Meral Akşener, Muharrem İnce'ye cevap verdi

Şu anda konuyu okuyanlar (Üyeler: 1, Ziyaretçi & Botlar: 0)


Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

tiriviriap

Asistan
Yasaklı
Katılım
7 Haz 2018
Mesajlar
444
Puanları
63
Konum
Ankara
Muharrem İnce'nin muhalefet partilerinin yeterli oyu alamadığını söylemesini değerlendiren Akşener, CHP'nin başarısızlığına dikkat çekti.

1530072804469.png


24 Haziran seçimlerinde hezimeti yaşayan Meral Akşener, partisinin genel merkezinde seçim sonuçlarını değerlendirdi.

Açıklamalarının ardından gazetecilerin sorularını yanıtlayan Akşener, Muharrem İnce'nin sözlerinin hatırlatılması üzerine CHP'lileri kızdıracak ifadeler kullandı.

CHP'nin 100 yıllık bir parti olarak yüzde 22 oy aldığını hatırlatan Meral Akşener, kendi partisinin bu oranla başarılı olduğunu savundu.

"CHP 100 YILLIK BİR PARTİ"
Akşener, şunları söyledi: "Sayın İnce CHP içerisinde bakıldığında yüz yıllık bir CHP yüzde 22 oy aldı. 50 yıllık MHP yüzde 11 oy aldı. Adalet ve Kalkınma Partisi bütün devlet güçleri ve imkanlarıyla yüzde 41 oy aldı. HDP yüzde 11 oy aldı. Sonuç itibarıyla devlettten bir kuruş almadan kurulan İYİ Parti yüzde 10 aldı. Ben Sayın İnce'nin bu sözlerine katılmıyorum."MUHARREM İNCE YENİLGİYİ KABUL ETTİ"

O gece, Sayın İnce ve CHP temsilcileri Sayın Erdoğan'ın kazandığını ifade ettiler. Dolayısıyla gerilime sebep verecek hadisenin olmadığını söylediler. Arkadaşlarımızla beraber burada seçim sonuçlarını izledik."

MUHARREM İNCE NE DEMİŞTİ

Seçim sonuçlarını değerlendiren Muharrem İnce, diğer muhalefet partileri biraz fazla oy alsa seçimin ikinci tura kalacağını belirterek, "41 yıl sonra 30 barajını geçmişiz. 8-9 puan fazla almışız. Diğer muhalefet partileri 10'un üzerinde alsa seçim ikinci turdaydı. 30 barajını yıktık, 50'yi de yıkabiliriz." ifadelerini kullandı.Meral Akşener, Muharrem İnce'ye cevap verdi
 

kilicbaligi

Profesör
Onursal Üye
Katılım
3 Şub 2018
Mesajlar
3,904
Puanları
113
Millet ittifakı "out" demek ki bir B planlanları yoktu. :confused:
Ancak bu kadar kısa bir sürede ve neredeyse tüm medyayı arkasına almış, seçim zamanın Cumhur ittifakının belirlediği bir süreçte, Millet ittifakının çok ayrışmaması gerekiyor. Bakalım zaman ne gösterecek, fikirleri ne yönde olacak.
 
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Üst
stat counter