yazmayı sunucularla uğraş. Arkadaşım raspberry üzerine sunucu kurdu adam okuldan evini yönetiyordu. Kendini sunucu yönetimi konusunda fena geliştirirsin. Ama sen kod yazacağım diyorsan git normal bir pc bul derim.

Mete Çapar

Üyecik
arkadaşlar ipad alıcam da çok büyük işler yapmasada derleyici bulmam gerekiyor java ve c için ne önerirsiniz

stat counter