Kulak çınlaması (Tinnitus) nasıl geçer?

Şu anda konuyu okuyanlar (Üyeler: 1, Ziyaretçi & Botlar: 8)

Esraben

Üyecik
bende birsey bulamadılar (almanyanın doktorları,normal) ama sen bi görünsen?......

Artık hastalıklar genç yaşlı dinlemiyor her hastalık yaşımız neolursa olsun başımıza gelebiliyor hayırlı sağlıklı sıhhatli uzun ömürler versin rabbim

okinkurt

Deaktif
Benim 3 senedir kulaklarım çınlıyor bir ara az daha kafayı sıyırmama neden oluyordu artık aldırış etmemeye çalışıyorum çok zor bir durum Allah beterinden korusun bu sorunu yaşıyanlarada şifa ve sabır versin.

scorpion

Yasaklı
Yasaklı
Kulak cinlamasi eger 3 aydan fazla sürdüyse genelde kalici oluyor. Doktorlar cinlamanin genelde beyinde yer ettigini, sorun kulakta degilse beyin fonksiyonlarinin zarar gördügünü söylüyor.

KBB uzmanina gittikten sonra herhangi bir cözüm bulamadiysaniz psikolojik destek alin. Cinlama taze olunca insanlar panige kapilip depresyona giriyor, sürekli sessiz bir ortamda sese kulak vermeye calisiyor. Bunu kesinlikle yapmayin.

Stresten, yorulmaktan, yüksek sesten uzak durun. Moralinizi bozmak istemem ama, bu hastaligin tek "kesin" cözümü hastaliga alismaktir. Bir nevi sagopa'nin dedigi gibi; Dertle anlas deva bul.

myalperen

Üyecik
Kulak cinlamasi eger 3 aydan fazla sürdüyse genelde kalici oluyor. Doktorlar cinlamanin genelde beyinde yer ettigini, sorun kulakta degilse beyin fonksiyonlarinin zarar gördügünü söylüyor.

KBB uzmanina gittikten sonra herhangi bir cözüm bulamadiysaniz psikolojik destek alin. Cinlama taze olunca insanlar panige kapilip depresyona giriyor, sürekli sessiz bir ortamda sese kulak vermeye calisiyor. Bunu kesinlikle yapmayin.

Stresten, yorulmaktan, yüksek sesten uzak durun. Moralinizi bozmak istemem ama, bu hastaligin tek "kesin" cözümü hastaliga alismaktir. Bir nevi sagopa'nin dedigi gibi; Dertle anlas deva bul.
3 aydan sonra kalıcıdır demek tamamen doğru bir ifade değil hocam, yabancı forumları okudum sesten dolayı meydana gelip birkaç ay sonra geçen insanlar var. Birkaç yıl sonra geçenler de var. Sadece geçenlerin çoğunda ilk 6 ay içinde geçiyor, 6 aydan sonra yine geçebilir ancak çok daha uzun sürebilir.

IELENOR

Asistan
Kendiliğinden geçiyor.Bu illet yüzünden bir hafta uyuyamamıştım.

stat counter