Marmaray arızalandı

Şu anda konuyu okuyanlar (Üyeler: 1, Ziyaretçi & Botlar: 0)

[email protected]

Profesör

Asya ile Avrupa yakasını denizin altından bağlayan ve ‘asrın projesi’ olarak adlandırılan Marmaray tekrar arızalandı. Aksaklığın nedeninin yolcuların imdat kolunu çekmesi olduğu belirtildi.

Yaklaşık 1 saat 15 dakikadır çalışmayan Marmaray’da yolcular istasyonlardan çıkartıldı. İçire girmek isteyenler de alınmadı. Bu arada fenalık geçiren bir kadın sedye ile istasyondan çıkartıldı. Kadını taşıyan sedyenin asansöre konulması sırasında ise izdiham yaşandı.

Bir Marmaray görevlisi, “Hafta sonu olduğu için insanlar gezme amaçlı Marmaray’ı kullandılar. Bu nedenle çok yoğunluk oluştu. Bazı yolcuların imdat kollarını çekmesiyle komuta sistem arızasına geçti. Yaklaşık 1 saat 15 dakikadır Marmaray çalışmıyor.” şeklinde konuştu.

İLK GÜN CANLI YAYINDA ARIZALANMIŞTI

[

Kaynak

S4B0T4J

Profesör
Çekemeyenler anten taksın. O kol zararlı olur. Fazla uğraşmasınlar.

Theurer

Doçent
o kolu çekenlere devlet bi montaj yapsa keşke

S4B0T4J

Profesör
Marmaray'da 4 günde 1 milyon kişi taşındı.

|SeYYaH|

Rektör
burada en büyük kabahat başbakanın oluyor bence. ne bu ya, babanın malı mı o senin, tutup 15 gün bedava diye saçmalıyorsun. hadi bir jest yapacan 3 gün neyine yetmiyor. bizim millete beleş dedin mi akibet böyle oluyor işte.

acabuco4

Profesör
Cahile söz anlatmak deveye hendek atlatmaktan zordur. Bu insanlara o kolun ne işe yaradığını anlatmakta o şekil.. Kasıtlı olarak yapanda vardır illa içlerinde, kamera sistemiyle yakalasınlar zor değil.

12ada

Doçent
acil durum kolu ile 1 saat çalışmaması saçma geliyor biraz bana. Başka bir neden var. Çalışanlar da erken diyordu vs...

xanovera

Asistan
kaynak ya hürriyet ya milliyet dedim doğru çıktı ! önce arızalandı diyor sonra aksaklık diyor sonra da kolu çekmişler diyor. yani b*k atmanın böylesi. neymiş arızaymış, bu milliyet zihniyeti arızalılara binmesin, biz rahat rahat kullanalım ! adam kolu çekmiş ve taşıt durmuş. bunun nesi arıza? kolu çekersen durur! o kolu çeken alıp eve götürsün, işine yarar...

Neutral

Profesör
Bir İmdat Kolu koskoca treni arızalandırmaz. Kol çekildiğinde yolcuların en asgari düzeyde zarar görmeyecek biçimde tren yavaşlayarak (normalinde biraz daha hızlı ) durur. Her hangi bir olumsuz olayın olmadığı teyit edilince sefer oradan kaldığı yerden devam eder. Tren istasyonunda çalışan tanıdığımdan onun bilgisiyle biliyorum.

Her arızada kolu çekmişler haberi artık inandırıcı da gelmiyor. Varsa ciddi bir arıza durdurun marmarayı 1 ay sonra tekrar açın. Ne olmuş yani geç açılsın fakat yolcuların hayati tehlikesi olmasın. Tren nasıl bir arıza geçiriyorsa ( ya he he kolu çekmişler ) yolcular inip yürümeleri söyleniyor çalışamaz durumda olduğu için.

engerex

Dekan
Yarın pazar. Millet meraklı. Bakalım neler yaşayacağız.

Da Vinci's

Doçent
Bu kol hikayesine nasıl inanıyorsunuz şaşıyorum. İstanbullu metro ile yeni tanışmıyor. Yıllardır zaten istenbulda metro kullanılıyor. Dolayısıyla o kolun ne işe yaradığınıda çok iyi biliyorlar.
Bir kol yüzünden metro saatlerce bozulurmuymuş.

roy_mclean

Asistan
Marmaray'da 4 günde 1 milyon kişi taşındı.
Zaten günlük ortalama 250.000 kişi taşıma kapesiteyle yapıldı Marmaray. 15 gün ücretsiz olunca ne olacak, herkes atladı. İlk gün 370.000 civarında taşıma yapması saçmaydı.

Ben Demiryolları Genel Müdür Yardımcısı'nın yalancısıyım, o böyle demişti dün tv'de.

mustang

Dekan
O butona basanları,Devlet Malına zarar vermekten alacaksın içeri,bak bir daha yapan oluyor mu?

madmex

Profesör
akp li değilim, yapılan bu projeninde ülkede çoğu kar eden kurumların neredeyse yıllık cirosuna satıldığını biliyorum , Marmaray projesi aceleyede getirilmiş olsa yine tebrik ederim AKP yi , keşke zamanında CHP ve diğer partilerden de görebilseydik.

ama o kolu çekmekte neymiş sanki çok hoşuna gitmiş kol tutma gereği duymuş

stat counter