Linux Başlangıç Kılavuzu [REHBER]

Şu anda konuyu okuyanlar (Üyeler: 1, Ziyaretçi & Botlar: 0)

Harnapazade

Doçent
Klavuz güzel olmuş bu arada emeğinize sağlık :) Ben şahsi olarak kurulum yaparken Ubuntu yüklerken internete bağlı kalmayın ki kurulum bir an önce bitsin. Güncelleştirmeleri, kodekleri vb. diğer herşeyi sonradan yükleyebilirsiniz. Windows ile dual boot yapmıyorsanız temiz kurulum öneririm ve bölümlendirmeyi otomatiğe bırakın ayrıca LVM eğer birden fazla diskiniz yoksa gerek yok diye düşünüyorum.

Görkem Say

Адидже
Yönetici
Super Moderator
Editor
Hocam elinize sağlık iyi bir anlatım olmuş.İnsanın kullandıkça kullanası geliyor Linux'u bağımlılık yaptı :D.Windows'u sadece işim düşünce açıyorum.

darkstar

Asistan
elinize sağlık, kubuntuyu anlattığınız için de ayrıca teşekkürler.

Halktan Biri

Dekan
Onursal Üye
Kubuntu bende bağımlılık yaptı galiba. :)
Başka Linux dağıtımı yükleyesim gelmiyor. Halbuki önceden birçok dağıtımı denemek istiyordum.

@Forumun Ağası Finix

Kubuntu bende bağımlılık yaptı galiba. :)
Başka Linux dağıtımı yükleyesim gelmiyor. Halbuki önceden birçok dağıtımı denemek istiyordum.

@Forumun Ağası Finix
Eee kde öyledir, hiç üzmez adamı mis gibi işini görür. Fedora'ya zfs gelmiş, ona niyetlendim de sistemi bozmaya üşeniyorum.

Harnapazade

Doçent
Ubuntu dünyası sarsıldı. Bazı lenovo laptoplarda BIOS'u çökertiyormuş 17.10. Çözüm bulunana kadar Ubuntu 17.10 indirmeleri durduruldu. BIOS'u çökertiyor derken mesela USB boot yapıcaksınız görmüyor. DVD takıyorsunuz görmüyor. Gerçekten çok kötü başka bir işletim sistemi kurmak istesen kuramazsın. Kaydetme yapmıyormuş BIOS. Ortalık karıştı :)

Ubuntu 17.10 Breaks the BIOS on Some Lenovo Laptops

Halktan Biri

Dekan
Onursal Üye
Ubuntu dünyası sarsıldı. Bazı lenovo laptoplarda BIOS'u çökertiyormuş 17.10. Çözüm bulunana kadar Ubuntu 17.10 indirmeleri durduruldu. BIOS'u çökertiyor derken mesela USB boot yapıcaksınız görmüyor. DVD takıyorsunuz görmüyor. Gerçekten çok kötü başka bir işletim sistemi kurmak istesen kuramazsın. Kaydetme yapmıyormuş BIOS. Ortalık karıştı :)

Ubuntu 17.10 Breaks the BIOS on Some Lenovo Laptops
Bilgi için teşekkür ederim.
Umarım en kısa sürede sorunu düzeltirler. BIOS bozulursa onarılması biz kullanıcılar için mümkün olmayabilir.

stat counter