Marmaray arızalandı

Şu anda konuyu okuyanlar (Üyeler: 1, Ziyaretçi & Botlar: 0)


S4B0T4J

Profesör
Katılım
24 Şub 2009
Mesajlar
3,294
Puanları
0
"İSTEYEN GELSİN HER ŞEY ÇOK NORMAL"

Yolcuların Marmaray’ı çok sevdiğini söyleyen Karaman, “Dışarı çıkar çıkmaz bir şeyler olduğu söyleniyor. Bunun nasıl olduğunu biz de araştırıyoruz. Hiçbir şeyin olmadığını söylemek için var gücümüzle çalışıyoruz. İsteyen gelsin her şey çok normal. Yolcuların yarısından çoğu trende kalıyor, bir Ayrılıkçeşme bir Kazlıçeşme. Biz de bir şey diyemiyoruz. Yarısı yolcu, yarısı geziyor. Treni çok sevdiler. İçinden çıkarmamız bir hayli güç oluyor. 2 milyon civarında bir emekli var. Bilemiyorum. Marmaray’ı, dışarıdan çok sevdiler. Sıcak bir ortam. Herhangi bir sıkıntı yok. Herkesin elinde bir fotoğraf makinası. Fotoğraf çekerken bir iki kişi düştü. Sürekli olarak merdivenlerin stop düğmelerine basanlar oldu. Merdiven hızlı, böyle durumda düşme tehlikesi artıyor" şeklinde konuştu.

"ARIZA VERMİYOR YOLCULARIMIZ ÇOK MERAKLI"

Marmaray’ın arıza vermediğini yolcuların merakı yüzünden bazı aksiliklerin olduğunu belirten Karaman, “Arıza vermiyor. Yolcularımız çok meraklı. İnşallah bu meraklar bitecek. Yani imdat frenini çekerse bir yolcumuz, yapabileceğimiz şey nedir: Yolcuyu mu bulup cezalandıracağız. Belki de bir ihtiyacı vardır. Bulamadık. Sabah da elektriğin azizliğine biraz yanlış bir komutla elektriğin azizliğine uğradık. Bunlar tekrarlanmayacak şeyler. Yeni bir sistem, biz bu kadar yolcuyu açıkçası hesap etmedik. Daha doğrusu bedava olunca böyle oldu" dedi.

"ÇALIŞMALAR BİTİNCE SİRKECİ’DE DE DURMA BAŞLAYACAK"

Çalışmaların devam ettiğini söyleyen Karaman, “Sirkeci’de yolcu yoğunluğu oldu. Bir takım iyileştirmemiz gereken yerler var. Onları da yaptıktan sonra Sirkeci’de de durma başlayacak. Elbette biz 1 milyon yolcu taşımaya çalışacağız. Ancak şu anda ilk tren seferleri başlar başlamaz seyahat süresini düşüremiyoruz. Bunun için bize süre verilmeli" dedi.

"SABAH YAŞANAN SORUN KOMUTA HATASI YÜZÜNDEN YAŞANDI"

Marmaray’ın şehir elektriği ile çalışmadığını belirten Karaman, “Sabah saatlerinde yaşanan sorun, trafoya verilen komutta aksaklık yaşandığı için 5 dakikalık bir süreyle düzenleme yapıldı. Bunlar çok sık rastlanmayan durumlar bir daha olmayacak bir durum. Yani bir komuta hatası yüzünden yaşandı. Bugün yaşanan olay milyonda bir ihtimal bugüne denk geldi" şeklinde konuştu.

“GAZETİCİLERİ YARIN DA DAVET EDİYORUZ"

Gazetecilerin çekim yapmasına izin veriliyor mu? şeklindeki bir soruya Karaman, “Özürlü asansörlerimiz var ama o arkadaş bulamamış. Bunu haber yapmaya çalışan gazeteciler olunca, diğer vatandaşlar da basın mensuplarına çıkıştı. Biz araya girdik. Onun üzerine talimat verdim. 'Buraya gelen basın mensupları ile vatandaş arasında sıkıntı çıkmaması için. Geldikleri zaman beraber gidelim. Görmek istedikleri yerleri beraber görelim' diye bir talimat verdim. Şu anda da geliyorlar. Yarın da davet ediyoruz. İsteyen herkes Marmaray’a gelebilir. Kabul ederse ona eşlik ederiz. Etmezse öyle de girebilir. Hiçbir problem yok. Sadece tatsız bir olay yaşanmasın diye talimat verdim" şeklinde yanıt verdi.

"MARMARAY GÜVENLİK AÇISINDAN SERTİFİKALI"

"Siz Marmaray’a kefil misiniz?" şeklindeki bir soruya Karaman, “Marmaray güvenlik açısından sertifikalı. Güvenlikle ilgili bir problem yok. Herkes rahatlıkla binebilir" diye yanıt verdi. Tren sayısının da arttırıldığını söyleyen Karaman, tren durduğu zaman da yürünecek yaya yolunun olduğunu söyledi.

DHA

Benim yorumum: Meraklı, kelimesinin altında yatanı anlamayacak var mı? aramızda merak ediyorum. Neden diğer metrolarda yürüyen merdivenlerin stop düğmelerine basılmıyor. Veya neden diğer trenlerde bu treni durdurma kolu çekilmiyor. Yoksa herkesin gözü burada olduğu için birileri aksaklık var! olayınımı gerçekleştirmeye çalışıyor? Yorum sizin.. Aceleye mi gelmiş? Neden milyonlarca kişi açıldığ günden beridir sıkıntısız seyahat ediyor. Acele olsa ne olacak? Yoksa bu kemalistlerin 29 Ekimde açılışının yapılmasının öcünümü alıyorlar. Acele derken Marmaray projesi kaç yıl sürmüş? Neden son bir kaç gündür sadece bir kaç tren durması haberleri yapılıyor da başka özelliklerinden, getirisinden bahsedilmiyor?

- - - Mesaj Güncellendi - - -

Bir dünya projesi ve 153 yıllık asrın projesi olan Marmaray 29 Ekim'de görkemli bir törenle açıldı. Ancak uzun yıllar bu projenin uzamasına neden olanlar şimdi de çıkıp altında bizim de imzamız var demesi hayrete düşürüyor.
Başbakan Recep Tayyip Erdoğan ve Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'ün katılımıyla gerçekleşen açılıştan hemen sonra vatandaşların da yoğun ilgisiyle karşılaşan Marmaray muhalefetinde dikkatini çekti. Hatta Marmaray ilk gününde vatandaşların yoğun ilgisinden ve aşırı izdihamdan dolayı kapılarının kapatılamaması bile sanki büyük bir sorun yaşanmış gibi lanse edildi. Ancak daha sonra hiç bir sorun olmadığı anlaşılınca muhalefet de projeyi sahiplenmeye kalktı. İşte muhalefetin Marmaray için söyledikleri.

OKTAY VURAL: "MHP'NİN MARMARAY'DA MÜHRÜ VARDIR"

MHP İzmir Milletvekili Vural, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın Marmaray açılışında projede emeği geçenlere, özellikle de MHP'ye teşekkür etmemesini eleştirerek, şöyle konuştu:

"Kadir bilmez siyaset anlayışını tekrar etti. Muhalefeti karaladı, çamur attı, kendinden öncekileri yok saydı. Her nimetten kendine pay çıkardı. Kendinden önce yapılan her şeyi yok sayma alışkanlığı Marmaray açılışında da devam ettirdi. Yine unuttu bu projede emeği geçenleri. Alzheimer mı oldu bilmem. Marmaray'da bizim emeğimiz vardı, imzamız vardı. 'Hayaldi gerçek oldu' diyor. Senin rüyanda gördüklerinin biz adımlarını attık. Fizibilitesi bulunmuş, inşaat izinleri çıkarılmış projeyi rafa mı kaldıracaktın ? MHP'nin Marmaray'da mührü vardır. Allah sana göz kulak vermiş bi bak bakalım. Ne olur bir teşekkür etsen. Sizden önce Türkiye Cumhuriyeti yok muydu? Yapılanları nasıl görmezsiniz, ret ve inkarcılar."

CHP: "MARMARAY FİNANSMANININ ALTINDA DEMİREL VE ECEVİT'İN İMZASI VAR"

CHP Genel Başkan Yardımcısı Faik Öztrak, "Söz konusu Bakanlar Kurulu kararının altında 9. Cumhurbaşkanı Süleyman Demirel'in ve Başbakan olarak da Bülent Ecevit'in imzasının olduğunu belirten Öztrak, "Projeler hazırlanmış, kredisi alınmış AKP Hükümeti de kredisi alınmış bu projeyi bitirmiş. Ama bakıyoruz Başbakan projeyi kendisiyle başlatıyor, kendisi ile bitiriyor. Sayın Cumhurbaşkanı da açılışta bu projeyi Hükümetin hediyesi olarak takdim ediyorö dedi.

"MARMARAY'DA BİR VATANDAŞIN BURNUNUN KANAMASI HALİNDE BAŞBAKAN VE AKP SORUMLU"

Marmaray'da projenin parça parça açılmasının güvenlik sorunları yaratacağı iddialarını da hatırlatan Öztrak, siyasi şov için parçalara ayrılan projede bir vatandaşın bile burnun kanaması halinde Başbakan'ın ve AKP'nin sorumlu olacağını ifade etti.

ALLAH MUHAFAZA YA BİTMESEYDİ...

Muhalefetin bu sözlerinin ardından akıllara şu geliyor. Eğer Marmaray Projesi hayata geçmemiş olsaydı ya da biraz daha gecikmeli olsaydı hemen kara politika yapmaya başlayacaklardı. Zaten kendi açıklamarında da bunu görebiliyorsunuz. Ancak Marmaray her ne olursa olsun hayata geçti ve vatandaş da bu durumdan oldukça memnun.

Kaynak: Haber7
 

-Hewal-

Dekan
Katılım
27 Haz 2008
Mesajlar
5,209
Puanları
0
Metrobus olayı hatırladım da ilk yapıldığinda bir sürü sorun çıkmıştı sonra ne oldu Bilmiyorum sorunların tümü çözüldü yada hala devam ediyor ama medyaya yansımıyor birde millet toplu taşıma ücretlerinin neden bu kadar pahalı olduğunu tartısmaz ki
 

BERVA

Doçent
Katılım
24 Nis 2011
Mesajlar
714
Puanları
18
Marmaray'ı özetlemek gerekirse;
Basit herkesin anlayabileceği tamamen gerçeklere dayalı bir diyalog ile özetleyeceğim.

Şimdi bu Marmaray Projesi tamamlandı ve hizmete açıldı değil mi ?
-Evet.
Peki neden en önemli durağı olan Sirkeci İstasyonu'nda durmuyor ?
-Çünkü henüz tamamlanmadı.
Ama Marmaray Projesi tamamlandı ! mı ?
-Evet,tamamlandı.
-Arkadaş bu proje,Asrın Projesi sadece ray döşemekten mi ibaret ? İstasyonlar projeye dahil değil mi ?
-!?! 404. !

Benim gördüğüm fotoğraflar doğru ise,Marmaray'daki imdat frenleri mühürlü !
Kimseye çaktırmadan,mührü söküp kolu çeken varsa helal olsun,göremeyen onlarca insana da yazıklar olsun.

Her İETT otobüsünde kamera var(çok eskiler hariç) Asrın projesinde mi kamera yok ?
Hükümet zerre umurumda değil,Asrın Projesi denilen şey Devleti,Ülkeyi temsil eder.
Düpedüz sabotajdır eğer imdat freni vesaire çekilip,basılıyorsa.
Kamera görüntülerini yayınlarsın işte sabotaj dersin,Ne hükümet zan altında kalır,
ne de o projede çalışan insanlar.O kolu çeken insan çok düşünülüyorsa da yüzünü gizlersin olur biter.

Ya Marmaray gündemde kalsın,hem puan toplayalım hem de biz iki de bir karşıt kişilere saldıralım bu sayede deniyor,
ya da gerçekten aksaklık var.

Not: Manş ve Seikan varken nasıl asrın projesi oluyorsa :D Kendini gazlamakta üstümüze yok :D
 

-Hewal-

Dekan
Katılım
27 Haz 2008
Mesajlar
5,209
Puanları
0
Aynen kendimize gaz verip havalara uçuyoruz milletçe
 

NikeSteeL

Dekan
Katılım
13 Mar 2009
Mesajlar
8,427
Puanları
63
O söylediğin söz (taraflı) olanları galyana getirir istenmeyen sözler sarf edilir işin içinden çıkılmaz örnekleri çok :)
Benim Sözüm Taraflı , Burdaki Diğer Mesajlar Tarafsız mı!

Tamam Serhat Sadrazan Sensin nede olsa .! Hakkaniyetli olduğunu düşünüyorsan ..
 

eSa

everything is possible..
Yasaklı
Katılım
5 Kas 2011
Mesajlar
9,809
Puanları
83
Benim Sözüm Taraflı , Burdaki Diğer Mesajlar Tarafsız mı!

Tamam Serhat Sadrazan Sensin nede olsa .! Hakkaniyetli olduğunu düşünüyorsan ..
Ceza almanız gereken bir mesajınızı moderador arkadaşımız yalnızca silmiş. İçeriğe sizin bahsettiğiniz gibi taraflı tarafsız olarak değil, hitap şekli olarak bakıyorum.

Konuyu daha fazla uzatmayalım. Düşmanım bile olsa, bu forumda kimseye o şekilde hitap ettirmem...
 

NikeSteeL

Dekan
Katılım
13 Mar 2009
Mesajlar
8,427
Puanları
63
Ceza almanız gereken bir mesajınızı moderador arkadaşımız yalnızca silmiş. İçeriğe sizin bahsettiğiniz gibi taraflı tarafsız olarak değil, hitap şekli olarak bakıyorum.

Konuyu daha fazla uzatmayalım. Düşmanım bile olsa, bu forumda kimseye o şekilde hitap ettirmem...
iyi bakalım
 

S4B0T4J

Profesör
Katılım
24 Şub 2009
Mesajlar
3,294
Puanları
0
Türkiye Gazetesi: Geziciler Marmaray'a sabotaj düzenliyor

Türkiye Gazetesi, Geziciler'in Marmaray'ın imdat frenini çekerek arıza yaptırdığını ileri sürdü.


Türkiye gazetesi bugün çok ilginç bir manşetle çıktı. Gazete, birkaç gündür Marmaray'da arıza meydana gelmesinin nedenini Gezicilere bağladı.

MARMARAY'A GEZİ SABOTAJI

Gazetenin manşetten verdiği habere göre Gezi eylemlerine katılanlar, Marmaray'a arıza yaptırmak için "imdat frenlerini" hedef alıyor. Haberde belirtilene göre Geziciler bu şekilde trenleri durdurup on binlerce kişinin hayatını tehlikeye atıyor.
İşte Türkiye Gazetesi'nin manşet haberi;
Asya ile Avrupa yakasını denizin altından bağlayan "asrın projesi" Marmaray, 5 gündür sabote ediliyor. Haziran ayında Gezi Parkı protestolarıyla ortaya çıkan marjinaller, Marmaray trenlerini mesken tuttu.
Yolcuların arasına sızan 'Gezi'ciler seyir hâlindeyken imdat frenini çekiyor; trenler otomomatik duruyor. Dün de, hafta sonu tatilini fırsat bilip Marmaray'la seyahat eden vatandaşlar 'Gezici ihaneti'nin getirdiği çileyi yaşadı.
Keyfi olarak çekilen imdat frenleri sebebiyle trenler otomatik olarak durunca yolcular büyük korku ve panik yaşadı. Yaklaşık 1 saat 15 dakika yer altında mahsur kalan yolcular, görevliler tarafından istasyonlardan tahliye edildi. İçeri girmek isteyenler de alınmadı. Bu arada fenalık geçiren bir kadın yolcu sedye ile istasyondan güçlükle çıkartılabildi. Bu arada, Marmaray'ın istasyonlarında gerekmedikçe acil butonunun kullanılmaması, gereksiz yere kullananların uyarılması yönünde anonslar yapıldı. Arıza sebebiyle trenlerin durduğu dakikalarda sosyal medyada da çok sayıda fotoğraf paylaşılması dikkat çekti.- - - Mesaj Güncellendi - - -

Marmaray'da imdat kolu nöbeti

Marmaray'ın açılmasının ardından imdat kolunun çekilmesi aksaklıklara neden olmuştu.


Marmaray'ın açılmasının ardından pek çok aksaklık yaşandı. Aksaklıklar arasında en garibi ise imdat kolunun çekilmesi sonucu trenlerin durması oldu. İmdat kolunun sık sık çekilmesi yüzünden seferlerdeki aksamaların arttığı iddiaları üzerine TCDD Marmaray yetkilileri oldukça etkili bir çözüme imza attı.

İMDAT KOLU NÖBETİ

Hürriyet'in haberine göre pazar sabahı Marmaray'a Ayrılık Çeşmesi yönünden binen yolcular, her vagonda TCDD yelekleri giymiş iki Marmaray görevlisiyle karşılaştı. Görevliler, kendi ifadelerine göre imdat kolunu çekenleri yakalamak üzere orada bulunuyordu. Aynı zamanda kameralı sistem de bulunan Marmaray vagonlarında personel görevlendirilme gerekçesini ise adını açıklamayan bir Marmaray çalışanı "eleman sıkıntısı" şeklinde özetledi.

KAMERA KONTROLÜ YERİNE NÖBET SİSTEMİ

Kameralı sistemin kontrolü tam olarak sağlayamadığını öne süren Marmaray çalışanı "Kameralarla kontrol için çok fazla personel gerekiyor. Genel Müdürlük bu şekilde 50 civarında personeli trene koyarak kontrolü sağlamak zorunda kaldı" diye konuştu. Bir başka çalışan ise Marmaray yetkililerinin kendilerine görevin bitiş tarihi hakkında bilgi vermediklerini söyledi.

MASA BAŞI GÖREVLİLERİ ÇALIŞIYOR

İmdat kolu güvenliğinden sorumlu olarak görevlendirilen personelin ise neredeyse tamamının masa başı veya saha görevlisi oldukları öğrenildi. Bir Marmaray çalışanı, "Aramızda sinyalizasyon kontrolörleri, normalde masa başında görev yapan kadın arkadaşlarımız da var. Pazar günü fazla mesaiye çağrıldık" diye konuştu. Kadın bir Marmaray çalışanı ise fazla mesai ücreti verileceğini belirtti. Marmaray görevlilerinin bu şekilde göreve başlaması yolcular tarafından da şaşkınlıkla karşılandı.

 

ibo5151

Asistan
Katılım
29 Eki 2012
Mesajlar
116
Puanları
18
yav bizim türkler kolu görürde çekmezmi :D burası türkiye
 
Katılım
8 Eki 2011
Mesajlar
54,508
Puanları
113
[video=youtube;yQMMWOt8haQ]https://www.youtube.com/watch?feature=player_detailpage&v=yQMMWOt8haQ[/video]
bize nazar değdi asım cangdüz versiyonu...
[video=youtube;C3SP6h7nhXo]https://www.youtube.com/watch?v=C3SP6h7nhXo[/video]
nazar değdi nazar...
 

dünyahali

Üyecik
Katılım
7 Eki 2011
Mesajlar
27
Puanları
0
''bak bakalım bir daha'' diye geçen laflardan 30 senedir bi kurtulamadık gitti
 

neskalii

Profesör
Katılım
25 May 2008
Mesajlar
3,936
Puanları
38
Akibeti metrobüse döndü bununda arızasız günü yok gibi bişey..
 

epzq

Doçent
Katılım
21 Kas 2011
Mesajlar
580
Puanları
28
asıl korktuğum mevzu şu.

19. yüzyılda geçen filmlerde hatırlayacağımız üzere sokak kenarlarında kahinler vardı.Doğaüstü olarak inandığı bir takım olaylardan sonra "Öleceğiz şeytan askerlerini dünyaya gönderdi." diye bağırır durulardı.Hatırladınız mı o anı.
Heh! bu durum inşallah bu ülkede olmaz.Ne biliyim marmaray insanlığın sonunu getirecek sakın ha binmeyin diye kıyıda köşede bir kaç insan görmeyiz umarım.Çünkü o yöne döğru gidiyoruz.

Gerçi o dönemdeki kişilerin azalacağını düşünmüştüm ama gün geçtikçe çoğalıyorlar.Hatta o sahnelere gülüyorduk falan ama şimdi toplanıp yapıyorlar."Köprü yapma yol yapma hava alanı yapma" gibi bağırıp duruyorlar bu kez.Sebep?

Kendilerini iş makinalarının önüne atıp ağaçları koruyan kişiler var."bu ağacı kesersen insanlığın sonu gelecek" der gibiler sanki.

o dönemlere doğru gidiyoruz arkadaşlar.Yakındır.
 

vimjunon

Asistan
Katılım
7 Şub 2010
Mesajlar
393
Puanları
18
Yazılabilecek o kadar şey var ki... Ama şu anda yazarsam çok kötü şeyler yazabilirim. Kaçıyorum konudan...
 
Üst
stat counter