Kulak çınlaması (Tinnitus) nasıl geçer?

Şu anda konuyu okuyanlar (Üyeler: 1, Ziyaretçi & Botlar: 9)

Utkun

Üyecik
Ben böyle şeylerle hiç uğraşmadım direk çınlamayı kontrol etmeyi öğrendim ilk gece Başım çok ağrıdı uyumak çok zor oldu ama ondan sonraki gün bu çınlamayı bir miktar kontrol edebiliyordum istediğimde durdurabiliyordum ama biraz zor oluyodu gün sonuna kadar tamamen kontrol etmeyi öğrendim ki bu sayede artık onu gevşemek rahatlamak için kullanıyorum

tolgablc

Üyecik
8 yıldır var bende de ama inanın alışıp unutulabilir birşey.yazıyı okuyana dek unutmuştum ayda yılda bir aklıma geliyor.ilk başlayanlar panik yapmayın sessizlikten uzak durun geçmesede şiddet azalacaktır.bu yazdıklarımı yıllarca hocaların üniversite çalışmalarını okuduktan sonra yazıyorum.tıpta şiddetini azaltıcı birtakım çalışmalar var denenebilir.tavsiyem unutmaya çalışın ve korkmayın hayatınızı mahvedeceğini düşünmeyin çünkü öyle olmayacak girdiğiniz depresyon süresi de boşuna olacak.geçmiş olsun hepinize

scorpion

Yasaklı
Yasaklı
Benim çınlama bu aralar biraz sapıttı. İnsanda beyin falan bırakmıyor mübarek.

Xyler

Asistan
Merbalar.bu konuyu okuyana dek boyle bir hastaligin oldugunu bilmiyordum.26 yasindayim, kendimi bildim bileli geceleri bir ses var kafamin icinde.cinlama diyemem.hani radyo cekmez de karisik bir ses cikarya ona benzer bir ses.dugunden cikip eve geldigim zamanlarda cok artiyor.gunduz duymuyorum ama yataga girince hep bu ses beğnimde...uyumak icin karanliga odaklaniyorum.kendimce bir yontem gelistirmisim.dediginiz gibi iş stresi artinca bu ses de artiyor.yillardir duydugum icin alismisim oyle ki herkes ayni sesi duyuyor saniyordum.sizce bende de mi ayni sorun var?

fruer

Üyecik
Öncelikle herkese iyi akşamlar.Biraz uzun olabilir yazıcaklarım ama faydasını gördüm o yüzden sizleri bilgilendirmek istiyorum.Kulak çınlamam Mayıs ayında başladı.İlk başladığında dayanılmaz şekilde şiddeti yüksekti.Bir sigorta şirketinin çağrı merkezinde çalışıyordum fakat bu sebeple çıkmak zorunda kaldım.Neden olduğunu anlayamadığım için internetten ararştırdım öğrendimki latince ismi tinnitus olan başbelası bir hastalık semptomuymuş.Bir kaç gün geçmesini umarak bekledim fakat geçmeyince doktora gittim.Oturduğum yerdeki özel bir hastaneye gittim.KBB doktorunun muayene sonrası bana dediği "kulağında bişey yok bu psikolojik bir hastalık sakinleştirici al kafana takma".Bu cevap beni doğal olarak tatmin etmedi.Tekrardan internetten araştırmaya başladım nörolojik olabildiğini okudum ve burdaki devlet hastanesinde nöroloji doktoruna gittim.Beyin mr ı istedi.Çekildim ve sonuçlarda bişey çıkmadı.Bizlik bi durum yok dediler.Daha sonra Şişli'de kulak çınlaması üzerine yoğunlaşmış profesöre gittim.Çok az ilgilenerek muayene ettikten sonra bana yazdığı ilaçlar betaserc ve vastarel.Bu ilaçları 1.5 ay kullanman lazım dedi.Ben dediği gibi yaptım ama çınlamada herhangi bir azalma olmadı.Başka doktorlara gittim yani gitmediğim yer kalmadı gibi bişey :) En son bi arkadaşın tavsiyesi üzerine YEDİTEPE ÜNİVERSİTESİ HASTANESİ nde Müzeyyen Doğan hocaya gittim ve muayen olduktan sonra bana dediği "çene eklemlerinde sorun var ama tam tehşis için çene poliğikinliğine gitmen gerek" demesiydi.Bende kısa süre sonra Yeditepe diş kliğine gittim.Gerçektende çenemde sorun varmış.Bulgunun ismide "temporomandibüler eklem bozukluğu".Şuan tedavi hala devam ediyor.Kulak çınlamam sükürler olsunki yok denecek kadar azaldı.Tamamiyle yok olurmu bilemiyorum ama doğru tehşisten sonra tedavasi bir şekilde oluyo ve insanda psikolojik olarak rahatlıyor buda bence çınlamayı azaltıyo.Yani sizlerinde bildiği gibi kulak dışındaki sebeplerde kulağı etkileyebiliyormuş.Benim sorunum bu,bendeki sorunu buldular ona göre tedavi uyguluyolar.Gittiğim doktoru tavsiye ederim.İnşallah herkes bu hastalıktan kurtulur.Biraz uzun oldu ama yaşadıklarım bunlar :) İyi akşamlar..
Kardeş aynı Problem bende (tme) var senin çınlaman Geçtimi ve nasıl bir tedavi uyguladılar

eo93

Asistan
bu biri seni anıyor muhabbeti nerden gelmiş acaba bilen var mı?

passkeys

Asistan
aranıza yeni katıldım.
yaklaşık 15 gün kulağıma ince bir ses geldi , kalorifer peteğinin yanında yatıyordum , umursamadım su sesi deyip geçtim. daha sonra sessiz ortamlarda bu sesi duymaya başladım. sadece sessiz ortamda olmaya başladı. buradaki yazıları okudum , doktora gittim klasik şeyler... dün dişlerimi sıkınca sesin tonun arttığını hissetim. çene ile kulak birleşim yerlerinde eklemler bu sesi yaparmış, diş doktoruna gidip çene mi göstereceğim.

dişlerinizi sıkınca tınnnn diye ses gelior mu kulağınıza ? ben tintinus olduğum için mi hissediyorum ?

You-Murta

Profesör
aranıza yeni katıldım.
yaklaşık 15 gün kulağıma ince bir ses geldi , kalorifer peteğinin yanında yatıyordum , umursamadım su sesi deyip geçtim. daha sonra sessiz ortamlarda bu sesi duymaya başladım. sadece sessiz ortamda olmaya başladı. buradaki yazıları okudum , doktora gittim klasik şeyler... dün dişlerimi sıkınca sesin tonun arttığını hissetim. çene ile kulak birleşim yerlerinde eklemler bu sesi yaparmış, diş doktoruna gidip çene mi göstereceğim.

dişlerinizi sıkınca tınnnn diye ses gelior mu kulağınıza ? ben tintinus olduğum için mi hissediyorum ?
evet dişlerimi sıkınca şiddetleniyor ve evet tinnitus olduğun için hissediyorsun :/:(

Yavuzk

Üyecik
mrb arkadasşlar..
bende bu hastalıgı gecırdım rabbım herkese acıl sıfalar versın.. tam altı aydır bu cınlama ıle ugrasıyorum.
benım cınlama ısıtme kaybından kaynaklanan bır problemdı.. %50 ısıtme kaybım vardı..
gormus oldugu tedavılerı aktarım sızlere..
hıperbarık oksıjen tedavısı 26 gun ve bununla beraber agızdan kortızon kullandım hergun farklı dozlarda tam 10 gun..
betaserc vastarel benoksol 12 ote-flovonoıd bunlar kullandıgım ılaclar..
bıtkısel olarak : corek otu. gınko bloba cay.. ve sureklı olmasada sabah aksamm ananas yedım aslında uc ay ananasın sabah aksam duzenlı tuketılmesı gerekıyordu fakat ben yapamadım. ve en sonda kulagıma tup takıldı tupten kortızon verıldı ıgne ıle uzun sure tup altı ay sonraatacak.. suan kulagımda az bır fısıltı var nabız sesı seklınde atıyor.. oda kısmi olarak tupten kaynaklandıgını ılettıler.. yanı zamanla oda gıdecek dıye umut edıyorum.. ılk zamanlar facıa bır ses vardı kulagımda gece kalkıp aglıyodum.. allahım kımseyı bu zor duruma koymasın herkese acıl sıfalar..
Kardeş tedaviyi yapan doktor kimdi

b.B.

Üyecik
Merhaba
mrb arkadasşlar..
bende bu hastalıgı gecırdım rabbım herkese acıl sıfalar versın.. tam altı aydır bu cınlama ıle ugrasıyorum.
benım cınlama ısıtme kaybından kaynaklanan bır problemdı.. %50 ısıtme kaybım vardı..
gormus oldugu tedavılerı aktarım sızlere..
hıperbarık oksıjen tedavısı 26 gun ve bununla beraber agızdan kortızon kullandım hergun farklı dozlarda tam 10 gun..
betaserc vastarel benoksol 12 ote-flovonoıd bunlar kullandıgım ılaclar..
bıtkısel olarak : corek otu. gınko bloba cay.. ve sureklı olmasada sabah aksamm ananas yedım aslında uc ay ananasın sabah aksam duzenlı tuketılmesı gerekıyordu fakat ben yapamadım. ve en sonda kulagıma tup takıldı tupten kortızon verıldı ıgne ıle uzun sure tup altı ay sonraatacak.. suan kulagımda az bır fısıltı var nabız sesı seklınde atıyor.. oda kısmi olarak tupten kaynaklandıgını ılettıler.. yanı zamanla oda gıdecek dıye umut edıyorum.. ılk zamanlar facıa bır ses vardı kulagımda gece kalkıp aglıyodum.. allahım kımseyı bu zor duruma koymasın herkese acıl sıfalar..
size ulaşmam mümkün mü acaba??

Gülşena

Üyecik
tam 1 yıldır kulaklarım çınlıyor... sessizlik olsun istemiyorum, geceleri çınlama sesini dinleyerek uyumaya çalışıyorum. çınlamayı duymamak için müzik ya da televizyon çalışırken uyuyabiliyorum. vertigo ilaçları ve antidepresan dahil çeşitli ilaçlar kullandım geçmedi. betaserc de geçirmedi... sanırım hiç geçmeyecek...

Merhaba.
Sevgili dostlar,
ben bu hastalığımı tedavi ettirdim. Artık kulak içi çınlamam bitti(cızırtı şeklinde idi)
ilgilenen olursa,
kulak arkalarından, başımın tepesinden ve arkasından hacamat yaptırdım(merak etmeyin hiç acımıyor)
spora başladım, günde kendime hergün düzenli bazı şifa ayetleri okudum.
çok şükür %98geçti. bazen bız sesler duyunca çok hafiften oluyor ama geciyor.
gökçen
--- Gönderi Güncellendi ---
dünden beri kulağım çınlıyor bunları uygulayacağım
Kulağı temizledikten sonra ilerleyen dönemlerde hatta 2 ay gibi kısa sayılabilicek bir sürede tekrardan tıkanabiliyo ve tek çare tekrardan temizletmek.
Bu temizletme işine girmeden bir araştırın derim ben,:blush:
Valla banada lazım bende 7 8 seneden beri var bide işitme kaybıda var
Valla banada lazım bende 7 8 seneden beri var bide işitme kaybıda var
Merhaba.
Sevgili dostlar,
ben bu hastalığımı tedavi ettirdim. Artık kulak içi çınlamam bitti(cızırtı şeklinde idi)
ilgilenen olursa,
kulak arkalarından, başımın tepesinden ve arkasından hacamat yaptırdım(merak etmeyin hiç acımıyor)
gökçen
bu sorunu yaşayalı tam 1 yıl oldu ve hala devam ediyor. Şu an bile öyle çınlıyor ki kulaklarım anlatamam sizlere. :( arkadaşlar güncel gelişmelerden yaşanılanlardan lütfen haberdar edelim birbirimizi çok korkuyorum ağlıyorum üzülüyorum daha da artıyor hiç geçmiyor bu çınlamalarım. sürekli çınn çınn çınnnn yapıyor.. :( isteyen mesaj atıp, alıntı yapabilir ama çok zor çokkkk dayanmak..
Merhaba.
Sevgili dostlar,
ilgilenen olursa,
gökçen
bu sorunu yaşayalı tam 1 yıl oldu ve hala devam ediyor. Şu an bile öyle çınlıyor ki kulaklarım anlatamam sizlere. :( arkadaşlar güncel gelişmelerden yaşanılanlardan lütfen haberdar edelim birbirimizi çok korkuyorum ağlıyorum üzülüyorum daha da artıyor hiç geçmiyor bu çınlamalarım. sürekli çınn çınn çınnnn yapıyor.. :( isteyen mesaj atıp, alıntı yapabilir ama çok zor çokkkk dayanmak..
Merhaba.
Sevgili dostlar,
ilgilenen olursa,
gökçen
Kardeş aynı Problem bende (tme) var senin çınlaman Geçtimi ve nasıl bir tedavi uyguladılar
Merhaba.
Sevgili dostlar,
ilgilenen olursa,
gökçen

stat counter