Kombi çok geç aralıklarla yanıyor....

Şu anda konuyu okuyanlar (Üyeler: 1, Ziyaretçi & Botlar: 0)


tukay

Üyecik
Katılım
19 Ocak 2016
Mesajlar
2
Puanları
0
protherm lynx model kombim var kombimi çalıştırdığımda ilk ateşlemede tüm petekler güzel ısınıyor sonra kombi petekler buz gibi olana kadar yaklaşık 25-30 dakika boyunca hiç ateşlemiyor nedeni nedir bunun ?
 

Lazzz

Rektör
Katılım
15 Şub 2014
Mesajlar
15,446
Puanları
113
Konum
☛ ☾★ ☚
Aynı sorunu tanıdığım yaşadı, vailant kombide ( zaten protherm ve vailant aynı fabrikadan çıkıyor) servis çağırdılar kombi arizaliymis petekler soğuyan kadar ateşleme yapmıyormus yani servisi çağırıp baktıirt muhtemelen seninkine böyle bir sebepten dolayı geç ateşleme yapıyor.
 

Ufuk

creative mod
Yönetici
Super Moderator
Katılım
12 Eyl 2009
Mesajlar
9,019
Puanları
113
Konum
Türkiye
Kombi gibi ürünleri servis ile halletmeniz sizin yararınıza olacaktır. Kendi başınınıza sakın işlem yapmayın. Garanti kapsamında ise elinizi sürmeyin. Bir arkadaşım kış başından beri kombi ile uğraşıyor hala çözemediler. Servis dahil olmak üzere bir çözüme ulaşamadılar, kombinin değişmeyen bir dış kabı kaldı. :D
 

kombidoktoru

Üyecik
Katılım
21 Eki 2018
Mesajlar
8
Puanları
3
Kombinin kalorifer sensöründe sorun olabilir. Peteklerden kombiye geri gelen suyun sıcaklığına göre kombi ateşleme yapacaktır. Eğer bu sıcaklık sensörü arızalı ise petekler halen sıcakmış gibi hissedip kombinin çalışması için elektronik karta sinyal göndermeyecektir. Tam olarak arızanın belirlenmesi için bilen kişinin incelemesi lazım. Forum başlığı açılalı bayağı bir süre geçmiş. Aynı sorunu yaşayabilecek kullanıcılara karşı bu yanıtı yazmak istedim.
 
Üst
stat counter