Konut Kredisi Yardım

Şu anda konuyu okuyanlar (Üyeler: 1, Ziyaretçi & Botlar: 0)

hayatsever

Asistan
Merhabalar, ev için kredi çekicem ve araştırma yapıyorum. Maaşımı ben Halkbank'tan alıyorum ve Bordro24 İhtiyaç Kredisini gördüm, 1.25 1.30 civarında oranları fakat emin olamadım zorluk yaşamak istemiyorum. Aranızda ev için kredi çeken var mı, varsa hangi bankaları ve kredileri tercih ettiniz?

<<Dkn nyz>>

KAYBETMEKTEN KORKTUĞUMUZ İÇİN YALNIZIZ
Yönetici
Moderatör
Piyasadaki en ucuz faiz 1.25 altını görmedim daha

turkkan8

Üyecik
dediğiniz faiz özel bankalarda. devlet bankalarında 0.99 faiz indirimi var.

yanyazan

Asistan
Halkbank düşünüyosanız Hesaplı Evim Konut Kredisine bakabilirsiniz 0.99 olması lazım

cleiner

Üyecik
Şu anda oran olarak en uygun konut kredisi veren banka zaten halkbankası ve Ziraat bankası. Vakıfbank'da 0.99 fakat Vakıfbank Hayat sigortasını zorunlu tutuyor ve 10 yıllık hayat sigortasını peşinen istiyor.
Eğer ziraat bankası veya Halk bankası kredinizi onaylıyorsa günümüz koşullarında bu bankalardan daha uygun fiyat sunan bir banka yok.

Lazzz

Rektör
Merhabalar, ev için kredi çekicem ve araştırma yapıyorum. Maaşımı ben Halkbank'tan alıyorum ve Bordro24 İhtiyaç Kredisini gördüm, 1.25 1.30 civarında oranları fakat emin olamadım zorluk yaşamak istemiyorum. Aranızda ev için kredi çeken var mı, varsa hangi bankaları ve kredileri tercih ettiniz?
Konut kredisi için alacağın konutun satıcısı da ve yüklenici firması da önemli. Örneğin Emlak konut'un yaptığı konutlarda devlet destekli 0,99 oranlı hatta bazen daha düşük oranlı krediler mümkün. Ha ben normal küçük ölçekli bir firmadan konut alacağım diyorsan banka fark etmez, en düşük faiz ve masrafı yansıtan bankayı tercih etmen daha iyi. İlla çalıştığın bankadan kredi çekmek zorunda değilsin sonuçta. Çalışmış olduğun banka sana diğerlerine göre daha kolay kredi çıkartabilir ama faiz oranı yüksekse neye yarar ki. Katılım bankalarına bir bak. Şuan ziraat bankası ve ziraat katılım 0.99dan kredi veriyor bilgine.

stat counter